magazine top

Jesień za pasem. Liście zaczynają spadać z drzew, dni są coraz krótsze, a temperatura będzie coraz niższa. Niestety, taki mamy klimat. Tym bardziej trzeba zadbać o naszą działkę, aby na wiosnę było mniej pracy, a przy okazji zabezpieczyć wszystko, co możliwe przed działaniem czynników atmosferycznych.

Od czego zacząć?

Najgorzej jest zacząć – tak jest w każdej kwestii. Jednak kiedy już się to zrobi, okazuje się, że praca wcale nie jest tak ciężka, jak się początkowo wydawało. To dotyczy również porządkowania i zabezpieczenia działki. Przede wszystkim trzeba mieć plan działania, wiedzieć co chcemy zrobić, po kolei. Wówczas wszystko pójdzie zdecydowanie szybciej i sprawniej.

Na początek warto wziąć grabie lub odkurzacz do liści i pozbyć się wszystkiego, co zalega na trawie i chodnikach. Wówczas teren jest przygotowany do inspekcji – możemy dokładnie sprawdzić, które rośliny należy zabezpieczyć, a które wykopać. Warto też przekopać ziemię w tych miejscach, gdzie planujemy dalszą uprawę ogródka warzywnego.

Kiedy już będziemy wiedzieli, co jest dalej do zrobienia, należy zaplanować sobie pracę i rozłożyć ją w czasie, aby nie robić wszystkiego jednocześnie, ponieważ nie da się wtedy pracować dokładnie i efektywnie. Po przygotowaniu terenu można pójść krok dalej, czyli sprawdzić, jak wygląda domek letniskowy. Koniecznie trzeba wejść na dach, oczyścić go z mchu oraz udrożnić rynny. Dzięki temu unikniemy kosztownych napraw w przyszłości.

Wszystko w jednym miejscu

Przestrzeń wokół domu i sam dom są już gotowe do zakończenia sezonu, w związku z tym warto pomyśleć o miejscu do przechowywania. Często jest tak, że wszystkie działkowe narzędzia oraz akcesoria są gromadzone w ciasnym miejscu, bez ładu i składu. Warto zapanować na tym chaosem i mieć wszystko pod ręką. Tu z pomocą przychodzą domki ogrodowe. Drewniane lub metalowe – niewielkie konstrukcje, w których można składować cały działkowy niezbędnik.

Budowle takie mają zwykle od 6 do 20 metrów kwadratowych, dzięki czemu każdy znajdzie taki, jakiego poszukuje. Można w nich bezproblemowo schować rowery, kosiarkę czy grilla. Ale nie tylko – warto zaaranżować ściany tak, aby uporządkować na nich mniejsze narzędzia – od śrubokrętów po wiertarkę i sekator. W ten sposób zawsze wszystko znajdziemy, a przy okazji zachowamy porządek.

Domki ogrodowe są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne i będą służyły długie lata. Warto jednak, aby te drewniane zaimpregnować. Dzięki temu wydłużymy ich życie. Teraz już wszystko gotowe – na działce panuje porządek. Można spokojnie czekać do ciepłych wiosennych dni, kiedy ponownie dane nam będzie cieszyć się urokami odpoczywania na łonie natury.

Więcej informacji na temat domków ogrodowych można znaleźć pod adresem: https://www.domki-sodas.pl/15-domki-ogrodowe.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne