magazine top

Na przestrzeni lat znaczenie tworzyw sztucznych w branży samochodowej znacząco wzrosło. Obecnie wykorzystywanie polipropylenu spienionego i polistyrenu spienionego do produkcji elementów zewnętrznych i wewnętrznych oraz fotelików samochodowych dla dzieci jest powszechne. W tym miejscu nie można nie wspomnieć również o znaczeniu formowania wtryskowego z wykorzystaniem materiałów polimerowych: polistyrenu (PS), polipropylenu (PP), ABS, PC, PC/PMMA, PPHC, PPT i PPSGF.

Produkcja komponentów z EPP i EPS a środowisko naturalne

Rosnąca popularność materiałów z polipropylenu spienionego (EPP) i polistyrenu spienionego (EPS) w branży motoryzacyjnej wynika z kilku powodów. Po pierwsze, są one bardzo wytrzymałe. Po drugie, pozwalają na redukcję kosztów. A po trzecie, są to ekologiczne materiały, które nadają się do pełnego recyklingu. W czasach, gdy utrzymuje się trend dbania o środowisko, stawianie na nowoczesne rozwiązania z tworzyw sztucznych ma duże znaczenie zarówno dla projektantów i producentów samochodów, jak również dla samych klientów. Ci bowiem coraz większą uwagę przywiązują do tego, by ich ingerencja w środowisko naturalne było możliwie jak najmniejsza.

Nowoczesne rozwiązania produkcyjne z wykorzystaniem tworzyw sztucznych dla branży samochodowej wymagają doświadczenia, wiedzy i odpowiednich możliwości. Wszystko to można przypisać jednej z wiodących firm z obszaru projektowania i produkowania różnorodnych elementów samochodowych z tworzyw sztucznych – Knauf Industries Automotive. Szczegóły na jej temat można znaleźć na stronie https:///www.knaufautomotive.com/pl/.

Nowoczesne rozwiązania z tworzyw sztucznych, czyli jakie?

Jak już wspomnieliśmy, polipropylen spieniony i polistyren spieniony oraz metoda formowania wtryskowego znajdują szerokie zastosowanie w branży samochodowej. Pozwalają na produkcję m.in.:

  • elementy deski rozdzielczej,
  • zderzaki,
  • panele drzwiowe,
  • osłony bagażnika,    
  • maskownice,
  • błotniki,
  • nadkola,      
  • szyny podłogowe.

Poza wymienionymi elementami, z tworzyw sztucznych (konkretnie z polipropylenu spienionego EPP) powstają również zwrotne opakowania transportowe. Ze względu na doskonałe cechy wytrzymałościowe, duże możliwości w zakresie projektowania pod konkretne produkty oraz kwestie ekonomiczne, ich popularność systematycznie rośnie.

fb button

grab my essay banner

logo jooble