magazine top

Do każdej czynności jest odpowiednie narzędzie. Można oczywiście wszędzie używać tej samej drabiny, ale ma ona swoje duże ograniczenia. Praca przy pomocy zautomatyzowanego podnośnika będzie nie tylko lżejsza i bezpieczniejsza, ale też wygodniejsza, a co za tym idzie – szybsza.

Zastosowanie podnośników

Podnośniki mają dużo wariantów, a każdy ma swoje idealne zastosowanie. Wysokość, mobilność, gabaryty, rodzaj napędu i kół – wszystko ma wpływ na zakres prac, które można wykonywać przy ich pomocy. Jedno jest pewne – zaprojektowano je z myślą o poprawie wygody i bezpieczeństwa prac wykonywanych na wysokości.

Podwozie dopasowane do warunków

Ze względu na swoją konstrukcję podnośniki nożycowe najlepiej odnajdą się w pracy pod dachem i na równej powierzchni. Koła wykonane są z materiału niezostawiającego śladów na posadzce. Są idealne do remontów i prac konstrukcyjnych w halach produkcyjnych, magazynach i hangarach. Będą bardzo pomocne do pracy przy obiektach, do których niełatwo jest dostawić drabinę, a jednocześnie koniecznie jest stabilne wzniesienie pracownika na dużą wysokość razem ze sprzętem lub narzędziami.

Rozmiary podnośników i rodzaje napędów

Na rynku dostępne są modele o różnej wysokości roboczej i zróżnicowane pod kątem gabarytów. Najmniejsze z nich zaprojektowane są tak, aby zmieściły się przez zwykłe drzwi. Mają one zastosowanie w pracach remontowych, np. przy malowaniu lub instalacjach elektrycznych. Nie mają nawet napędu, a służą jedynie do ręcznego przesuwania po obiekcie.

Wyższe modele mają napęd elektryczny, który doskonale sprawdzi się na w halach i budynkach zamkniętych. Nie emitują żadnych spalin, a ich praca jest cicha. Dzięki silnikom elektrycznym każde wykonywane zlecenie jest bajecznie proste. Obsługa odbywa się przy pomocy zaledwie kilku przycisków na panelu kontrolnym. Korzystanie z podnośnika jest bardzo proste i nie wymaga nawet specjalistycznego szkolenia.

Odpowiedni podnośnik do każdej pracy

Modeli w ofercie na wynajem jest również co niemiara. Każdy z nich ma swoje odpowiednie zastosowanie. Różnią się wielkością, ponieważ nie zawsze mamy do dyspozycji drzwi hangarowe, przez które wjedzie sprzęt ciężki. Podnośniki są również różnej wagi i z różniącymi się wysokościami roboczymi, ponieważ wiemy, że nie wszędzie jest potrzebny najwyższy zasięg. Do dyspozycji są również różne wielkości platform. Na większej może pracować kilku pracowników jednocześnie. Można również podnieść na niej większą ilość sprzętu lub towaru.

Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie narzędzie odpowiednie do swojego zadania. Sprawdź ofertę na rothlehner.pl i wybierz podnośnik dla siebie!

fb button

grab my essay banner

logo jooble