magazine top

Otwarta przestrzeń biurowa z pewnością przyczynia się do znacznych oszczędności w kontekście kosztów wynajmu powierzchni użytkowej. Niemniej, wpływa negatywnie na wydajność pracy, powoduje dekoncentrację, zmęczenie, czasem nawet irytację. Głośne rozmowy kolegów i koleżanek nie sprzyjają atmosferze skupienia, są też mało profesjonalne w przypadku spotkań z kontrahentami. Stąd coraz większe zainteresowanie budzą kabiny akustyczne jako skuteczne izolatory od gwaru panującego w biurach typu open space.

  • Co to jest biuro open space?

  • Dlaczego open space?

  • Czy open space sprzyja negocjacjom biznesowym?

  • Jak Wydzielić pomieszczenie w biurze?

Biuro open space – biznesowa konieczność

W czasach, kiedy wskaźniki ekonomiczne dyktują warunki stawiane zarządom firm, nie ma mowy o rozpasaniu w kontekście szeroko rozumianych powierzchni biurowych.

Ceny wynajmu szybują w górę w zastraszającym tempie i każdy metr kwadratowy służący podnoszeniu wyników finansowych przedsiębiorstwa ma ogromne znaczenie, to zrozumiałe. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej, ponieważ brak jest pomieszczeń, które należałoby osobno oświetlać.

Obszerna hala biurowa korzysta z jednego systemu wentylacji, linii energetycznej i komunikacyjnej, jest bardziej ustawna i pojemniejsza.
Niektóre osoby cenią sobie brak izolacji, jednakową przestrzeń do pracy dla wszystkich oraz łatwiejszy dostęp do przełożonych. Open space ma sprzyjać projektom, w których istotna jest praca zespołowa.

Kabina akustyczna – sposób na skuteczną komunikację 

Paradoks? W pewnym sensie tak. Okazało się bowiem, że wymiana informacji w otwartej przestrzeni jest co prawda szybsza, lecz brak jej czynnika zastanowienia. Wymiana zdań pomiędzy biurkami jest płytsza i zwykle nie wnosi wartościowych treści związanych z pełnionymi obowiązkami.

Kabina akustyczna do biura stwarza pewną przestrzeń prywatną, której naruszenie skłania do przemyślenia motywacji. Innymi słowy, pracownik wkraczający na – nazwijmy to – teren prywatny kolegi lub koleżanki, ma konkretny powód, by to uczynić.

Okazało się też, iż osoby korzystający z wyizolowanych miejsc wykazują większą dbałość o wyposażenie, które tam się znajduje.

Dyskrecja w biznesie 

Innym, nie mniej istotnym powodem rosnącej popularności kabin akustycznych oferowanych przez spoty.systems jest potrzeba zachowania dyskrecji odczuwana przez partnerów biznesowych.

Spotkania tego typu bądź rozmowy telefoniczne czy wideokonferencje wymagają stosownej oprawy. Trudno sobie wyobrazić negocjacje, w trakcie których ktoś przechodzi, coś opowiada czy też przenosi kubek kawy, roztaczając aromat płynu po całej hali biurowej.

Poza tym przedsiębiorcy nie zawsze mają ochotę na dzielenie się swoimi planami z osobami postronnymi. Jedną z wartości cenionych w biznesie jest zaufanie i poufność. Otwarta przestrzeń biurowa nie sprzyja ani jednemu, ani drugiemu.

Jakie kabiny akustyczne do biura będą najlepsze? 

Oczywiście dobór kabiny akustycznej powinien uwzględniać potrzeby i profil działania danego podmiotu gospodarczego.

Do dyspozycji przedsiębiorców są cztery podstawowe typy kabin akustycznych:

  • Call Spot;

  • Talk Spot S;

  • Talk Spot M;

  • Talk Spot L.

Call Spot 

Jest to niewielka kabina telefoniczna, pozwalająca na odbywanie rozmów biznesowych w ciszy i skupieniu. Wyposażona jest w gniazdo elektryczne, wtyk USB oraz energooszczędne oświetlenie.

Talk Spot S, M, L 

Idealne miejsce na spotkania z partnerami biznesowymi lub współpracownikami. Pozwalają na zachowanie dyskrecji, podnoszą też poziom profesjonalizmu firmy. Symbole literowe przy nazwie kabiny odnoszą się do jej wymiarów (small, medium, large).

Niezależnie od rodzaju zastosowanej kabiny akustycznej, w każdym przypadku firma zyskuje ciche i ustronne miejsce sprzyjające podniesieniu wydajności pracowników oraz zabezpieczające poufne dane, jakie mogą paść w trakcie rozmowy. W wielu przypadkach jest to warunek sine qua non zawarcia kontraktu.

Open space z kabiną akustyczną do biura to jedyne rozwiązanie sprzyjające rozwojowi firmy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne