magazine top

Terminale płatnicze to nieoceniona pomoc w obsłudze klientów. Skracają czas obsługi, zwiększają bezpieczeństwo i pozytywnie wpływają na wizerunek firmy. Cenią je także sami klienci.

Terminale płatnicze są coraz częściej dostępne w przestrzeni publicznej. Ich zalety doceniają nie tylko przedsiębiorcy. Również politycy starają się wspierać obrót płatności bezgotówkowych. Płatności kartą dokonamy już nie tylko w supermarkecie czy aptece, ale również w urzędzie np. płacąc za wyrobienie paszportu czy w samochodzie np. opłacając mandat.

Choć do niedawna to właśnie głównie w supermarketach, butikach można było płacić kartą płatniczą dziś coraz częściej mamy taką możliwość np. w firmach przewozowych gdzie kupujemy bilet, w kwiaciarniach, a także salonach fryzjerskich czy kosmetycznych. Na udostępnienie swoim klientom terminali płatniczych zdecydowało się też wiele warzywniaków, piekarni i cukierni, a także gabinetów medycznych czy rehabilitacyjnych.

Płatności bezgotówkowe to wygodna metoda płatności, którą cenią sobie przede wszystkim klienci. Coraz więcej osób woli, zamiast noszenia przy sobie portfela pełnego banknotów, odliczania określonej kwoty i czekania na wydanie reszty, wyjąć plastikowy pieniądz i zbliżyć go do urządzenia, często nawet bez konieczności podawania kodu PIN.

Zalety te są również nieocenione ze względu na bezpieczeństwo transakcji, ale również bezpieczeństwo zdrowia osób dokonujących i obsługujących płatności. Jak pokazał w ostatnim czasie przykład epidemii COVID-19 transakcje bez gotówki są znacznie bezpieczniejsze od płatności gotówką. Wirusy i bakterie, chorobotwórcze drobnoustroje mogą bowiem z łatwością gromadzić się na powierzchni banknotów, a następnie być przekazywane z rąk do rąk. Tymczasem karta płatnicza ma zazwyczaj jednego użytkownika, a jej obsługa często ogranicza się do przyłożenia jej do terminala.

Nic dziwnego, że sami klienci coraz częściej korzystają z tej metody. Jak pokazują liczne badania i ankiety, Polacy uważają płatności bez gotówki za bezpieczne, szybkie i wygodne. Przyznają, że chętniej robią zakupy w miejscach gdzie mogą posłużyć się kartą płatniczą. Co ciekawe, wydają też wówczas więcej pieniędzy, ponieważ nie ogranicza ich ilość gotówki jaka posiadają przy sobie w portfelu.

Terminale płatnicze – wiele korzyści za 0 zł!

Terminal płatniczy można otrzymać za darmo. Wszystko dzięki programowi Polska Bezgotówkowa. Ma on na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory – lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy – nie zapewniali swoim klientom dostępu do terminali płatniczych. Program skierowany jest przede wszystkim do właścicieli małych i średnich firm. Dzięki udziałowi w programie mogą oni utrzymać darmowy terminal i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji. Więcej informacji na temat Polski Bezgotówkowej dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl.

fb button

grab my essay banner

logo jooble