magazine top

Rozpoczynsz freelancerkę na własnej dziłalności lub zakładasz małą spółkę i myślisz nad zorganizowaniem miejsca pracy? Home office nie zdaje egzaminu, a własne biuro przekracza Twoje możliwości finansowe? Biuro coworkingowe rozwiąże Twoje problemy. Dowiedz się, na czym polega usługa coworkingu i jakie niesie korzyści.

Czym jest biuro coworkingowe?

Przestrzeń coworkingowa daje możliwość wynajęcia biurka do pracy w przystosowanym do tego biurze, które jest wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia biurowe, posiada nieograniczony dostęp do Internetu, a także do wspólnych przestrzeni, takich jak wyposażone łazienka i kuchnia. W biurach coworkingowych możesz liczyć również na obsługę korespondencji, a nierzadko również na możliwość zarejestrowania działalności pod adresem biura. Usługę tę określa się jako biuro wirtualne – Warszawa i inne duże miasta to miejsca, gdzie coraz więcej firm rejestruje się w CEIDG właśnie pod adresem biura wirtualnego.

Jak wynająć coworking?

Biura coworkingowe obsługiwane są przez operatorów, którzy wynajmują stanowiska pracy w ramach abonamentu na cały miesiąc lub wybraną liczbę dni w miesiącu. Możliwe jest wynajęcie coworkingu także na godziny, co pozwala freelancerom lub właścicielom małych firm łączyć pracę w biurze z pracą w domu.

Koszty coworkingu

W porównaniu do kosztów utrzymania własnego biura, w które wchodzą między innymi czynsz i opłaty za media, koszt stanowiska w biurze coworkingowym jest znacznie niższy. Miesięczny abonament w dużym mieście wyniesie nie więcej niż tysiąc złotych (i to z usługą biuro wirtualnego). W centrum dużego miasta trudno szukać nieruchomości z takim czynszem.

Wśród freelancerów lub małych spółek, których właściciele nie zatrudniają pracowników, ale sami pracują na swoje dochody, coraz popularniejszym rozwiązaniem jest właśnie coworking – Warszawa, Wrocław i inne duże miasta obfitują bowiem w biurka do wynajęcia. Nie można się temu dziwić, bowiem praca zdalna rzadko zdaje egzamin na dłuższą metę, a koszty własnego biura potrafią być horrendalne, szczególnie w dużych miastach.

Coworking – co zyskujesz?

Biura coworkingowe to przede wszystkim możliwość wyraźnego obniżenia kosztów przestrzeni do pracy. W cenie abonamentu dostajesz możliwość pracy w warunkach sprzyjających efektywności, a także korzystania z przestrzeni wspólnych oraz wyposażonych sal konferencyjnych, w których możesz spotykać się z kontrahentami. Masz także okazję do poznania ciekawych ludzi, z którymi możesz podjąć współpracę lub zawrzeć prywatne znajomości.

fb button

grab my essay banner

logo jooble