magazine top

Ewidencja czasu pracy kierowców to temat, który spędza sen z powiek chyba wszystkim właścicielom firm transportowych. Praktycznie każda kontrola dokonywana przez Inspekcję Transportu Drogowego rozpoczyna się właśnie od sprawdzenia, czy normy w tym zakresie nie zostały przekroczone. Jak uniknąć błędów w rozliczeniu czasu pracy kierowców, a w konsekwencji uniknąć kar za takie wykroczenia? Odpowiedź jest prosta - wybrać odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli na poprawne rozliczenia.

Ewidencja czasu pracy kierowców to temat, który spędza sen z powiek chyba wszystkim właścicielom firm transportowych. Praktycznie każda kontrola dokonywana przez Inspekcję Transportu Drogowego rozpoczyna się właśnie od sprawdzenia, czy normy w tym zakresie nie zostały przekroczone. Jak uniknąć błędów w rozliczeniu czasu pracy kierowców, a w konsekwencji uniknąć kar za takie wykroczenia? Odpowiedź jest prosta - wybrać odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli na poprawne rozliczenia.
Jakie funkcje powinien posiadać program służący do prowadzenia dokumentacji pracowniczej w firmie transportowej? Poniżej wymieniamy najważniejsze cechy:

  • Kontrola czasu pracy
  • Rozliczanie czasu pracy
  • Rozliczanie delegacji czy płacy minimalnej
  • Kontrola potencjalnych manipulacji w obszarze tachografów


Rozwiązaniem, które pozwoli na skuteczne prowadzenie dokumentacji pracowniczej w firmie transportowej jest oprogramowanie 4Trans. To modułowe rozwiązanie, jakie w pełni odpowiada na zapotrzebowanie współczesnej firmy przewozowej. W kolejnych akapitach opisujemy poszczególne składowe tego oprogramowania.


Łatwa obsługa = zero błędów
Co istotne, system 4Trans jest niezwykle prosty i intuicyjny w użytkowaniu. Interfejs został tak zaprojektowany, by z jego skuteczną obsługą mógł poradzić sobie każdy pracownik odpowiedzialny za sprawy pracownicze w firmie transportowej.
Łatwość  obsługi to przede wszystkim eliminacja błędów. Pracownicy odpowiedzialni za rozliczanie czasu pracy kierowców  mogą bowiem skupić się na danych na których pracują, zamiast doświadczać kolejnych problemów z obsługą oprogramowania.

Ewidencja czasu pracy kierowców - moduł TachoScan


To element systemu, który pozwala na kompleksowe zarządzanie danymi kierowców. TachoScan pozwala na pobieranie, zapisywanie oraz analizę informacji z wykresówek, jak również tachografów cyfrowych czy kart kierowców.
Z perspektywy firmy transportowej bardzo ważne jest, że moduł TachoScan jest stale aktualizowany w oparciu o zmiany prawne. Używając go można łatwo rozliczyć pracę kierowcy zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, Francji czy też Norwegii (dwa ostatnie kraje objęte zostały w module Rozliczenia).

Sprawdź również artykuł o: programie do rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców

Poprawne rozliczanie czasu pracy kierowców


Analiza i ewidencja czasu pracy kierowców kosztują Twoją firmę zbyt wiele czasu? Pomoże Ci moduł Rozliczenia. To rozwiązanie, które umożliwia szybkie tworzenie ewidencji czasu pracy kierowców zawodowych, a także skuteczne rozliczanie wydatków na diety czy ryczałty. Co istotne, moduł Rozliczenia został przygotowany zgodnie z wytycznymi publikowanymi przez Państwową Inspekcję Pracy. 

Zdalna kontrola


Kolejnym z rozwiązań ułatwiających firmie ewidencje czasu pracy kierowców jest moduł 4Trans Mobile. To funkcjonalność, która została opracowana po to, aby ułatwić kierowcom wszelkie czynności, które związane są z rejestracją czasu delegacji.
Jakie dane zbiera 4Trans Mobile? Oto kilka przykładów:

  • Przebieg delegacji
  • Miejsce przekroczenia granicy (moduł GPS)
  • Czas przekroczenia granicy 
  • Zdarzenia jazdy


Kierowcy współpracujący z Twoją firmą z pewnością docenią to rozwiązanie. Zwalnia ich ono z konieczności wypełniania dokumentów ręcznie. Automatyzacja tego procesu przede wszystkim eliminuje błędy, które mogłyby pojawić się przy okazji ręcznego wypełniania. 
A dla Ciebie, jako zarządzającego firmą, to rozwiązanie to sposób na nieprzerwany dostęp do najważniejszych danych - przyda się w razie jakiejkolwiek kontroli! 

Moduł Inelo 4Trans Manipulacje - wykrycie nieprawidłowości


W każdej firmie transportowej może dojść do różnego rodzaju manipulacji danymi. Zazwyczaj dotyczą one ingerencji w informacje z tachografu czy karty kierowcy. I właśnie z myślą o zapobieganiu takim sytuacjom powstał moduł 4Trans Manipulacje. Jak to działa?
To rozwiązanie, które pozwala na stały monitoring danych kierowców. W razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, program przesyła ostrzeżenie do zarządzającego firmą. W tym module zaprogramowanych zostało aż 29 rodzajów ostrzeżeń. Program nie tylko wyświetla potencjalne zagrożenia, ale także podpowiada sposoby ich weryfikacji - to pozwala na oszczędzenie czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo sprawdzić, czy kierowcy nie manipulują przy tachografach lub używają kilku kart. Takie działanie jest przecież zagrożone sporymi karami!

fb button

grab my essay banner

logo jooble