magazine top

Decydując się na prowadzenie działalności handlowej mamy do wyboru prowadzenie sklepu stacjonarnie bądź w internecie. Handel w coraz większym stopniu przenosi się do sieci, ponadto koszty prowadzenia e-sklepu mogą okazać się o wiele niższe, niż stacjonarnego. Biżuteria jest towarem bardzo chętnie kupowanym przez kobiety, dlatego połączenie jej z branżą e-commerce to szansa na sukces.

Zalety e-sklepu

Kluczem do sukcesu w prowadzeniu sklepu stacjonarnego jest jego dobra lokalizacja. Niestety, koszty wynajmu lokalu w miejscu, który przyciągnie klientów jest bardzo wysoki. Dodatkowo musimy doliczyć koszty zużycia wody i prądu. W przypadku sklepu internetowego nie trzeba martwić się ani lokalizacją ani kosztami czynszu, bowiem wystarczy zakupić odpowiednie oprogramowanie lub dostęp do platformy e-commerce. W sklepie internetowym sprzedawca może być dostępny dla klienta przez niemal całą dobę, co nie wiąże się z kosztami przejazdu do sklepu czy opłatą parkingową. Nie trzeba również martwić się o parking dla klientów, o który tak trudno szczególnie w większych miastach. Dzięki prowadzeniu handlu w internecie można dotrzeć do klientów z całego świata, a nie tylko lokalnej społeczności. 

Od czego zacząć?

W celu prowadzenia sklepu internetowego konieczne jest założenie działalności gospodarczej w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki. Można to zrobić w urzędzie lub przez internet, bez wychodzenia z domu. Następnie trzeba wykupić domenę oraz zaprojektować stronę internetową. Można to zrobić według własnego pomysłu bądź zlecić to zadanie projektantowi stron internetowych. Właściciel sklepu internetowego musi zadbać o jego rozreklamowanie, na przykład poprzez portale społecznościowe. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie bazy stałych klientów, ale także ciągłe poszukiwanie nowych, dlatego dobra reklama to przepis na sukces. Każda działalność gospodarcza wymaga prowadzenia księgowości. Możliwości są dwie: prowadzenie jej we własnym zakresie za pomocą specjalistycznych programów bądź zlecenie tego zadania biuru rachunkowemu. Niestety, samodzielne prowadzenie księgowości wymaga znajomości przepisów i aktualizowania wiedzy, a czas spędzony na księgowaniu można poświęcić rozwojowi sklepu. Po dopełnieniu wszystkich formalności pozostaje jedynie nabyć towar, który następnie będzie sprzedawany w sklepie internetowym.

Biżuteria pozłacana Blueberry

Handel biżuterią wykonaną ze złota czy srebra wymaga zaangażowania sporych środków finansowych. Istnieje jednak możliwość obniżenia kosztów prowadzenia sklepu jubilerskiego, w którym sprzedawana biżuteria nie straci tym samym na jakości - mowa o biżuterii pozłacanej marki Blueberry. Biżuteria Blueberry charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Jest to rozpoznawalna marka, która zyskała sobie wielu fanów. Szeroki wachlarz asortymentu i atrakcyjny design sprawia, że biżuteria ta jest idealna na każdą okazję. Pamiętajmy, że powodzenie sklepu zależy właśnie od towaru, jaki będzie w nim sprzedawany. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble