magazine top

Groupe CAT jest jednym z niezależnych, europejskich liderów branży transportowej i logistyki samochodowej, który jest obecny w 20 krajach od ponad 65 lat. W skład Groupe CAT wchodzą dwie dywizje: Cargo Logistics – LC (logistyka ładunków) oraz Vehicle Logistics – LV (logistyka pojazdów nowych i używanych). Groupe CAT w Polsce reprezentowana jest przez kilka spółek zajmujących się działalnością o różnym charakterze, jednak wszystkie skupione są niezmiennie na branży automotive. Jedną z nich jest działająca na polskim rynku od 1994 r. CAT LC Polska.

CAT LC Polska
Polski oddział dywizji Cargo Logistics ma za sobą już blisko 30 lat działalności. W tym czasie powstała sieć 16 platform logistycznych i magazynów, w których pracuje prawie 400 osób. Główna siedziba firmy znajduje się w miejscowości Duchnice niedaleko Warszawy. CAT LC Polska to uznany operator logistyczny, który oferuje kompleksowy pakiet usług. Proponowane rozwiązania są dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Portfolio firmy obejmuje:

 • dystrybucję krajową z flagową usługą – ekspresowymi dostawami nocnymi oraz dziennymi,
 • spedycję krajowa i międzynarodową,
 • transport międzynarodowych przesyłek drobnicowych,
 • inbound - logistykę komponentów do produkcji,
 • logistykę magazynową,
 • TopCAT – dostawy najwyższego priorytetu,
 • BikeCAT – dedykowane rozwiązania dla logistyki jednośladów,
 • transport morski i lotniczy,
 • transport intermodalny i ponadnormatywny,
 • usługi agencji celnej.

CAT LC Polska oprócz działalności na międzynarodowych rynkach dysponuje sprawdzonymi rozwiązaniami idealnymi na rynek lokalny, znając uwarunkowania swych dostawców i klientów. Optymalizuje łańcuch dostaw, co przekłada się na lepsze efekty oraz zwiększenie konkurencyjności rynkowej zleceniodawców i ich końcowych klientów. Osiągnięte sukcesy pozwalają wykorzystywać zdobyte umiejętności do kooperacji z przedstawicielami innych branż i segmentów rynku. Dzisiaj klientami CAT LC, oprócz firm z sektora motoryzacyjnego, są także firmy z branży rolniczej, medycznej, hi-tech, sprzętu oświetleniowego, artykułów sportowych czy AGD.

Certyfikacja w kluczowych obszarach
W CAT LC Polska przez lata funkcjonowania zostały wdrożone istotne certyfikaty jakościowe tj.: ISO 9001, ISO 14001. Ponadto firma uzyskała certyfikat AEO w obszarze bezpieczeństwa i ochrony, co potwierdza bycie wiarygodnym partnerem biznesowym. W związku z tym, wszyscy kontrahenci mają gwarancję wysokiej ochrony w kluczowych obszarach funkcjonowania.

Zespół
Pracownicy firmy są doświadczonymi specjalistami i jednym z najważniejszych filarów firmy. To ich profesjonalizmowi i pełnemu zaangażowaniu CAT LC zawdzięcza swój sukces. Zespół CAT bardzo chętnie angażuje się w działania CSR podejmowane przez firmę. W ramach Akcji Gwiazdor zostało dostarczonych ponad 2000 paczek dla dzieci z całej Polski, a firma została uhonorowana odznaką „Przyjaciel Dziecka” przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy w Koszalinie. Pracownicy angażowali się również w pomoc dla Ukrainy, sprzątanie Puszczy Kampinoskiej czy pomoc zwierzętom w schronisku.

Ekologia
W CAT LC Polska przywiązuję się dużą wagę do spraw środowiska. Zarządzający firmą przejawiają postawę proekologiczną stwierdzając wprost, że zakres działalności firmy wpływa na środowisko naturalne przez emisję spalin, wytwarzanie hałasu, produkcję odpadów. Jednak chcą oddać naturze to, co jej zabrali przez wdrożenie m.in. opakowań wielokrotnego użytku i opakowań zbiorczych, edukację pracowników z zakresu ochrony środowiska oraz współpracę z organizacjami odzysku. Ponadto załoga CAT LC Polska stale monitoruje stan techniczny floty podwykonawców i podejmuje działania prewencyjne, by przeciwdziałać awariom mogącym negatywnie oddziaływać na faunę i florę naszej planety.

Najkrótsze czasy dostaw na rynku
CAT LC Polska oferuje rozwiązania, które pomagają optymalizować systemy dystrybucji towarów i jest niekwestionowanym liderem w dostarczaniu części zamiennych w Polsce. Dzięki świetnej znajomości wymogów i oczekiwań swoich odbiorców, a także wysokiej jakości świadczonych usług, zapewnia bezbłędne, regularne dostawy zarówno w dzień jak i w nocy. Dla klientów oznacza to optymalną rotację towarów i stałą dyspozycyjność dużego katalogu produktów. Dzięki swojej ofercie, CAT LC jest w stanie dostarczyć przesyłki nocne do godz. 8:00 rano (następnego dnia po nadaniu towaru) do każdego miejsca w Polsce, zapewniając tym samym najkrótsze czasy dostaw na rynku.

Atuty rozwiązań CAT LC Polska

 • Kompleksowość i wysokie standardy: CAT LC oferuje kompleksową obsługę, w tym transport międzynarodowy, dystrybucję, obsługę magazynową i celną. Firma dba o ciągłe doskonalenie standardów obsługi klienta, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, co potwierdza wdrożeniem wielu certyfikatów.
 • Bezpieczeństwo i terminowość: Dostawy są realizowane z najwyższą bezszkodowością wynoszącą 99,97% dzięki pełnej kontroli towarów na każdym etapie łańcucha dostaw. Wysoka terminowość dostaw 99,7% plasuje firmę na poziomie jakościowych liderów rynkowych.
 • Szybkość dostaw: CAT LC oferuje najkrótsze czasy dostaw na rynku z wyborem spośród 3 regularnych dostaw do godz.: 8:00, 12:00 i 17:00 następnego dnia po nadaniu.
 • Elastyczność: Firma oferuje dostawy 6 dni w tygodniu, w soboty w cenie usługi podstawowej oraz korzystne przeliczniki kubaturowe dla przesyłek objętościowych. Dodatkowo CAT LC posiada konkurencyjną ofertę na dostawy przesyłek niestandardowych.
 • Obsługa klienta: Łatwość komunikacji i wygoda załatwienia wszystkich spraw z jednym, dedykowanym opiekunem klienta. W przypadku zaistnienia reklamacji, stosowanie uproszczonych procedur umożliwia szybkie załatwienie sprawy.
 • CATnightBOX – mini magazyny u klientów: W ramach usług dystrybucji krajowej, firma oferuje mini magazyny instalowane u klientów.

Nowe Projekty 2023
Firma inwestuje we własną nowoczesną flotę w transporcie spedycyjnym, która ma zapewnić dostępność taboru i stabilność cen. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, CAT LC Polska powiększyła o kolejne 2500 mkw. powierzchnie magazynową w Parzniewie (koło Pruszkowa), tym samym powierzchnia magazynowa w tej lokalizacji osiągnęła poziom 10 000 mkw. Firma zaangażowana jest również w program TOP Young 100, który łączy najlepszych studentów kierunków logistycznych ze środowiskiem biznesu. Przez najbliższe miesiące studenci będą pracować pod opieką pracowników CAT LC Polska nad projektami dotyczącymi m.in. rozwoju usług.

fb button

grab my essay banner

logo jooble