magazine top

To co z pewnością charakteryzuje przemysł elektroniczny, to bardzo szybkie tempo rozwoju. Do czynności montażowych w tym sektorze, narzędzia muszą spełniać wysokie standardy, co skutkuje wytwarzaniem produktów najwyższej jakości.

Ważne jest, aby stanowisko pracy na linii montażowej spełniało wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa oraz ergonomii pracy. Pomóc w tym mogą balansery, które pomagają w swobodnym manewrowaniu sprzętem. Dzieję się to przy pomocy linki podłączonej do systemy zapadek i sprężyn. To właśnie one równoważą ciężar używanego narzędzia.

balanser z przewodem spiralnym

wkrętak montażowy dla przemysłu elektronicznego

Wykorzystywanie rozwiązań pneumatycznych w trakcie prac montażowych niesie za sobą pewne obowiązki. Pracownikowi w czasie jego pracy zaleca się używanie środków ochrony wzroku i słuchu oraz instalowanie w układach elementów, które pomagają w ogólnym bezpieczeństwie. W czasie pracy, do zasilenia urządzeń pneumatycznych stosuje się węże, które są podłączone do układu za pomocą szybkozłączki. Elementy te najpierw odcinają dopływ medium, a później upuszcza powstałe w przewodzie ciśnienie, co pozwala na bezpieczne odpięcie stosowanego węża. Na hałaśliwym stanowisku pracy wykorzystuje się również tłumiki hałasu. Pomagają one zmniejszyć natężenie hałasu za pomocą umieszczenia ich na końcu przewodu ze sprężonym powietrzem.

szybkozłączka

W branży elektronicznej do montażu różnych zespołów przydadzą się również wkrętarki pneumatyczne. Wkrętarka pneumatyczna pomaga w precyzyjnym dokręcaniu elementów przy jednoczesnym wygodnym kształcie i małej masie. Często, dla zapewnienia dokładności momentu, stosuje się wkrętarki ze sprzęgłem odcinającym, które odłączają dopływ powietrza przy osiągnięciu pożądanej wartości. Dodatkowo, przy wkrętach samogwintujących powinno się używać wkrętaków ze sprzęgłem ślizgowym. Prawidłowe dokręcenie śruby zostanie zasygnalizowane przez charakterystyczny dźwięk.

wkrętak pneumatyczny fuji w przemyśle elektromaszynowym

Do branży elektronicznej skierowana jest również oferta dotycząca profesjonalnych narzędzi do montażu seryjnego. Pomagają one dotrzymać wysoką jakość, standardy ilościowe oraz zapewniają efektywną powtarzalność. Narzędzia te umożliwiają kontrolę odbytych czynności oraz dostosowania do norm i wymogów zakładowych za pomocą współpracy ze sterownikami. Można do tych narzędzi można zaliczyć klucze elektryczne, które zapewniają odpowiedni montaż połączeń gwintowych.

Nie jest tajemnicą, że w branży elektronicznej dochodzi do ciągłego zmniejszania elementów elektronicznych. W związku z tym, zmniejszaniu ulegają także narzędzia do montażu. Przykładem takich urządzeń mogą być wkrętarki elektryczne z przetwornikiem. Umożliwiają one bardzo precyzyjne zabiegi montażowe, a co za tym idzie zapewniają instalację komponentów bez uszkodzeń podczas dopasowywania elementów. Dzieje się to za pomocą zbierania oraz analizy danych, dzięki czemu zmniejszona jest ilość błędnych operacji.

multicvil zespół specjalistycznych kluczy elektrycznych

Podczas pracy z urządzeniami pneumatycznymi, ważna jest ich jakość oraz brak awaryjności. Pomaga w tym utrzymywanie ich w odpowiedniej kondycji poprzez ich systematyczną kalibrację, co też przejawia się w rzadszych reklamacjach późniejszego sprzętu elektronicznego.

Narzędzia elektryczne montażowe lub te napędzane sprężonym powietrzem oddziałują na jakość elektroniki oraz liczbę produktów z defektami. Jeśli urządzenia do montażu są odpowiednio dobrane przejawia się to w komfortowej i bezpieczniej pracy. Produkty pneumatyczne te oraz wiele innych zmogą Państwo znaleźć w ofercie firmy Pneumat. – polskiej firmy handlowo-usługowo-produkcyjnej z branży pneumatycznej. Zapraszamy po więcej na www.pneumat.com.pl

fb button

grab my essay banner

logo jooble