magazine top

Firma BODEX, uznany polski producent naczep i przyczep do samochodów ciężarowych, od momentu swojego założenia w 1991 roku dynamicznie rozwija swoją działalność, zdobywając pozycję jednego z liderów branży. Dzięki głębokiemu zrozumieniu potrzeb rynku i skupieniu na najwyższej jakości oferowanych produktów, BODEX szybko ewoluował z małej firmy specjalizującej się w remontach, do renomowanego producenta z bogatym asortymentem pojazdów. Innowacyjność, elastyczność w dostosowywaniu pojazdów do indywidualnych potrzeb klientów, a także współpraca wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami komponentów, umocniły markę BODEX na rynku jako synonim niezawodności i trwałości. Stała wysoka jakość produktów, możliwość ich personalizacji oraz zaangażowana i doświadczona kadra specjalistów są fundamentem, na którym firma buduje swój sukces i zaufanie klientów na całym świecie.

W naszej rozmowie z Panem Damianem Stępniem, reprezentującym Dział Sprzedaży BODEX Sp. z o.o. Sp.K., otrzymujemy wyjątkowy wgląd w kluczowe aspekty działalności firmy, która od ponad trzech dekad nieustannie umacnia swoją pozycję na rynku. Pan Stępień z entuzjazmem opowiada o dedykowanej i doświadczonej załodze, która jest fundamentem sukcesu BODEX, oraz o roli innowacyjności i ciągłego dążenia do perfekcji w rozwoju oferty produktów dopasowanych do specyficznych potrzeb klientów. Podkreśla również znaczenie solidnych partnerstw z wiodącymi dostawcami, gwarantującymi najwyższą jakość podzespołów, co bezpośrednio przekłada się na niezawodność i trwałość finalnych wyrobów. Rozmowa z Panem Stępieniem pozwala zrozumieć, jak BODEX, dzięki swojej filozofii biznesowej i strategicznemu podejściu do zarządzania jakością, zbudował trwałe relacje z klientami i uzyskał międzynarodowe uznanie.

Czy mógłby Pan przybliżyć historię powstania firmy BODEX oraz kluczowe momenty, które zadecydowały o jej rozwoju?

Firma BODEX rozpoczęła swoją działalność w latach dziewięćdziesiątych, specjalizując się początkowo w remontach naczep. Dzięki wiedzy o branży nabytej w pierwszych latach działalności oraz dogłębnemu zrozumieniu potrzeb lokalnego rynku transportowego, zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty o produkcję nowych pojazdów. Brak konkurencji w regionie, bogate doświadczenie oraz możliwość oferowania produktów najwyższej jakości w przystępnej cenie pozwoliły BODEX szybko przejść od roli małego producenta naczep wywrotek do miana jednego z czołowych producentów naczep i przyczep ciężarowych w Polsce. Kluczowym czynnikiem w naszym rozwoju było dążenie do ciągłego poszerzania gamy produktów. Rozpoczęliśmy produkcję nie tylko naczep wywrotek, ale także naczep niskopodwoziowych, z systemem ruchomej podłogi, kurtynowych, przeznaczonych do przewozu drewna, drobiu, podwozi pod cysterny, wywrotek z wydmuchem do przewozu paszy i wielu innych. Obecnie w naszej ofercie znajduje się ponad 200 różnych typów pojazdów.

W kontekście obecnej, bardzo szerokiej gamy pojazdów marki BODEX, jakie cechy sprawiają, że Państwa produkty są unikatowe na rynku?

Naszą ofertę wyróżnia przede wszystkim możliwość dostosowania każdego pojazdu do indywidualnych potrzeb klienta, co jest rzadkością w erze dominującej automatyzacji. W przeciwieństwie do branży samochodów osobowych, gdzie personalizacja często sprowadza się do wyboru koloru czy dodatków, BODEX pozwala na decydowanie o kluczowych parametrach, takich jak np. długość i wysokość. Klienci mogą życzyć sobie, aby ich naczepy harmonizowały kolorystycznie z ich samochodami osobowymi, wybierając zaawansowane wykończenia lakierem metalik lub perła. Dodatkowo, umożliwiamy selekcję specyficznych komponentów, co sprawia, że nasza oferta jest atrakcyjna dla najbardziej wymagających klientów, poszukujących rozwiązań bez kompromisów.

BODEX to przede wszystkim wyspecjalizowana i w pełni profesjonalna załoga. Czy mógłby Pan opowiedzieć o specjalistach, którzy codziennie przyczyniają się do budowania marki i sukcesu firmy?

Nasza kadra kierownicza składa się z osób, które są związane z firmą BODEX od wielu lat. Ich doświadczenie oraz znajomość branży i oczekiwań klientów zapewniają wysoką efektywność całego procesu produkcyjnego. Kluczowe znaczenie dla naszego przedsiębiorstwa mają dobrze rozwinięte działy konstrukcyjny i handlowy. W tak konkurencyjnej branży jak nasza, profesjonalna obsługa klienta jest fundamentem udanej sprzedaży.

Proszę powiedzieć, jakie inne elementy uważa Pan za kluczowe dla sukcesu firmy BODEX?

Dla naszego przedsiębiorstwa kluczowa jest możliwość działania na różnorodnych rynkach. Dzięki temu unikamy problemów ze sprzedażą, które mogłyby wyniknąć z czasowych kryzysów w poszczególnych regionach. Wspomniana wcześniej elastyczność oferty, umożliwiająca indywidualizację produktów, najbardziej nas wyróżnia i przyciąga klientów, którzy cenią sobie możliwość dostosowania produktu do własnych potrzeb. To właśnie ta cecha stanowi o naszym unikalnym charakterze na tle konkurencji i jest jednym z najważniejszych elementów naszego sukcesu.

Przykładacie Państwo wielką wagę do najwyższej jakości produktów, co w sektorze naczep ciężarowych jest absolutnym priorytetem. Dlatego też współpracujecie wyłącznie z renomowanymi dostawcami komponentów. Czy mógłby Pan wymienić niektórych z Państwa głównych partnerów, którzy przyczyniają się do utrzymywania stałej wysokiej jakości produktów BODEX?

Wszystkie materiały oraz podzespoły używane w produkcji naszych pojazdów pochodzą od renomowanych, sprawdzonych dostawców, których produkty są synonimem jakości. Mamy świadomość, że ciężko jest odzyskać raz utracone zaufanie, dlatego nie poszukujemy oszczędności kosztem jakości. To właśnie z tego powodu wybieramy współpracę z takimi firmami jak SAF, BPW, JOST, Wabco, Knorr-Bremse, Aspöck, Hella, SSAB, Novol, PPG Autocolor, Fudickar, Final, Hyva, i Binotto. Są one gwarantem niezawodności i trwałości naszych naczep, co bezpośrednio przekłada się na zadowolenie naszych klientów i utrzymanie ich zaufania do marki BODEX.

Jak ocenia Pan przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Naszym celem jest nieustanne zwiększanie naszego udziału w rynku transportowym, zwłaszcza że obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na naczepy dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Nie planujemy spoczywać na laurach i ciągle szukamy nowych rozwiązań, które mogłyby zaspokoić oczekiwania naszych klientów. W najbliższych latach przewidujemy również inwestycje, które nie tylko zwiększą nasze możliwości produkcyjne, ale także wprowadzą do oferty nowe, innowacyjne rozwiązania.

Patrząc wstecz na ponad trzy dekady działalności firmy BODEX, z czego jesteście Państwo najbardziej dumni?

Nasza największa duma płynie z zadowolenia klientów, którzy odbierają naczepy skonfigurowane dokładnie według ich potrzeb. To, że wielu z nich pozostaje z nami lojalnymi od momentu założenia BODEX, świadczy o wyjątkowości naszej relacji. Ta lojalność jest dla nas nie tylko powodem do dumy, ale i motywacją do dalszego rozwoju, niezależnie od branży.

fb button

grab my essay banner

logo jooble