magazine top

Ekoenergetyka-Polska S.A. podpisała kolejną umowę ramową z publicznym przewoźnikiem ze stolicy Francji

-   Regie Autonome des Transports Parisiens i dostarczy systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych do Paryża.

W ramach nowego, kolejnego kontraktu, polska spółka technologiczna będzie realizować dostawy infrastruktury szybkiego ładowania dla pojazdów miejskich do Paryża, o łącznej wartości do 172 mln zł. Pierwsze zamówienie w ramach nowego kontraktu opiewa na 349 sztuk stacji ładowania. Od 2018 roku Ekoenergetyka jest jednym z głównych dostawców systemów szybkiego ładowania dla paryskiego przewoźnika.

RATP do 2025 ambitnie dąży do stworzenia w regionie Paryża w 100% przyjaznej dla środowiska, w pełni zeroemisyjnej floty autobusów. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania.

“Kontynuacja współpracy z RATP jest dla nas najlepszym potwierdzeniem jakości naszych produktów, usług i relacji biznesowych. Nasza infrastruktura ładowania jest zgodna z wymaganiami trzeciego co do wielkości operatora komunikacji miejskiej na świecie, co również świadczy o globalnym potencjale spółki. Gratuluję skali i systematycznej realizacji całego przedsięwzięcia, jakiego podjęło się RATP i liczę, że nasze rozwiązania w większości zasilą zeroemisyjną komunikację miejską Paryża” - powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Zarządu Ekoenergetyki.

Ekoenergetyka-Polska S.A. od ponad 12 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania dla elektromobilności i jest czołowym producentem infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Spółka dostarcza systemy szybkiego ładowania miejskich autobusów elektrycznych do większości europejskich stolic. Ekoenergetyka wdraża również rozwiązania dla transportu długodystansowego i gwarantuje pełne naładowanie pojazdu w czasie 45-minutowej pauzy, obowiązującej kierowców ciężarówek i autokarów na terenie całej Unii Europejskiej.

fb button

grab my essay banner

logo jooble