magazine top

Zdobyć zaufanie ponad 10 000 klientów, z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ale jest to możliwe, jeśli oferowane usługi lub produkty odznaczają się wysoką jakością, a kupujący ma poczucie dokonania właściwej decyzji zakupowej. Ta zasada sprawdza się w wielu branżach, także tej motoryzacyjnej, w której od wielu lat sukcesy odnosi Grupa NORMA. Wspomniane konsorcjum jest światowym liderem w technologii rozwiązań komunikacyjnych jako dostawca części dla przemysłu samochodowego. Zaangażowanie w produkcję wyspecjalizowanych towarów i ich sprzedaż w ponad 100 krajach na całym świecie umożliwiło Grupie NORMA do tytułowania się jako lider na rynku motoryzacyjnym w zakresie inżynierii łączenia technologii. Grupa jest obecna w Polsce od wielu lat, dzięki działaniu dwóch, zależnych spółek: NORMA Polska sp. z o. o. oraz NORMA Group Distribution Polska sp. z o.o.

Grupowy rozwój
NORMA Polska swój początek bierze od współpracy dwóch firm Variant S.A. oraz Rasmussen GmbH, a jej profilem działalności była produkcja i eksport GBS do Rasmussen w Niemczech. Sprzedaż nie odnosiła się tylko do naszych zachodnich sąsiadów, ale także obejmowała odbiorców w Hiszpanii, Francji, Austrii oraz w Rosji i krajach bałtyckich. Szybki rozwój o montaż elementów z tworzyw sztucznych przyczynił się do powstania nowej firmy – NORMA Variant sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i zakładem produkcyjnym w Sławniowie. Nowe przedsiębiorstwo rozpoczęło funkcjonować od 2004 r., a jego głównym „zadaniem” była produkcja metalowa oraz montaż wybranych elementów z tworzywa sztucznego. Osiągane dobre rezultaty produkcyjne pozwoliły na rozszerzenie mocy wytwórczej o nowe systemy połączeń. Po trzech latach kadra kierownicza podjęła decyzję o zmianie nazwy firmy na NORMA Polska i przeniesieniu wszystkich działów do Sławniowa, gdzie mieści się produkcja towarów. Opisywany podmiot wykonuje realizacje na zlecenie firm z Grupy NORMA, w zakres, których wchodzą m.in.: montaż elementów z tworzyw sztucznych i systemów przepływowych, wytłaczanie rur karbowanych, a także wtryski. Firma od ponad ośmiu lat korzysta z własnego centrum logistycznego, laboratorium, a nawet prototypowni. Od 2013 r. NORMA Polska posiada także własne przedstawicielstwo handlowe – NORMA Group Distribution Polska sp. z o.o. Natomiast opisywana firma jest częścią NORMA Group, która główną siedzibę ma w Maintal, tuż obok Frankfurtu nad Menem. Warto zaznaczyć, że najważniejszymi odbiorcami produktów są światowe korporacje. Obecnie trudniejszy czas związany z globalną pandemią wymusza na zarządzających stałe monitorowanie gospodarki oraz właściwą reakcję w stosownym czasie wewnątrz firmy. Dla właścicieli NORMA Polska priorytetem jest zdrowie pracowników. Dzięki elastycznemu zarządzaniu wszystkimi strukturami przedsiębiorstwa przejście przez okres walki z koronawirusem jest łatwiejszy i nie wymusza restrykcyjnych decyzji ograniczających produkcję.

Produkty na miarę trendu PRZEMYSŁ 4.0
Oferta firmy jest bardzo rozbudowana, bo obejmuje aż 40 000 rozwiązań produktowych, z których korzystają klienci w 100 krajach. Nie ma się, co dziwić, gdyż Grupa NORMA to międzynarodowy lider na rynku opracowanych i znormalizowanych technologii łączenia oraz systemów obsługi płynów. NORMA Polska specjalizuje się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych powstałych w wyniku: formowania wtryskowego i wytłaczania. Do tych procesów należy zaliczyć także montaż i termoformowanie produktów flex. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwo aktywnie wspiera globalną ochronę środowiska przez wprowadzenie unikatowych technologii w swoich artykułach. Dzięki zastosowaniu produktów z Grupy NORMA ograniczona zostaje emisja szkodliwych substancji oraz efektywniej wykorzystywana jest woda. Te innowacyjne towary łączeniowe są wdrożone w wodociągach, w systemach nawadniających i odwadniających oraz pojazdach z konwencjonalnymi i alternatywnymi układami napędowymi. Ponadto znajdują zastosowanie w statkach, samolotach i budynkach. Rury z tworzyw sztucznych powstałe w wyniku formowania z wykorzystaniem ciepła, służą do przesyłu płynów chłodzących, olejów lub paliw. W zakładzie produkcyjnym w Sławniowie są wytwarzane także złącza wtykowe PS. Ta gama produktów cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza u klientów z branży motoryzacyjnej – wiodących producentów samochodów lub ich dostawców. Cała oferta licząca ponad 40 000 produktów znajduje bardzo szerokie grono odbiorców, które poszerza się z roku na rok. Warto podkreślić, że wszyscy pracownicy mogą korzystać z bardzo bogatego doświadczenia, gdyż firma NORMA jest obecna na rynku od ponad sześćdziesięciu lat.

Inwestycyjny boom
To doświadczenie przekłada się także na wprowadzane innowacje. Zarządzający Grupą NORMA inwestują 5% przychodów na badania i rozwój. Dzięki temu, zespół 350 inżynierów działających w różnych krajach na całym świecie posiada wiedzę na temat wielu nowych technologii z zakresu połączeń, które są obecnie wprowadzane oraz o tych, które będą funkcjonowały w przyszłości. Rezultatem tych działań jest podążanie za trendem Przemysł 4.0 i automatyzacja procesów produkcyjnych i procesu dozoru technicznego urządzeń produkcyjnych. W ten sposób został wdrożony automatyczny pomiar wskaźnika OEF. Oprócz zaangażowania kapitału w technologie, kadra kierownicza inwestuje w infrastrukturę niezbędną do powiększenia powierzchni produkcyjnej. To działanie w znaczący sposób przekłada się na wzrost oferowanych wyrobów dla wszystkich klientów.

Powody do dumy
Produkty Grupy NORMA odznaczają się doskonałą jakością, trwałością oraz dostosowaniem do indywidualnych potrzeb klienta. W związku z tym koncern może się pochwalić wieloma nagrodami i certyfikatami potwierdzającymi te osiągnięcia. Do tych kluczowych należy zaliczyć: Zintegrowany System Zarządzania (IATF, OHSAS, BHP), System ERP do zarządzania produkcją (AX 2012) oraz System AEO (Authorize Economic Operator). Ponadto NORMA Polska została zauważona przez gremium ekspertów, które przyznało Gazele Biznesu dla pracodawcy cieszącego się uznaniem na lokalnym rynku przedsiębiorców. Działalność gospodarcza to nie jedyna, w jakiej widać zaangażowanie zarządu i pracowników. Firma pomaga lokalnym organizacjom non-profit oraz domom dziecka. Rok 2020 to trudny okres zwłaszcza dla gospodarki i służby zdrowia. Jednak menagerowie przedsiębiorstwa optymistycznie patrzą w przyszłość, gdyż w roku 2019 sprzedaż osiągnęła ok. 1,1 miliarda euro. Ponadto międzynarodowa sieć zakładów produkcyjnych i liczne biura handlowe w Europie, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej oraz w regionie Azji zapewniają ciągłość funkcjonowania w sektorze produkcyjnym i motoryzacyjnym. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble