magazine top

Nadchodzi wreszcie czas, że sprawcy nocnych włamań, rozbojów i rabunków nie będę mogli pozostawać bezkarni z powodu niewyraźnego obrazu nocnego monitoringu, który nie pozwala rozpoznać włamywacza czy innego przestępcy. Poznaj kamery monitoringu ColorVU i przekonaj się, jak bardzo zmieniają oblicze monitoringu CCTV.

Nocny monitoring – odwieczne problemy z wyraźnym obrazem

Stosowane dotychczas kolorowe kamery monitoringu CCTV prawidłowo działały jedynie za dnia, nocą natomiast okazywały się całkowicie bezużyteczne. Jeżeli zarządcy obiektu zależało na tym, aby rejestrować czytelny obraz z kamer monitoringu również nocą, jedynym rozwiązaniem, które gwarantowało w miarę satysfakcjonujące efekty, były kamery czarno-białe. Pożądany od lat wyraźny monitoring kolorowy nocą zapewnią kameru ColorVU HikVision.

Jaka technologia gwarantuje wyraźny monitoring w kolorze nocą?

W miarę wyraźny obraz z czarno-białych kamer, rejestrujących go nocą, jest efektem zastosowania diod LED w podczerwieni. Niestety technologia ta nie umożliwia uzyskania kolorowego obrazu. Rozwiązania zastosowane w kamerach HikVision ColorVU zmieniają tę postać rzeczy. Czemu zawdzięczamy nowe możliwości rejestrowania kolorowego obrazu w nocy?

Bardzo jasna przysłona obiektywu

Przysłona to element w obiektywie, który reguluje wielkość otworu doprowadzającego światło. Im niższa jest wartość przysłony, tym jaśniejszy obraz możemy uzyskać. W kamerach HikVision ColorVU znajduje się przysłona F/1.0, czyli taka, która przepuszcza do obiektywu dokładnie tyle światła, ile do niej dociera.

Czułość optyki na najwyższym poziomie

Przetwornik 1/1.8", który został zastosowany w kamerach HikVision ColorVU, umożliwia wygenerowanie wizji w rozdzielczości 4 megapikseli. Oprócz niego w kamerach zastosowano również takie rozwiązania, jak:

  • Backside Illumitaion (BSI),
  • Dual Conversion Gain (DCG),
  • Wide Dynamic Range (WDR).

Dodatkowo wspomagają one osiągnięcie obrazu o odpowiednio wysokiej jakości, z zachowaniem głębi nasycenia barw oraz odpowiednim poziomie jasności.

Doświetlenie kamery

Dodatkowe doświetlacze, które zastosowano w kamerach ColorVU, emitują ciepłe światło, które umożliwia uzyskanie wyraźnych kolorów obrazu za dnia oraz nocą.

Korzyści korzystania z kamer ColorVU

Stosowanie monitoringu ma jeden zasadniczy cel – zwiększyć możliwości odtworzenia zdarzeń, które miały miejsce na terenie chronionego obiektu, a także rozpoznania sprawców ewentualnych przestępstw. Dzięki wyraźnemu i kolorowemu obrazowi z nocnego monitoringu możliwe będzie odczytanie szczegółów, takich jak twarz sprawcy, kolor jego ubrań, kolor karoserii samochodów będących w okolicy obiektu, a także przebieg zdarzeń.

Chcąc wyposażyć swój monitoring w kamery ColorVU, które zdadzą egzamin zarówno za dnia, jak i w nocy, odwiedź sklep KompleksMedia.

fb button

grab my essay banner

logo jooble