magazine top

Internet stał się podstawą funkcjonowania niejednej firmy. Każdy przedsiębiorca powinien dołączyć do globalnej sieci, aby zwiększyć swoje dotarcie do klientów.

Firma, która nie funkcjonuje w Internecie, traci przewagę konkurencyjną już na starcie. Internet stał się takim miejscem, w którym użytkownicy, zanim jeszcze skontaktują się z przedstawicielami danego podmiotu, sprawdzają informacje i opinie na jego temat.

Żeby zwiększyć wiarygodność danego przedsiębiorstwa, powinno mieć ono swój adres w Internecie. Ta wirtualna siedziba może być odwiedzana przez miliony użytkowników dziennie.

Domena internetowa – podstawa bytowania w Internecie

Domena, czyli wirtualny adres przedsiębiorstwa, ma niebagatelne znaczenie dla jej widoczności w Internecie. W czasach globalizacji, gdzie świat się kurczy, usługi i produkty mogą docierać w tempie błyskawicy na drugi koniec planety. Każdego dnia w naszym kraju aż 16 milionów obywateli surfuje po sieci.

W jaki sposób dobierać domenę internetową ze względu na kwestie wizerunkowe?

Przedsiębiorcy, którzy planują wykupić domenę i rozważają, jak powinna brzmieć, powinni wziąć pod uwagę kilka czynników. Muszą wiedzieć, że to, na jaką nazwę się zdecydują, będzie miało wpływ na kwestie wizerunkowe.

Ważna jest prostota przy jednoczesnym zachowaniu unikalności jej brzmienia, a także to, żeby były dostatecznie charakterystyczne. Nie powinno być możliwości, aby pomylić je z innymi podmiotami. Łatwość zapamiętania wynika z krótkiej i chwytliwej nazwy.

Ważne jest też stosowne rozszerzenie – dla firm działających wyłącznie na terytorium Polski wystarczy .pl. Z kolei dla podmiotów, których działalność skierowana jest na inne kraje, odpowiednim wyborem będzie rozszerzenie .com. Na stronie www.progreso.pl możesz szybko sprawdzić, czy interesująca Cię nazwa jest wolna, czy też zajęta.

Wpływ nazwy domeny internetowej na pozycjonowanie

To, czy użytkownik Internetu szybko i bezproblemowo znajdzie stronę w sieci, zależy od tego, czy jest ona dobrze wypozycjonowana. Nazwa domeny jest w tym przypadku kluczowa. Sama domena nie wystarczy, aby strona znalazła się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania.

Należy zadbać, aby wszelkie treści na stronie odpowiadały temu, czego użytkownicy najczęściej poszukują. Oferowane towary i usługi powinny być zatem dobrze opisane. Wszelkie informacje o firmie są bardzo pomocne. Najlepiej by było, gdyby strona była zintegrowana z firmowym blogiem czy fanpage’m.

Media społecznościowe – musisz tam być!

Obecność danej marki w mediach społecznościowych, choć może niektórym przedsiębiorcom wydawać się zbędna, to w istocie jest bardzo ważna. To, czy firma ma aktywne konto na Facebooku, Instagramie, a nawet TikToku ma znaczenie dla budowania wiarygodności i rozpoznawalności.

Wizytówka firmy w Google

Nie należy także zapominać o tym, że wyszukiwarka Google jest zintegrowana z mapami. Dla wielu użytkowników stanowi to pierwszy kontakt z firmą. Jest to dla nich źródło informacji, a często od pozostawionych w tym miejscu opinii zależy, czy dany podmiot zostanie wybrany przez klienta.

Warto zadbać o to, aby w wizytówce Google znalazły się kluczowe i aktualne informacje, w tym numer telefonu czy adres e-mailowy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble