magazine top

Mini żurawie, nazywane także mini dźwigami, to maszyny budowlane. Tego typu urządzenia są stosowane we wszystkich miejscach, w których nie można używać tradycyjnych dźwigów wielkogabarytowych. Przekonaj się, jakie są zalety mini żurawi.

Czym charakteryzują się mini żurawie?

Mini żuraw to maszyna budowlana, która wyróżnia się niewielkimi gabarytami. Takie urządzenia często wykorzystywane są podczas różnego rodzaju prac budowlanych, na przykład montażu stolarki okiennej. Dodatkowo mini dźwigi mogą zostać wyposażone w chwytaki albo przyssawki do szkła. Mini żurawie na polskim rynku dostępne są od 2004 roku – wybiera je wielu przedsiębiorców, właścicieli firm oraz kierowników budowy. Warto zaznaczyć, że te maszyny budowlane swoim wyglądem przypominają nieco „pająki”, ze względu na charakterystyczne odnóża. Niektóre urządzenia mają specjalną funkcję: „podnieś i jedź”. Szeroki wybór miniżurawi dostępny jest np. na stronie: https://uplifter.pl/mini-zurawie/.

Zalety mini żurawi

Warto zaznaczyć, że mini żurawie mają sporo zalet, ponieważ są maszynami o niewielkich rozmiarach i mogą wjechać w różne miejsca, np. takie, z którymi nie poradziłby sobie tradycyjny dźwig lub inne urządzenie. Sprawdzają się idealnie w trakcie budowy dróg i tuneli, a także przy montażu różnych elementów w halach sportowych, szkołach, budynkach mieszkalnych i biurowych. Mały nacisk na podłoże sprawia, że mini żurawie mogą być stosowane na różnego rodzaju powierzchniach, są również w stanie wjechać do windy towarowej. Mini dźwigi zmieszczą się także pod balkonami lub tunelami. Z tego powodu często okazują się niezastąpione w trakcie różnego rodzaju prac budowlanych. Zapewniają większą efektywność działań i lepsze wyniki. Na rynku dostępne są kompaktowe mini żurawie z silnikiem elektrycznym, hybrydowym lub spalinowym, więc każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiedni model urządzenia dla siebie. 

Zastosowanie mini żurawi

Mini żurawie wykorzystywane są najczęściej w trakcie budowy hal przemysłowych, szkół, biurowców oraz obiektów użyteczności publicznej. Te maszyny mają szerokie zastosowanie w branży budowlanej i często są stosowane podczas różnego rodzaju prac. Właśnie dlatego mini żurawie z roku na rok zyskują na popularności i są coraz częściej wybierane przez właścicieli różnych przedsiębiorstw. Takie maszyny radzą sobie bardzo dobrze w trakcie prac konstrukcyjnych i demontażowych, a także podczas operowania szkłem. Modele elektryczne mogą być wykorzystywane wewnątrz budynków, co stanowi znaczną przewagę nad wysokogabarytowymi tradycyjnymi żurawiami i innymi ciężkimi maszynami. Mini żurawie zwiększają bezpieczeństwo pracy na budowie oraz efektywność pracowników, dlatego warto je kupić do swojej firmy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble