magazine top

Aktywności proekologiczne i nowe standardy w zakresie zielonej energii stają się coraz popularniejsze wśród przedsiębiorstw. Wynika to zarówno z przepisów, jak i chęci poprawy stanu środowiska. Czy ekologiczna flota pojazdów może w tym pomóc?

Samochody elektryczne i hybrydowe są znacznie mniej szkodliwe dla planety w porównaniu z tradycyjnymi. Choć niosą za sobą wiele korzyści, ich zakup jest dość kosztowny. Z tego powodu warto zainteresować się leasingiem.

Nowoczesna i ekologiczna flota

Nowoczesna i ekologiczna flota pojazdów to termin obejmujący grupę aut, które cechują się niską emisją zanieczyszczeń i minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Obejmuje to samochody elektryczne, hybrydowe czy o napędzie wodorowym.

Ekologiczna flota pojazdów przynosi firmie przewagę i korzyści związane zarówno z finansami, jak i wizerunkiem. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji, ponieważ zasilanie takich aut jest tańsze w porównaniu z tradycyjnymi modelami na paliwo. Poza tym przedsiębiorcy mogą otrzymać różnego rodzaju dotacje na działalność zgodną z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska.

Flota pojazdów eko jest postrzegana jako wyraz troski o naturę. Wpływa to pozytywnie na wizerunek marki i jej odbiór przez potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych. Co ważne, firma nie musi kupować aut ani podejmować dużych inwestycji, ponieważ możliwy jest leasing samochodu elektrycznego.

Elektromobilność wkracza do branży transportowej

Elektromobilność odgrywa coraz istotniejszą rolę w branży transportowej. Warto zauważyć przede wszystkim rosnące znaczenie elektrycznych ciężarówek w sektorze transportu, spedycji i logistyki. Spalinowe tiry są jednym z głównych źródeł nadmiernej ilości dwutlenku węgla, który wędruje do atmosfery. Przejście na elektryczne modele znacznie redukuje emisję CO2.

Przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na leasing samochodu dostawczego lub ciężarowego, co stanowi znacznie tańsze rozwiązanie w porównaniu z zakupem nowego pojazdu. Elektryczne pojazdy są tańsze w eksploatacji, ponieważ ich źródła zasilania są mniej kosztowne niż zwykłe paliwo.

W coraz większej liczbie krajów i miast wprowadza się przepisy dotyczące emisji CO2 i standardów ekologicznych dla pojazdów. Przejście na elektryczne ciężarówki lub busy wpisuje się w przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym i umożliwia działalność w dotąd zakazanych obszarach lub tam, gdzie byłby ograniczenia emisji CO2.

Jak sfinansować ekologiczny pojazd?

Ekologicznego pojazdu nie trzeba kupować za firmowe oszczędności. Dobrym rozwiązaniem jest leasing, czyli opłacanie comiesięcznych rat za użytkowanie samochodu. Znosi on konieczność dużego, jednorazowego wydatku i pozwala testować nowe rozwiązania, a także eksperymentować z wieloma modelami aut na przestrzeni lat.

Umowę leasingową dopasowuje się do zdolności finansowych firmy. To szansa na efektywną modernizację floty przy minimum formalności. Do wyboru są liczne modele nowoczesnych pojazdów zarówno osobowych, jak i dostawczych lub ciężarowych. Klient może postawić na nowe lub używane auta.

Podsumowanie

Ekologiczna flota pojazdów to opłacalne rozwiązanie dla firmy. Pozwala na jazdę nowoczesnymi samochodami bez dużych wydatków. Pozytywnie wpływa też na wizerunek marki, co może się przełożyć bezpośrednio na jej rozwój i większe zyski z działalności. Warto rozważyć atrakcyjną formę leasingu aut elektrycznych lub hybrydowych.

fb button

grab my essay banner

logo jooble