magazine top

paragwajwycieczki1

Paragwaj był do niedawna niechętnie odwiedzany przez turystów. Możliwe, że z powodu słabej infrastruktury turystycznej. Mimo wielu atrakcji i pięknych krajobrazów turystyka nie rozwijała się dobrze. Na szczęście jakiś czas temu rząd i mieszkańcy otwarli się na przyjezdnych, udostępniając im wszystko, co warte jest obejrzenia. Dlatego kto pragnie poznać tajemnice kultury i historii Paragwaju, powinien ten piękny kraj odwiedzić.

Asuncion - stolica.

To miasto jest ekonomicznym i kulturalnym centrum kraju. Jest tutaj wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Przede wszystkim to siedziba prezydenta i rządu Paragwaju, który to rezyduje w Palacio de Los Lopez. Poza tym godne uwagi są: Muzeum Kolonializmu Casa Viola i Narodowy Pantenon Bohaterów. Amatorzy fotografii krajobrazowej znajdą coś dla siebie w Parku Carlosa Antonio Lopeza. Z tego miejsca roztacza się bajkowy widok na panoramę stolicy. Nawet krótki pobyt w tym miejscu zaowocuje kolekcją pięknych widoków w wersji cyfrowej.

Stolica ma też do zaoferowania klubowe nocne życie. Miejscowi uwielbiają kluby karaoke. Najsławniejszy z nich to Cafe Literario. Wrażenia i emocje niezapomniane.

Ciudat del Este i wodospady Iguazu.

Miast położone nad rzeką Paraną u zbiegu trzech granic: Argentyńskiej, Brazylijskiej i Paragwajskiej. Rozwinięte dzięki strefie wolnocłowej, nazywane Największym Sklepem to najczęściej odwiedzany punkt podczas Paragwaj wycieczki. To handlowe miasto często bywa bazą wypadową do zwiedzania sławnych wodospadów Foz do Iguacu. Wodospady Iguazu to jeden z najpiękniejszych cudów natury w Ameryce Południowej. System wodospadów ciągnie się przez dwa kilometry, a woda w najwyższym punkcie spada z przeszło osiemdziesięciu metrów. Tworzy to niezapomniane widoki, które przy sprzyjającej pogodzie, można podziwiać z pokładu helikoptera. W zasadzie większość wodospadów leży po stronie argentyńskiej, ale wycieczki przybywają z terytoriów trzech krajów, których granice spotykają się w pobliżu. Cały teren leży w klimacie tropikalnym, przez co w porze deszczowej jest trochę chłodniej i może kropić deszcz, więc najlepiej przyjechać tam w porze suchej, co jednak zaowocuje gorącą atmosferą. Wodospad można zwiedzać od strony brazylijskiej i argentyńskiej, z tym że ta ostania jest lepiej na to przygotowana. Są metalowe kładki, pozwalające spacerować nad samą wodą i wspinać się w kierunku Garganta del Diablo, potężnej kaskady, w okolicy której obserwuje się niezapomniany spektakl, którego twórcą jest sama natura. Możliwa też jest wycieczka pontonami pod wodospadami. Widoki są niezapomniane.

Ruta Jesuitica i Trinitad - ruiny misji jezuickich.

Są to jedyne obiekty w Paragwaju znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednak najrzadziej odwiedzane z owej listy. Jednak warto je zobaczyć i przez jakiś czas obcować z historią. Spacer po tych terenach to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza dla osób wrażliwych i uduchowionych, zwłaszcza że owa historia jest mniej znana przybyszom z Europy. Głębokiej zadumie sprzyja fakt, że miejsce to nie jest zbyt tłumie odwiedzane przez turystów.

Miasto Aregua i Festiwal Truskawek.

Nazwa imprezy brzmi swojsko i nie bez powodu, bo w tym urokliwym mieście na przełomie lipca i sierpnia można kupić wiele przetworów z uprawianych tam truskawek, czemu sprzyja bardzo ciepły klimat. Latem temperatura osiąga nawet 40 stopni Celsjusza, a zimą mało kiedy spada poniżej zera. Miasto zbudowane w stylu kolonialnym, nie ma za wiele do zaoferowania oprócz ekoturystyki. Odpoczynek w miejscach, gdzie nie dotarła wielka cywilizacja, spokój i wolno płynący czas, to oferta ze strony tutejszej, gościnnej ludności. Jezioro Ypacarai, największe w kraju, udostępnia możliwość spacerów po urokliwej promenadzie, z której widać Park Narodowy Ypacarai. Miasto również znane jest z wyrobu pięknych figurek ceramicznych, które można kupić na miejscowym targu. Pamiątki te nie są zbyt drogie, ale nadają się na atrakcyjny upominek z Paragwaju.

Kraj, jakim jest Paragwaj, nie jest jeszcze tak popularny jak inne miejsca w Ameryce Południowej, jednak to nie znaczy, że w jakikolwiek sposób jest od nich mniej atrakcyjny. Jednak każdy, kto wybierze ten wciąż jeszcze tajemniczy kraj za swój cel podróży, na pewno nie będzie żałował.

fb button

grab my essay banner

logo jooble