magazine top

W sprzedaży wysyłkowej poza oczywiście nabywanym produktem oraz jego ceną coraz większe znaczenie ma również sposób wysyłki towaru, który powinien być przyjazny środowisku. Jak zatem sprawić, by wysyłka była ekologiczna? Dlaczego warto o to zadbać? Odpowiadamy.

Wysyłka przyjazna środowisku - biodegradowalne opakowania

Z wysyłką przyjazną środowisku kojarzą się przede wszystkim odpowiednio dobrane opakowania. Istotne w tym przypadku jest bowiem to, by były one wykonane z 100% biodegradowalnych materiałów, dzięki czemu można będzie określić je mianem ekologicznych. Istotne staje się zatem nie tylko ograniczenie plastiku (m.in. użycia folii bąbelkowej), ale o ile to możliwe nawet jego wyeliminowanie. Rozwój technologii sprawił, że opakowania foliowe mogą zostać zastąpione ekologicznymi opakowaniami tekturowymi, a zamiana ta nie powoduje obniżenia jakości oraz bezpieczeństwa wysyłanych przesyłek.

Dopasowanie rozmiaru opakowania do jego faktycznej zawartości

W kontekście wysyłania paczek w sposób przyjazny środowisku istotne jest nie tylko to, jakie opakowania zostaną użyte, ale również to, czy będą one dopasowane rozmiarem do faktycznej zawartości przesyłki. Warto bowiem mieć świadomość, że z reguły korzysta się ze zbyt dużych opakowań, co ma naprawdę negatywny wpływ dla środowiska. Powoduje bowiem nie tylko zwiększenie ilości materiałów niezbędnych do wyprodukowania opakowań, ale przyczynia się również do zwiększenia śladu węglowego generowanego w procesach magazynowych i logistycznych. Większe przesyłki zajmują zdecydowanie więcej miejsca, a co za tym idzie w wielu przypadkach wymagają organizowania dodatkowych połączeń logistycznych, które będą w stanie je obsłużyć.

Ekologiczne wypełniacze do paczek - bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Korzystanie ze zbyt dużych opakowań wymaga również użycia odpowiednich wypełniaczy do paczek, które zabezpieczą przesyłany towar przed uszkodzeniem podczas transportu. Oczywiście rozwiązanie to stosuje się także w przypadku towarów drobnicowych, czy produktów o nieregularnych kształtach, które są pakowane w kartony o regularnych wymiarach. Warto zatem zadbać o to, by były to ekologiczne wypełniacze do paczek, które mogą być produktem pochodzącym z recyklingu. W efekcie kartony trafiające do firmy mogą zyskać drugie życie, a rozwiązanie to nie tylko ogranicza koszty, ale jest także przyjazne środowisku.

Dlaczego warto zadbać o to, by sprzedawane towary były wysyłane w sposób ekologiczny?

Rezultaty różnego rodzaju badań coraz częściej wskazują kwestie ekologiczne jako istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową powinny zatem zdawać sobie sprawę z faktu, że dbając o to, by ich towary były wysyłane w sposób ekologiczny nie tylko dbają o środowisko, ale zyskują również uznanie wśród klientów. Coraz częściej są oni bowiem skłonni kupować wyłącznie tam, gdzie nie tylko oferowana jest najlepsza cena, ale również tam, gdzie rozumiana jest ekologia, a sprzedawca w świadomy sposób podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju.

Podsumowując należy stwierdzić, że jednym ze sposobów wdrożenia wysyłki przyjaznej środowisku jest wykorzystanie ekologicznych wypełniaczy do paczek. Mogą one bowiem powstawać z kartonów, które trafiają do firmy i którym można dać drugie życie.

fb button

grab my essay banner

logo jooble