magazine top

Etykiety możemy napotkać w handlu, przemyśle, natomiast również w biurach, gdzie oznaczane są wszelkie sprzęty. Doskonale wydrukowana etykieta dostarcza nam potrzebnych informacji o produkcie, obecnej informacji o stanach magazynowych i usprawnia utrzymanie porządku. W związku spośród tymże jeszcze powszechniej potrzebne staje się posiadanie wydajnej, doskonale funkcjonującej drukarki etykiet.

Drukarki etykiet służą do tworzenia oznaczników oraz etykiet. Urządzenia owe są wykorzystywane przeważnie do zrobienia etykiet samoprzylepnych, prostych w naniesieniu na daną przestrzeń. Mogą różnić się od siebie wyglądem oraz odcieniem druku zależnym od rodzaju konkretnej drukarki. Każdy, komu zależy na drukarce dobrej jakości, powinien koniecznie zajrzeć na stronę internetową https://www.codemax.eu/.

Wykorzystanie druku termotransferowego

Drukarki etykiet to przeważnie widziana grupa drukarek termo transferowych, niezwykle niejednokrotnie definiowane określeniem drukarek do bar kodów bądź drukarkami kodów kreskowych. Niezależnie od ustalenia, służą one do etykietowania produktów, wyrobów, chociażby gdy nie wykorzystujemy kodów kreskowych. Do ich oddziaływania potrzebne są dwa moduły – folia TTR oraz etykiety. Możliwość druku na rozmaitych podłożach oraz wytrzymałość druku na warunki zewnętrzne, pozwoli na duże zastosowanie w systemach przechowywania oraz przewozu tak w spółkach przemysłowych jak również logistycznych. Stosowane w tychże spółkach drukarki termotransferowe lub etykieciarki stosują owe same materiały eksploatacyjne – etykiety oraz folie (taśmy barwiące) do druku termo transferowego.

Poszukując drukarek do etykiet natkniemy się prawdopodobnie na drukarki termotransferowe. Jak funkcjonują owego rodzaju urządzenia? Druk termotransferowy polega na tymże, iż nadruk uzyskiwany jest przez opalanie pigmentu(substancji koloryzującej), jaki znajduje się w taśmie termotransferowej (taśma termotransferowa jest odpowiednikiem taśmy koloryzującej). Głowica drukująca ogrzewa się podczas drukowania do niezwykle wysokiej temperatury. Rozgrzana głowica wydziela barwnik z taśmy termotransferowej oraz wprowadza go na przestrzeń etykiety lub kodu kreskowego. Poszukując drukarki do etykiet należy pamiętać o tymże, iż wartość nie winna być najistotniejszym założeniem doboru. Najistotniejsza winna być jakość urządzenia. Najlepiej dobierać artykuły popularnych firm, jakie zdążyły już wypracować sobie firmę.

Sposób działania drukarki etykiet

Drukarka do etykiet samoprzylepnych może tworzyć wydruki techniką cieplną lub termotransferową. W wypadku owej pierwszej drukarki dostajemy druk monochromatyczny, odmiennie czarno-biały. Wynika to z faktu, iż cieplne grzałki takiej drukarki wypalają w specjalistycznym papierze dany napis. Podczas, kiedy głowica urządzenia jest nieruchoma, papier pokryty termoaktywna substancją stale przesuwa się pod głowicą. We wskazanym czasie grzałki wypalają na nim ciemniejsze ślady. W tenże sposób występuje wydruk. Gdy tymczasem idzie o wydruk techniką termotransferową rzecz jest znacznie bardziej złożona. Obraz jest uzyskiwany dzięki opalaniu barwnika, jaki można odnaleźć na taśmie termotransferowej. Potem barwnik jest przekazany na wskazany poprzez nas artykuł eksploatacyjny.

fb button

grab my essay banner

logo jooble