magazine top

ETIDRUK Etykiety.pl Sp. z o.o. to rodzinna firma z ponad dwudziestoletnimi tradycjami. Przedsiębiorstwo dostarcza klientom nowoczesne etykiety, które stymulując sprzedaż pomagają budować atrakcyjne, wyróżniające się na półce i bardziej wartościowe marki. Zaawansowane technologie druku cyfrowego i fleksograficznego oraz doradztwo doświadczonego personelu na każdym etapie tworzenia etykiety to atuty, którymi może się pochwalić firma. Produkty wytworzone w drukarni ETIDRUK Etykiety.pl wyróżniają się najwyższą jakością ze względu na staranny dobór materiałów oraz szczegółową analizę każdego projektu. Spółka należy do elitarnego grona Gazeli Biznesu – najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. ETIDRUK to również organizator autorskiej konferencji opakowaniowej Label Innovations. Konferencja otwiera nowe perspektywy w świecie etykiet i opakowań. Co roku przyciąga wielu przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych szukających wiedzy w zakresie technologii opakowań.

Specjalnie dla BusinessPL obszernych informacji na temat działalności firmy ETIDRUK Etykiety.pl Sp. z o.o. udzielili:

  • Aleksandra Czarniecka, Specjalista PR & Marketing,
  • Renata Kuczyńska–Marczak, Kierownik Działu Handlowego.

Czy mogliby Państwo opowiedzieć o początkach firmy i historii rozwoju przedsiębiorstwa ETIDRUK Etykiety pl. Sp. z o.o.?

Firma jest na rynku od 22 lat, a nasze początki były związane z prostymi białymi etykietami. Nasza pasja do druku nie ustawała więc stopniowo zdobywaliśmy odpowiednie doświadczenie i umiejętności, które później pozwoliły nam na produkcję tak naprawdę każdego typu etykiet. Od prostych po uszlachetnione czy te, które wspierają ekologię i obieg zamknięty.

Firma od ponad dwóch dekad specjalizuje się w profesjonalnym druku. Czy mogliby Państwo omówić aktualną ofertę przedsiębiorstwa?

Nasza oferta obejmuje druk etykiet samoprzylepnych. Specjalizujemy się w druku fleksograficznym oraz cyfrowym. Tak naprawdę możemy wyprodukować każdy rodzaj etykiet. Jeśli mają Państwo swój projekt, zamysł, inspirację, pytanie dot. opakowania z pewnością doradzimy i wybierzemy najlepsze rozwiązanie. Korzystamy tylko ze sprawdzonych dostawców surowców, posiadamy również certyfikat FSC oraz ISO 9001.

Co wyróżnia Państwa spółkę spośród innych działających w tej samej branży? Co uważacie za swoje największe atuty?

Naszym największym atutem jest indywidualne podejście do klienta, szeroka gama praktycznych rozwiązań dostosowanych do potrzeb marki, produktu naszych klientów oraz dzielenie się wiedzą o etykietach, którą zdobywamy nieustanie od 22 lat.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania i wykwalifikowanego personelu. Ile osób zatrudnia obecnie przedsiębiorstwo? Czy mogliby Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów firmy ETIDRUK?

Obecnie w naszej firmie pracuje ok. 40 osób. Nasza kadra to przede wszystkim specjaliści w swojej profesji. Zawsze to podkreślamy, że firma to przede wszystkim ludzie. Warto tutaj wspomnieć o dziale produkcyjnym, graficznym, dziale obsługi klienta, dziale finansowym, magazynie, asystentach produkcji, dziale marketingu oraz dziale technologii. Każdy dział reprezentują profesjonaliści z którymi praca staje się pasją, a nasi klienci mogą być pewni, że ich projekt jest z nami bezpieczny.

ETIDRUK Etykiety.pl to zespół ludzi, który na bieżąco śledzi obowiązujące trendy oraz nowinki z dziedziny poligrafii. Jakie nowości pojawią się w ofercie firmy w niedalekiej przyszłości?

W naszej ofercie będzie można znaleźć ciekawe materiały takie jak folia PE produkowana ze zużytego oleju roślinnego lub oleju talowego pozyskiwanego w sposób zrównoważony albo folia produkowana z odpadów, powstałych podczas wydobycia i cięcia marmuru. Etykiety wspomagające ekologię, mono materiałowość w etykietach to na pewno ważne aspekty, o których będziemy mówić w najbliższym czasie. Współpracujemy ze znanymi dostawcami surowców, aby wiedzieć jak jeszcze lepiej wspomagać obieg zamknięty i dbać o środowisko. Dodatkowo planujemy szkolenia pod szyldem naszej marki Label Innovations we współpracy z ciekawymi gośćmi i specjalistami, z zakresu opakowań i wdrożeń nowych rozwiązań.

Jakość oferowanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami.

Współpraca z zaufanymi dostawcami to gwarancja wysokiej jakości etykiet. Stawiamy na zaufane i świadome źródła surowców do produkcji etykiet.

Czy są inne pozabiznesowe sprawy, które są dla Państwa szczególnie ważne?

Kluczowymi wartościami są dla nas: Odpowiedzialność - traktujemy biznes klienta, jak nasz własny; Wysoka jakość - niezmiennie dbamy o doskonałość na każdym etapie projektowania, produkcji i poziomu obsługi; Zaufanie - w relacjach, zarówno wewnętrznych jak i z naszymi klientami kierujemy się uczciwością i transparentnością; Partnerstwo - budujemy współpracę w oparciu o profesjonalne, przyjazne i otwarte na potrzeby kontakty; Troska o środowisko - dbamy o środowisko, korzystamy z ekologicznych materiałów i staramy się o jak najmniejsze odpady.

Co stanowi obecnie największe wyzwanie dla Państwa przedsiębiorstwa?

Nasza branża oraz firma nie uchroniły się od zmian jakie przyniósł na rynku ten rok. Największym wyzwaniem było i na mniejszą już skalę, ale nadal jest szacowanie zamówień surowców do produkcji etykiet. Rzeczywistość dotychczasowa, gdzie materiały samoprzylepne przyjeżdżały do nas z dnia na dzień zmieniła się tak diametralnie, że nawet na podstawowe surowce trzeba było czekać od miesiąca nawet do 4 miesięcy. My zareagowaliśmy natychmiastowo, podjęliśmy ryzyko zamawiania ogromnej ilości różnych surowców i zainwestowaliśmy w powiększenie powierzchni magazynowych. Takie działanie spowodowało, że mogliśmy zapewnić sobie ciągłość produkcji, zaspokoić potrzeby obecnych klientów i nawet w tych trudnych czasach pozyskać wielu nowych. Jako firma dysponująca surowcem na stanie osiągnęliśmy przewagę konkurencyjną nad wieloma firmami z naszej branży. Klienci docenili też ogromne zaangażowanie pracowników firmy w przejrzystą komunikację dotyczącą sytuacji rynkowej. Drugim ogromnym wyzwaniem związanym również z surowcami były częste podwyżki. Każde zamówienie od klientów wymagało kalkulacji, a niektóre nawet kilkukrotnej. W przeciągu pierwszego półrocza odnotowaliśmy 4 podwyżki materiałów samoprzylepnych. Ceny surowca aktualne były w dniu dostawy, a nie zamówienia, jeżeli zatem klient zamówił w lutym, a surowiec dotarł na koniec marca i w międzyczasie podrożał, należało przeprowadzić rekalkulację. W związku z tym ilość pracy znacznie się zwiększyła. Mimo trudnej sytuacji pozytywnym okazał się ciągły wzrost zamówień od obecnych i nowych klientów. Jako firma poradziliśmy sobie z tym doskonale, co podniosło morale i integrację pracowników. Wszyscy zrozumieli, że każda pojedyncza jednostka ma ogromy wpływ na sukces całości, że firma to jeden organizm, który dobrze funkcjonuje wtedy jak każdy jego narząd jest zdrowy. Firma oczywiście doceniła niezwykłą lojalność i pracowitość zespołu.

Jak przedstawiają się plany firmy na najbliższe miesiące, lata?

Nasza firma ma to szczęście, że począwszy od osoby Pani Prezes zarządzają nią urodzeni optymiści dlatego zawsze mamy plany na przyszłość i chęć rozwoju. W tym roku zmieniliśmy nazwę firmy na Etidruk Etykiety.pl i planujemy dalej odkrywać tajemnice druku, udoskonalać technologię, poszerzać możliwości uszlachetniania etykiet i dawać klientom inspirację. Jak co roku organizujemy Label innovations – konferencję poświęconą tematyce opakowań w szerokim zakresie – tematy prawne, marketingowe, technologiczne. Planujemy uczestnictwo w różnego rodzaju targach oraz konferencjach w roli prelegentów. Planujemy również inwestycje w celu poszerzenia naszego parku maszynowego. Mamy nadzieję, że druga połowa roku będzie równie efektywna jak pierwsza i ten roku zamkniemy sukcesem.

ETIDRUK Etykiety pl. Sp. z o.o. to rodzinna firma, która od ponad dwóch dekad prężnie rozwija swoją działalność. Z jakich dotychczasowych osiągnięć przedsiębiorstwa są Państwo najbardziej dumni?

Jesteśmy dumni z tego, że uzyskaliśmy wizerunek specjalisty w naszej branży, dzięki doradztwie technologicznemu od ponad 22 lat. Druk to nasza pasja i udowadniamy to na co dzień w naszej pracy. Mocno wierzymy w nasze hasło „Etykiety, które sprzedają”. Dlaczego? Sukces marki, to nasz sukces, więc każda wydrukowana przez nas etykieta ma za zadanie sprzedać produkt oraz wyróżniać się na tle konkurencji. To właśnie tutaj, po ustaleniu szczegółów, etykieta rozpocznie życie w naszej drukarni, aby później sprzyjać sprzedaży. Najlepszym wyróżnieniem dla nas jest sukces naszych klientów, do którego nasze etykiety się przyczyniają.

fb button

grab my essay banner

logo jooble