magazine top

Najczęściej programy transportowe kojarzone są z firmami zajmującymi się przewozem mienia. Jednak wiele z nich wspiera także sprzedaż mobilną.

Na rynku znajduje się obecnie szeroka gama programów umożliwiających efektywne zarządzanie transportem. Za ich pomocą firmy mogą jeszcze skuteczniej realizować swoje obowiązki związane z dowozem mienienia, uzyskując dostęp do szerokiej gamy rozbudowanych narzędzi. Wśród nich może znajdować się także funkcjonalność wspierająca mobilną sprzedaż.

Program dla transportu to nie tylko zarządzanie flotą

Za pomocą systemów TMS, które umożliwiają zarządzanie transportem, przedsiębiorcy uzyskują do dyspozycji pełną paletę narzędzi pozwalającą na łatwiejsze prowadzenie codziennych czynności.

Funkcjonalny program transportowy pomaga między innymi w zarządzaniu flotą, pracownikami, pozwala na przygotowywanie tras oraz na tworzenie dokumentacji. To jednak nie wszystko, co mogą zaoferować nowoczesne programy dla branży transportowej.

Dzisiaj wiele firm realizuje sprzedaż mobilną, czyli z dojazdem do klienta. Właśnie dlatego warto wtedy zdecydować się na program do transportu, który jednocześnie działa jak system sprzedaży.

Programy TMS wspierające sprzedaż

Poprzez mobilne systemy sprzedaży połączone z oprogramowaniem TMS firmy prowadzące usługi handlowe poza swoją siedzibą, na bazie pracowników wykorzystujących floty samochodów firmowych, mogą funkcjonować jeszcze efektywniej.

W ramach wsparcia handlowców program dla transportu może oferować dostęp do narzędzi jak:

 • prezentowanie kompletnej informacji o klientach
 • gromadzenie historii zdarzeń
 • planowanie tras wizyt u klientów
 • optymalizacja tras
 • tworzenie scoringu klientów
 • ofertowanie
 • tworzenie umów
 • składanie zamówień
 • kalendarz spotkań
 • notatki e spotkania
 • delegowanie zadań
 • automatyczne raportowanie
 • kontrola realizacji celów

Oczywiście, to tylko przykładowe funkcje, jakie mogą zaoferować mobilne systemy sprzedaży, ponieważ w zależności od wybranego wariantu mogą one także zaproponować dostęp do innych narzędzi.

Więcej informacji o funkcjonalnościach w ramach systemów sprzedażowych można znaleźć na stronie internetowej sotipm.pl.

Mobilne systemy sprzedaży – dla kogo?

Programy umożliwiające zarządzane transportem skierowane są do wielu firm prowadzących działalność na bazie swojej floty. Wśród nich znajdują się zarówno firmy skoncentrowane na usługach transportowych, jak i te, które wykorzystują floty do realizacji innych zadań, na przykład sprzedaży, montażu czy serwisu.

Wobec tego mobilne systemy sprzedaży mogą być bardzo dobrym wyborem dla wielu firm, które na co dzień bazują na prowadzeniu działalności poza swoją siedzibą. Pracownicy dojeżdżający do klientów i kontrahentów, wyposażeni w urządzenia mobilne, na których zainstalowany jest program transportowy, mogą wtedy otrzymać natychmiastowy dostęp do informacji w ramach bazy danych.

Dodatkowo mobilny system sprzedaży w programie do zarządzania transportem pozwala właścicielowi firmy na efektywniejsze kontrolowanie pracy pracowników i skuteczniejsze dążenie do założonych celów. Zapobiega jednocześnie nadużyciom, na przykład wykorzystywaniu firmowych samochodów do prywatnych celów.

Podsumowanie

Za pomocą nowoczesnych systemów umożliwiających zarządzanie transportem każda firma dysponująca własną flotą może realizować swoje zadania jeszcze efektywnej. Wybierając systemy wykorzystujące moduły wspomagające sprzedaż, szereg korzyści na wdrożeniu może uzyskać także firma handlowa, która wykorzystuje floty pojazdów do dojazdu do klientów oraz kontrahentów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble