magazine top

Szwedzka marka Konftel, producent pierwszego telefonu konferencyjnego i lider w dziedzinie rozwiązań audio, prezentuje rozwiązanie wideokonferencyjne zawierające w sobie kodek wideo, szerokokątną kamerę 4k, oferującą rozdzielczość wideo Full HD i 4wbudowane mikrofony. CC200 to urządzenie dedykowane do małych sal spotkań lub do domowego biura.

Wideokonferencja bez laptopa, bez plątaniny kabli – czy to możliwe? Z nowym rozwiązaniem Konftel CC200 zorganizujesz spotkanie wideo w kilku prostych krokach. Działanie urządzenia opiera się na połączeniu SIP/H.323 oraz współpracy z uniwersalnym systemami i usługami wideo dostępnymi dla Android, jak Zoom lub Teams. Oko kamery dostrzega wszystko, co dzieje się w polu widzenia 102°, a w razie potrzeby skorzysta z pięciokrotnego cyfrowego powiększenia. Za jakość dźwięku odpowiada znana z poprzednich rozwiązań Konftel technologia OmniSound, na której bazują wbudowane w urządzenie mikrofony zbierające dźwięk w pomieszczeniu. CC200 jest w pełni samodzielnym rozwiązaniem, niemniej producent przewidział możliwość podłączenia dodatkowego, zewnętrznego zestawu głośnomówiącego za pomocą złącza USB lub bezprzewodowo, aby zwiększyć zasięg zbierania głosu.

Urządzeniem Konftel CC200 można w łatwy sposób zarządzać z poziomu dotykowego ekranu, pilota lub myszki / klawiatury. Wystarczy kilka prostych kliknięć, aby dołączyć do spotkania. Za sprawą modułów WiFi i NFC połączymy się zarówno z telefonu komórkowego czy laptopa, aby udostępniać prezentację podczas połączenia wideo. Możliwe jest też nagrywanie przebiegu rozmowy na pamięć USB lub serwer.

W trosce o środowisko naturalne, Konftel zadbał o to, aby w trakcie procesu produkcyjnego oraz logistyki dostaw CC200 została znacznie zredukowana emisja gazów cieplarnianych, co potwierdza certyfikat neutralności klimatycznej, przyznany urządzeniu przez renomowaną organizację non-profit, Climate Neutral.

Konftel CC200 sit 021 LOW 1

fb button

grab my essay banner

logo jooble