magazine top

SOLGAZ to polski producent innowacyjnego na skalę światową sprzętu AGD. Firma zasłynęła z ceramicznych płyt gazowych opartych na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem. W ofercie przedsiębiorstwa są także „inteligentne” okapy i piekarniki. Od 20 lat celem firmy jest dostarczanie swoim klientom pionierskich produktów najwyższej jakości. Marka współpracuje z największymi sieciami handlowymi w kraju, a dzięki niewyczerpanym źródłom pomysłowości, determinacji i konsekwencji podbija również rynki zagraniczne. Rozwój i technologie od zawsze motywują załogę SOLGAZ do działania. Przedsiębiorstwo oferuje nowatorskie rozwiązania i unikatowe produkty, dlatego bez kompleksów może konkurować z gigantami branży AGD.

Specjalnie dla BusinessPL odpowiedzi na pytania udzielił Pan Ireneusz Bartnikowski – Prezes Zarządu SOLGAZ.

SOLGAZ od dwóch dekad tworzy pionierskie i nowoczesne rozwiązania AGD. Czy mógłby Pan omówić aktualną ofertę firmy?

Główną kategorię w naszym portfolio stanowią płyty gaz pod szkłem. Zbudowaliśmy tu naprawdę szeroką ofertę, którą w dalszym ciągu rozwijamy w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów. Oprócz standardowych rozwiązań typu czteropalnikowe kuchnie (4+1), coraz częściej nasi klienci zwracają się do nas o bardziej nietypowe rozwiązania typu 3+1 czy 5+3. Każdy z nas ma różne potrzeby i my to rozumiemy. Dwupalnikowe kuchnie (2+1) to kolejna kategoria rosnąca w siłę, szczególnie w przypadku klientów szukających innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Co więcej, w ofercie mamy również bardziej tradycyjne rozwiązania jak kuchnia gazowa z otwartym płomieniem, jednak w charakterystycznym dla marki SOLGAZ innowacyjnym wydaniu. Asortyment uzupełniają inteligentne okapy i piekarniki, które pozwalają naszym klientom robić zakupy komplementarne i urządzić swoje kuchnie u jednego producenta.

Jakie nowatorskie rozwiązania technologiczne wdrożyła firma SOLGAZ w swoich produktach ostatnio?

Najnowsza generacja naszych płyt bezpłomieniowych INNOVA to obecnie najbardziej zaawansowany produkt w naszej ofercie. Nasi konstruktorzy tworząc Innova postawili na innowacyjność w stu procentach. Możemy pochwalić się rozwiązaniami, jakich nikt inny na świecie nie wdrożył w naszej branży. Zamiast iskrowników do zapłonu naszych płyt użyliśmy żarników, dzięki którym kuchnie INNOVA całkowicie cicho pracują. Jesteśmy również jedyni, którzy wprowadzili do kuchenek pierścienie termopary, co pozwala nam bardzo dokładnie zmierzyć to co się dzieje w garnku i precyzyjne gotować, określając pożądaną temperaturę z precyzją do jednego stopnia Celsjusza. W najnowszych płytach SOLGAZ postawiliśmy też na zupełnie nowe funkcjonalności jak przyspieszanie gotowania - Booster lub pamięć płyty Stop & go.

Do jakich grup odbiorców kierujecie swoją ofertę? Kim są Państwa główni klienci?

Nasi klienci to z pewnością Ci, którzy planują remont lub kupno domu czy mieszkania ale także Ci, których dotknęła awaria sprzętu. To oczywiście podstawa, bo są to naturalne momenty w naszym życiu, kiedy decydujemy się na zakup nowego sprzętu AGD. SOLGAZ natomiast wybierają osoby, które lubią się wyróżniać i nie zadowalają się byle czym. Cenią innowacyjne, bezpieczne i oszczędne rozwiązania. Są to w dużym stopniu osoby, które nie chcą zrezygnować z gotowania na gazie, a my dajemy im do tego świetną alternatywę łączącą zalety klasycznej kuchni gazowej i indukcyjnej. Ponadto nasze płyty pływają na jachtach, jeżdżą w kamperach mocno poszerzając grupę odbiorców marki SOLGAZ. Co bardzo nas cieszy.

Jak wyglądają Państwa plany produkcyjne i aktualna pozycja na rynku? Do których krajów eksportujecie swoje wyroby?

Produkcja z roku na rok rozwija się, do grona naszych partnerów dołączają nowi. Teraz np. nawiązaliśmy współpracę z jednym z liderów rynku RTV EURO AGD. Eksportujemy nasze produkty do ponad 30 krajów, m.in są to Niemcy, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Estonia, Japonia czy ZEA.

Co odróżnia Państwa firmę od podobnych działających na rynku? Gdzie widzicie swoją przewagę nad konkurencją?

Przede wszystkim nasza przewaga wynika z rozwiązań i produktów, które oferujemy naszym klientom, jakich nikt innych nie ma. A nasz wynalazek łączący walory klasycznej kuchni gazowej i płyty indukcyjnej jest absolutnie wyjątkowy na skalę światową.

Marka SOLGAZ jest synonimem innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości. Nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego zaplecza technicznego. Czy mógłby Pan opowiedzieć o zapleczu projektowym i konstrukcyjnym przedsiębiorstwa?

Nasz zespół R&D prężnie pracuje i to spod ich rąk wychodzą najnowsze propozycje innowacji w naszych produktach. Jednak wdrażanie tej myśli projektowej nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zaplecza technologicznego, dlatego nasz park maszynowy stale się powiększa. Włączamy do produkcji urządzenia, które z jednej strony pozwalają nam się usamodzielnić, ale i z największą precyzją tworzyć komponenty do naszych produktów.

W jakim obszarze rynku AGD widzicie Państwo potencjał na dalszy rozwój? Czy planujecie w najbliższym czasie wprowadzić kolejne innowacyjne produkty, nowe technologie?

Stale skupiamy się na tym, aby udoskonalać to co mamy, ale także tworzyć produkty zupełnie nowe. Pracujemy obecnie nad trzecią generacją płyt gazowych pod szkłem i to, co mogę na ten moment zdradzić to, że jak zwykle zobaczą Państwo produkt i rozwiązania w nim zastosowane, których do tej pory żaden producent nie oferował swoim klientom. Jest to jedno z kluczowych wdrożeń planowanych na najbliższy rok.

Jakość oferowanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami komponentów. Czy są wśród nich takie firmy, które zasługują na szczególne wyróżnienie, jako najważniejsi partnerzy?

Oczywiście, że tak. Nasi dostawcy, to w dużej mierze nasi wieloletni partnerzy, z którymi mamy wypracowany świetny model działania. Na wyróżnienie zasługuje każdy z nich.

SOLGAZ w obecnym roku obchodzi jubileusz 20 lat istnienia. Czy mógłby Pan pokusić się o podsumowanie tych dwóch dekad funkcjonowania firmy? Co uważacie za swoje największe sukcesy?

20 lat w tej branży to bardzo dużo. To 20 lat analiz, wzlotów a czasami bolesnych upadków. Teraz czujemy się silniejsi niż kiedykolwiek. Wiemy, co za nami, ale mamy też jasno sprecyzowane cele na przyszłość. Mierzymy wysoko i mimo tego, że czasy są niełatwe, to my nie zwalniamy tempa i to uważam za nasz ogromny sukces.

fb button

grab my essay banner

logo jooble