magazine top

System zarządzania magazynem (WMS) przynosi rozwijającym się firmom ogromne korzyści. Zwiększa efektywność operacyjną i produktywność. Ponadto pozwala monitorować procesy pracy na różnych etapach i optymalizować wykorzystanie zasobów. Sprawdź, dlaczego warto go wdrożyć w sklepie internetowym!

Zoptymalizowana przestrzeń i niższe koszty operacyjne

Systemy zarządzania magazynem optymalizują przepływ w magazynie, analizując najlepsze wykorzystanie powierzchni. Biorą przy tym pod uwagę zadania powierzone pracownikom i charakterystykę materiałów. WMS chroni przed marnotrawieniem cennej przestrzeni. Pozwala też szybciej znaleźć produkty do wysyłki. W ten sposób utrzymuje motywację pracowników na właściwym poziomie. Profesjonalny system uwzględnia najlepsze lokalizacje do przechowywania produktów, a także materiałów i sprzętu. Dzięki temu obniża koszty operacyjne.

Widoczność zapasów

System zarządzania magazynem zapewnia wgląd w dokładne poziomy zapasów w czasie rzeczywistym. W ten sposób umożliwia bezpieczniejsze szacowanie dostaw. Dodatkowo pozwala uniknąć zaległych zamówień, zwiększając zadowolenie klientów. Warto go zintegrować z ERP, by śledzić wydajność produktów. Popyt na towary i sezonowość odzwierciedlane są w trakcie realizacji i przekazywania informacji. Dzięki temu planiści mogą podejmować lepsze decyzje dotyczące produktów, aby zwiększyć przychody firmy i zminimalizować zasady.

Zwiększona widoczność zapasów jako jedna z wielu powiązanych zalet WMS przyda się w przypadku wycofywania towarów. Numery seryjne umieszczone na produktom końcowym umożliwiają użytkownikom śledzenie artykułu do jego oryginalnego numeru partii. Pozwalają określić, czy produkt należy do wadliwej partii. Jeśli tak, możesz go błyskawicznie wycofać. 

Częste aktualizacje

Dostawcy oprogramowania do zarządzania magazynem zazwyczaj regularnie wprowadzają nowe funkcje, aby odzwierciedlić najlepsze praktyki branżowe. Ułatwia to właścicielom sklepów internetowych śledzenie najnowszych osiągnięć i pozwala im na ciągłe doskonale procesów. Aktualizacje i nowe funkcje mogą być dodawane do systemu automatycznie, zmniejszając zapotrzebowanie na wewnętrzny zespół IT. 

Większe bezpieczeństwo

Większość programów do zarządzania magazynem wymaga od pracowników korzystania z indywidualnych kont podczas wprowadzania transakcji. Profesjonalny system WMS tworzy ścieżkę audytu, która łączy konkretnych użytkowników z poszczególnymi zleceniami, co poprawia rozliczalność i zmniejsza ryzyko kradzieży. Prezentowane rozwiązanie pozwala pracodawcom zidentyfikować nowe możliwości szkoleniowe. Ponadto każdy użytkownik może zobaczyć tylko te informacje, które rzeczywiście przydadzą mu się w pracy. W ten sposób nie musisz się martwić o tajemnice firmy i utratę przewagi konkurencyjnej.

Rozszerzona obsługa klienta

System WMS pozwala zmniejszyć liczbę dokumentów związanych z zapasami. Umożliwia przechowywanie raportów, kwitów odbioru, biletów przeniesienia i listów przewozowych w formie elektronicznej. Usprawnia procesy od zamówienia do dostawy. Dzięki temu możesz łatwiej określić dostępność produktów i czas realizacji zamówienia, zmniejszając liczbę reklamacji i poprawiając jakość obsługi klienta.

Zapraszamy do obszernego artykułu o WMS: https://dataconsult.pl/system-wms/

fb button

grab my essay banner

logo jooble