magazine top

Kraków, Polska. LKQ Europe, wiodący dystrybutor na rynku części zamiennych do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i przemysłowych w Europie, inwestuje w nowy magazyn centralny, który będzie zlokalizowany w Modlniczce, na terenie kompleksu Kraków Airport Logistics Centre, dużego parku logistycznego łączącego rynki Europy Zachodniej i Wschodniej. Dzięki inwestycji w nowy magazyn centralny pod Krakowem LKQ buduje swoją przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych, a także rozbudowuje sieć logistyczną w Europie. Budowa magazynu ELIT Polska rozpoczęła się w styczniu 2022 roku i potrwa do drugiej połowy 2022 roku. Uruchomienie nowej powierzchni magazynowej i biurowej planowane jest na 21 listopada 2022 roku.

Magazyn centralny będzie obsługiwany przez spółkę ELIT Polska, która jest częścią LKQ Europe. Zgodnie z podejściem LKQ Europe "logistyka bez granic", centrum logistyczne w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy jakości dostaw, także pomiędzy podmiotami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych Klientów w Polsce, dlatego stale dążymy do zwiększania zasobów logistycznych oraz poprawiania jakości realizowanych dostaw. Uruchomienie nowego magazynu ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju ELIT Polska. Poprzez inwestycję w Modlniczce pod Krakowem nie tylko zapewnimy naszym klientom profesjonalną obsługę zgodną ze światowymi standardami, ale przede wszystkim inwestujemy w przyszłość – mówi Gelu Manta, CEO ELIT Polska.

11.000 metrów kwadratowych i ponad 100.000 produktów
w magazynie

Powierzchnia magazynu ELIT Polska wyniesie 11 tys. m2, dzięki czemu obiekt będzie mógł magazynować ponad 100 tys. produktów. Budynek będzie wyposażony w czterokondygnacyjną antresolę do składowania części samochodowych oraz 22 doki przeładunkowe do obsługi przyjęć i wysyłek. Magazyn będzie również przygotowany do szybkiej obsługi rynku motoryzacyjnego oraz klientów biznesowych i indywidualnych, którzy będą chcieli skorzystać z bezpośredniego odbioru towaru. Lokalizacja na terenie kompleksu Kraków Airport Logistics Centre jest dużym atutem pod względem komunikacji z centrum miasta, a także krajowym i międzynarodowym transportem lotniczym. Inwestycja zapewnia również 700 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Najnowocześniejsza logistyka i zrównoważony rozwój

Nowatorskie rozwiązania technologiczne i techniczne są kluczowym czynnikiem rozwoju firmy. Technologie zastosowane przy budowie nowego magazynu, w znacznym stopniu obniżają koszty jego funkcjonowania, jak również umożliwią podniesienie komfortu pracy załogi. Wpłynie to w istotny sposób na zwiększenie wydajności dystrybucyjnej naszego nowego magazynu centralnego – mówi Paweł Wójcik, dyrektor logistyki ELIT Polska.

Zrównoważony rozwój jest jednym z głównych priorytetów firmy. Zgodnie ze strategią korporacyjną firmy, budynki magazynowe i biurowe ELIT Polska zostaną wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i środowiskowe wpływające m.in. na zwiększenie efektywności energetycznej i bezpieczeństwo pracy. Należą do nich m.in. oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne oraz destryfikatory, które mają bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji obiektu. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, inwestycja uzyskała certyfikat BREEAM. 

ELIT Polska jako członek Grupy LKQ

ELIT Polska jest częścią LKQ Europe z siedzibą w Zug, w Szwajcarii, spółki zależnej LKQ Corporation. Jest ona wiodącym dystrybutorem na rynku części zamiennych do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i przemysłowych w Europie. LKQ Europe zatrudnia obecnie około 26 000 osób, posiada sieć ponad 1000 oddziałów, a jej przychody w 2021 roku wyniosły około 6,1 miliarda dolarów. Grupa zaopatruje ponad 100 000 niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach.

Do grupy należą Euro Car Parts, LKQ Fource, RHIAG Group, Elit, LKQ CZ i STAHLGRUBER Group, a także specjalizująca się w recyklingu firma Atracco. LKQ posiada również mniejszościowe udziały w Grupie Mekonomen.

fb button

grab my essay banner

logo jooble