magazine top

Od wielu lat stelaże WC, które pozwalają na wytrzymały montaż misek podwieszanych, cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych łazienek. Dzieje się tak, ponieważ tego typu toalety mają duży wpływ na estetykę całego wnętrza oraz na jego funkcjonalność. Dzięki temu, że zajmują mniej miejsca od misek stojących, sprawiają, że łazienka wydaje się optycznie większa oraz bardziej nowoczesna. Co więcej, ułatwiają utrzymanie pomieszczenia w czystości za sprawą niezabudowanej przestrzeni pod toaletą, którą z łatwością można umyć. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, kiedy stelaż WC okazuje się godnym uwagi rozwiązaniem i w jaki sposób go dobrać, aby wpłynąć na większą funkcjonalność łazienki.

Dlaczego stelaże do WC okazują się idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na funkcjonalności?

Odpowiednio dobrane stelaże WC stanowią niezwykle trwałą konstrukcję, która w połączeniu z profesjonalnym montażem zapewnia niezawodność podwieszanych toalet. To sprawia, że okazują się godną uwagi propozycją dla inwestorów, którym zależy na nowoczesnych łazienkach i na jak najlepszym wykorzystaniu dostępnej w nich przestrzeni.   Dzieje się tak, ponieważ starannie zaprojektowane stelaże WC proponowane przez markę Roca zapewniają większą oszczędność miejsca za sprawą minimalnej głębokości zabudowy wynoszącej 80 mm w przypadku instalacji do odpływu poziomego znajdującego się w ścianie lub mierzącej 120 mm podczas instalacji do pionowego odpływu w postaci kolanka. Warto przy tym wspomnieć, że stelaże WC z kolekcji Duplo One stają się funkcjonalną propozycją dla osób, które chciałyby dopasować wysokość toalety do swoich potrzeb, zyskując tym samym większy komfort - staje się to możliwe dzięki regulowanej wysokości, która w stelażach Duplo One obejmuje zakres 0-20 cm.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne stelaże WC często cechują się licznymi praktycznymi udogodnieniami.  Ciekawą propozycją okazuje się między innymi regulacja spłukiwania, która pozwala na większą oszczędność wody - najczęściej można spotkać się z takimi ustawieniami jak 6/3, 4,5/3 lub 4/2l. Oprócz tego warto wspomnieć o przyciskach mechanicznych, które podczas montażu nie wymagają użycia narzędzi oraz wyróżniają się przemyślanym i nowoczesnym wykończeniem. W efekcie stają się nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również dodatkową ozdobą łazienki. Co więcej, prawidłowy montaż stelaża WC zapewniają filmiki montażowe dostępne na stronie roca.pl oraz kompletny zestaw wszystkich niezbędnych elementów.*

O czym jeszcze warto pamiętać, decydując się na stelaże WC?

Rozważając inwestycję w nowoczesne stelaże wc, warto między innymi przemyśleć sposób ich montażu. Zainteresowaniem inwestorów często cieszą się stelaże WC do zabudowy lekkiej, czyli takie, które nie wymagają montażu w ścianie. W ich przypadku montaż trwa krócej, a sam stelaż obudowuje się specjalnymi płytami, które zapewniają większą stabilność. W efekcie nad toaletą pojawia się dodatkowa półka, którą można z powodzeniem wykorzystać jako miejsce na kosmetyki czy akcesoria. Z kolei stelaże WC do zabudowy ciężkiej w ścianie będą godną uwagi propozycją dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu większej przestrzeni.

Warto wspomnieć, że stelaże WC często występują w komplecie z dopasowanymi do nich miskami. Takie rozwiązania oferuje między innymi marka Roca, co dla wielu inwestorów wiąże się z dużą oszczędnością czasu i brakiem ryzyka zakupu niedopasowanych do siebie elementów. Co więcej, stelaże do WC w zestawie z miskami wyróżniają się niższymi cenami, pozwalając na większą oszczędność budżetu przeznaczonego na  remont.

fb button

grab my essay banner

logo jooble