magazine top

WELCOME

Firma WELCOME Airport Services świadczy kompleksowe usługi handlingowe, zarówno dla linii lotniczych, jak i dla Executive & VIP Aviation. WELCOME Airport Services Sp. z o.o. jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce.

Firma świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów i pasażerów kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata. O działalności Spółki opowiada jej prezes Piotr Wieczorek.

Powstanie Firmy
Firma WELCOME Airport Services powstała w efekcie konsolidacji spółek Warsaw Airport Services (WAS) oraz WAS-KRK Airport Services (LHC). W 2013 r. proces konsolidacji został zakończony, a do WELCOME Airport Services zostały włączone spółki z portów lotniczych w Gdańsku (GDN Airport Services), Poznaniu (POZ Airport Services) oraz Szczecinie (SZZ Airport Services). Obecnie WELCOME Airport Services jest członkiem IATA Ground Handling Council. Należy podkreślić, że Spółka posiada wszystkie wymagane certyfikaty i uprawnienia do odpowiedzialnego i profesjonalnego działania na rynku. Firma otrzymała prestiżowy certyfikat ISAGO przyznawany przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA).

Zakres działalności
Firma oferuje wachlarz usług naziemnych dla Executive & VIP Aviation, czyli samolotów korporacyjnych, prywatnych, VIP, rządowych oraz wojskowych. W tym obrębie zajmujemy się m.in.:

Organizowaniem zezwoleń na przelot
Pobieraniem opłat lotniskowych
Przydzielaniem slotów
Zamawianiem usług cateringowych
Aranżowaniem zamówień paliwowych
Organizowaniem udogodnień dla VIP-ów
Udostępnianiem depesz pogodowych i NOTAM

W obrębie handlingu WELCOME zajmuje się obsługą samolotów, która zawiera:

Załadunek i rozładunek samolotu
Sortowanie i transport bagażu
Transport pasażerów oraz załogi między terminalem a pokładem samolotu
Koordynację operacji i wyważanie samolotów, w tym CLC
Serwis wodno – sanitarny
Sprzątanie pokładu

W ramach obsługi pasażerskiej świadczone są kompleksowe usługi, takie jak:

Sprzedaż biletów lotniczych i zmiany rezerwacji
Odprawy biletowo - bagażowe
Obsługa w bramkach
Obsługa w Biurze Zaginionego Bagażu oraz sporządzanie reklamacji bagażowych
Asysta dla osób niepełnosprawnych PRM
Informacja lotniskowa

Ponadto organizowane są szkolenia z zakresu obsługi pasażerskiej, obsługi samolotów, szkolenia w zakresie umiejętności miękkich, świadomości niepełnosprawności oraz regulacji dotyczących towarów niebezpiecznych DGR.
W ofercie usług WELCOME udzielane jest także wsparcie techniczne w zakresie:Obsługi moblinych platform i wózków widłowych,
Inspekcji i naprawy odladzarek samolotowychKonserwacji i naprawy GPU
Konserwacji i naprawy podgrzewaczy

Najwyższa jakość usług
Celem działalności WELCOME Airport Services jest dostarczanie najwyższej jakości usług i nieustanne doskonalenie procesów efektywnej i profesjonalnej obsługi Klientów dla pełnego zaspokojenia ich oczekiwań oraz wymagań rynkowych. Usługi Firmy świadczą najlepsi specjaliści na rynku. Firma korzysta również ze specjalistycznego sprzętu, który pozwala obsłużyć praktycznie każdy typ samolotu. Dowodem niezawodności i wysokiej jakości usług WELCOME Airport Services są liczne certyfikaty przyznawane przez organizacje międzynarodowe oraz linie lotnicze. Trzy nadrzędne wartości kierują działaniami WELCOME Airport Services: bezpieczeństwo, profesjonalizm i pasja. Personel pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie i jest stale szkolony, aby spełnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa operacji lotniczych. Dzięki temu Firma zapewnia swoim Partnerom cenne poczucie bezpieczeństwa. Doświadczenie i znajomość realiów w WELCOME Airport Services ułatwia rozwiązywanie problemów. W każdym obszarze współpracy stosowane są zasady fair play i szacunku do Partnerów biznesowych. Kierując się zasadą First Class Handling, pracownicy Firmy starają się, aby każdy Klient mógł odczuć, że zapewniane przez nią usługi są najwyższej jakości. Często Przedsiębiorstwo ma do czynienia ze specyficznymi procedurami, a wiele jego Kontrahentów ma odmienne oczekiwania. Pomimo kompleksowości i złożoności obsługi handlingowej WELCOME Airport Services zawsze stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klienta.

Kapitał ludzki
Fundamentem WELCOME Airport Services są ludzie – zaangażowani, doświadczeni pracownicy, którzy mają odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i know-how. Są to ludzie z pasją, którzy z radością i żądzą sukcesu witają każde wyzwanie zawodowe. Nie opuszcza ich entuzjazm do pracy i pozytywne nastawienie. Firma świadomie inwestuje w rozwój ich kompetencji zawodowych i nieustannie doskonali ich umiejętności. Ponadto przed rozpoczęciem pracy w Firmie każdy pracownik może liczyć zarówno na wsparcie doświadczonych kolegów, jak i serię szkoleń mających na celu przygotowanie do pracy na danym stanowisku zgodnie z wewnętrznymi standardami oraz procedurami Kontrahentów. Długoletnie doświadczenie w branży oraz wartości, które przyświecają Firmie, sprawiają, że potrafi wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Potwierdza to fakt, że z WELCOME Airport Services współpracują wiodące linie lotnicze z całego świata. W chwili obecnej Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników w sześciu różnych oddziałach w Polsce: Warszawa – WAW, Kraków – KRK, Gdańsk – GDN, Poznań – POZ, Katowice – KTW oraz Szczecin – SZZ. „Przewidujemy, że w najbliższych latach liczba naszych pracowników znacznie wzrośnie, w związku ze stale rosnącym ruchem pasażerskim w polskich portach lotniczych” – zapowiada prezes Wieczorek.

Inwestycje wczoraj i dziś
Firma nieustannie inwestuje w modernizację floty sprzętu do obsługi samolotów, aby sprostać dynamicznemu wzrostowi ruchu lotniczego w Polsce. Coraz więcej typów własnego sprzętu ma też napęd elektryczny. Jak mówi prezes Wieczorek: „Planujemy skupić się na podstawowej działalności handlingowej. Dostrzegamy jednak również duże możliwości rozwoju w innych obszarach. Szczególne szanse upatrujemy w obsłudze cargo, ruchu Executive & VIP Aviation. Będziemy też starali się rozwijać nasze usługi PRM (oferowane dla pasażerów z ograniczoną mobilnością)”.

Działalność pozabranżowa
WELCOME Airport Services regularnie organizuje aktywności sportowe, dzięki którym pracownicy Firmy mają możliwość aktywnego spędzenia czasu w gronie kolegów z pracy. Ponadto należy wspomnieć o czynnym udziale w różnych wydarzeniach związanych z lotnictwem. Ostatnio Firma wzięła udział w Rodzinnym pikniku lotniczym w Łososinie Dolnej. Chętnie skorzystano z okazji zaprezentowania, czym zajmuje się na co dzień WELCOME Airport Services szerszemu gronu miłośników awiacji. Spółka bierze także udział w różnych wydarzeniach społecznych, jak np. Szlachetna Paczka. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble