magazine top

Meble wypoczynkowe do salonu, jak ich sama nazwa wskazuje, powinny pozwalać przede wszystkim na komfortowy wypoczynek, chociaż niestety nie zawsze tak jest. Chyba że wybierzemy mebel, który został stworzony z myślą o pełnej wygodzie. To oczywiście nowoczesne narożniki. Dlaczego mają one tak dużą przewagę nad sofami czy kanapami? I dlaczego warto postawić właśnie na tego typu meble do salonu?

Narożnik do salonu, czyli więcej niż Ci się wydaje!

Złote czasy narożników, które przypadały na lata 90’, znane są nam przede wszystkim ze zmian ustrojowych. Wraz z szarą erą peerelu odeszły też w niepamięć niewygodne wersalki, które zostały z zastąpione z rozmachem przez narożne kanapy. Ówczesne narożniki, np. https://www.wajnert.pl/meble/narozniki/ były z reguły olbrzymie i toporne, jednak pozwalały zarówno na komfortowy odpoczynek, jak i wygodne ugoszczenie w salonie sporej liczby gości.

Dzisiaj ich design uległ znacznej metamorfozie, dzięki czemu nawet te duże narożniki nie są przytłaczające, a ich funkcjonalność jest jeszcze większa niż kiedyś. Ponadto do wyboru mamy narożniki o różnej wielkości, co pozwala na umeblowanie za ich pomocą zarówno małych pokoi dziennych w bloku jak i olbrzymich salonów w domach jednorodzinnych.

Nowoczesne narożniki to już nie tylko wygodne siedziska, ale także meble do salonu wyposażone w tak interesujące funkcje jak strefy relaksu, wbudowane barki czy regulowane oparcia i zagłówki. A to nadal nie jest koniec!

Nowoczesne narożniki z funkcją spania

Do jednych z największych zalet narożników i to niezależnie od tego, czy mają kształt litery L, czy litery U, należy funkcja spania. Dzięki temu ten niezwykle wygodny i naprawdę świetnie prezentujący się mebel może służyć również jako łóżko. Bardzo często tego typu narożniki do salonu są również wyposażone w pojemnik na pościel.

Stawiając zatem na narożnik w salonie, otrzymujemy niezwykle uniwersalny mebel wypoczynkowy, który świetnie nadaje się do użytku codziennego, a w razie potrzeby może stać się wygodnym łóżkiem dla gości, a nawet łóżkiem stałym – jeśli np. zdecydujemy się na narożnik do kawalerki.

Dlaczego jeszcze warto wybrać narożnik do salonu?

Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest nie tylko wielofunkcyjność narożników, ale także przytulność, którą ze sobą wnoszą. Ponadto, jeśli zdecydujemy się na modułowy narożnik do salonu, możemy przystawiać do niego dostawki z różnych stron, tworzące wygodny szezlong. Co istotne, narożniki do salonu to aktualnie niezwykle bogata oferta meblowa, w której znajdziemy różnego rodzaju konstrukcje, dzięki czemu z łatwością dopasujemy narożnik do naszych potrzeb, gustu oraz przestrzeni, jaką dysponujemy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble