magazine top

bury

Bury Sp. z o.o. to Firma z wieloletnim doświadczeniem, istniejąca na rynku od 1992 r. Obecnie jej działalność obejmuje trzy główne obszary: BURY.trade (zagraniczny oraz krajowy handel owocami i warzywami), BURY.transport (specjalistyczne usługi transportowe) i BURY.serwis (autoryzowane serwisy MAN i Carrier Transicold oraz sprzedaż pojazdów ciężarowych MAN TGE).

Konsekwencja w działaniu motorem rozwoju
W 2017 r. Bury Sp. z o.o. obchodzi 25-lecie swojej działalności. Od samego początku istnienia Przedsiębiorstwa najważniejszym celem zarówno jego właścicieli, braci Jacka i Bogdana Burych, jak i wysoce wykwalifikowanej kadry był rozwój. W ciągu 25 lat działalności Firma wypracowała sobie pozycję jednego z największych i najprężniej rozwijających się Przedsiębiorstw z branży w Polsce. Jest dziś postrzegana jako Ekspert od jakości owoców i warzyw. O początkach na drodze do sukcesu opowiada prezes Firmy, Jacek Bury: „Początki były pełne wyzwań. Gdy kończyłem studia ogrodnicze, mój brat już handlował owocami w stolicy na większą skalę. Gdy podjąłem decyzję o własnym biznesie w Lublinie, handel owocami i warzywami w Polsce był już dość dobrze rozwinięty. Lata 90. były idealnym czasem do budowania biznesu, szczególnie dla osób ambitnych i pracowitych. My zaczynaliśmy od handlu bananami na dużą skalę, najpierw było to 360 kartonów tygodniowo, po pół roku liczba ta wzrosła do 1000. Już wtedy pracy było tyle, że miałem zatrudnionego do pomocy pierwszego pracownika”. Kilka istotnych czynników zadecydowało o sukcesie Przedsiębiorstwa. Najważniejsze było konsekwentne realizowanie założeń, nastawienie na ciągły rozwój, a także podejmowanie współpracy z odpowiednimi ludźmi. „Istotne było nawiązanie współpracy z odpowiednimi dostawcami wysokiej jakości owoców i warzyw, a także rozbudowa własnej floty transportowej i budowa oddziałów serwisowych MAN” – podkreśla Bury. W 2002 r. pełna determinacja i zaangażowanie zaowocowały utworzeniem własnej floty transportowej oraz przystąpieniem do Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD). W kolejnych latach nawiązano współpracę z MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. oraz oddano do użytku Bury Man Truck Service w Lublinie, a następnie w Radomiu. Te przemyślane kroki w ramach strategii rozwoju Firmy zadecydowały o jej sukcesie.

Trzy filary działalności
Przyjrzyjmy się bliżej trzem filarom działalności Spółki Bury.

BURY.trade zajmuje się zagranicznym oraz krajowym handlem owocami i warzywami. Firma dysponuje dwoma oddziałami w Lublinie i Krakowie oraz sześcioma przedstawicielstwami na terenie Polski (w Lublinie, Krakowie, Rzeszowie, Warszawie, Katowicach i Poznaniu). Łącznie jest to ponad 12.000 m² chłodniczych powierzchni magazynowych. Lokalizacja punktów handlowych umożliwia współpracę z Przedsiębiorstwami na terenie całej Polski. BURY.trade posiada kompleksową ofertę asortymentową: ponad 150 pozycji w ofercie stałej i sezonowej. Regularnie realizuje dostawy zarówno do magazynów centralnych, jak i bezpośrednio do sklepów. Dzięki stałym połączeniom logistycznym z Producentami jest w stanie w krótkim czasie zrealizować zamówienia nawet na nietypowy asortyment. W swoich oddziałach posiada własne nowoczesne dojrzewalnie bananów. Jest wyłącznym dystrybutorem bananów marki GinaFruit na terenie Polski. Przez lata działalności Firma wypracowała sobie sieć kontaktów z najlepszymi dostawcami owoców i warzyw. Dziś współpracuje bezpośrednio z Producentami z krajów Europy oraz Ameryki Południowej i Azji. Owocem tej współpracy są wyjątkowe marki, często niedostępne w ofercie innych dystrybutorów, o wysokiej jakości oraz wyjątkowych walorach smakowych.

BURY.transport oferuje specjalistyczne usługi transportowe. Są one realizowane na terenie Europy za pomocą własnej floty, która liczy ponad 100 zestawów chłodniczych, składających się z ciągników marki MAN oraz naczep Schmitz i Krone, o ładowności do 22500 kg, wyposażonych w agregaty chłodnicze marki Carrier. Jak podkreśla Jacek Bury: „Rozbudowa własnej floty transportowej była jedyną mądrą decyzją wynikającą z potrzeb dystrybucji owoców i warzyw. Zapewniała też Firmie tak ważną w strategii rozwoju niezależność”. Obecnie BURY.transport zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa w transporcie, potwierdzone przez uzyskany w 2016 r. certyfikat TAPA. Podwójne obsady kierowców pozwalają im dotrzeć w dowolne miejsce w Europie, w możliwie najkrótszym czasie. BURY.transport znajduje się w czołówce polskich firm transportowych, przewożących załadunek o podwyższonej wartości. Obecnie posiada 6 chłodni mogących przewozić nietypowe, delikatne ładunki oraz 9 chłodni przeznaczonych do przewozu świeżego mięsa w postaci półtuszy. Wszystkie pojazdy są wyposażone w agregaty chłodzące firmy Carrier z możliwością robienia wydruków termograficznych oraz w monitoring GPS, co gwarantuje pewność i bezpieczeństwo przewożonych ładunków oraz możliwość natychmiastowej reakcji w sytuacji kryzysowej.

BURY.serwis. Pod tą marką w Lublinie oraz w Radomiu działają autoryzowane serwisy MAN i Carrier Transicold. W ofercie jest także sprzedaż pojazdów ciężarowych MAN TGE. BURY.serwis oferuje Klientom pełen zakres usług warsztatowych związanych z marką MAN i profesjonalną obsługę wielu innych. Doświadczenie i duże zaplecze magazynowe gwarantuje wykonanie wszelkich napraw szybko i solidnie przy zachowaniu korzystnych cen. Firma świadczy usługi w warsztacie wyposażonym w jedną z najnowocześniejszych linii diagnostycznych CERTUS oraz całą paletę urządzeń i systemów diagnostycznych. Dzięki temu oferuje pełen zakres diagnostyki pojazdu. Dodatkowo dysponuje w pełni wyposażonym stanowiskiem do obsługi i napraw ogumienia. Dysponuje również warsztatem mobilnym – specjalistycznym samochodem serwisowym, w pełni wyposażonym do napraw „na drodze” lub u Klienta. Stali Klienci mogą liczyć na bardzo korzystne warunki płatności (wydłużone terminy i rabaty). W swojej ofercie BURY.serwis posiada zarówno części oryginalne, jak i zamienniki. W ramach napraw powypadkowych współpracuje ze wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi.

Zaufanie zdobyte dzięki jakości
Wysoka jakość produktów i usług oferowanych przez Spółkę Bury to czynnik, który zadecydował o pozyskaniu i utrzymaniu zaufania Klientów. Jacek Bury wyjaśnia: „Tym się szczycimy i do tego przykładamy największą uwagę. Robimy wszystko, aby w każdej sferze naszych działań zasłużenie występować w roli eksperta. Mając 25 lat doświadczenia, staliśmy się z pewnością Ekspertem od jakości owoców i warzyw. Zaufanie w biznesie to podstawa. To fundament naszej wieloletniej współpracy z dostawcami, odbiorcami, a także pracownikami, który wydaje owoce. Uczciwa i ciężka praca, przekładająca się także na najwyższą jakość usług oferowanych w serwisie MAN, zapewniła nam miejsce w czołówce najlepszych serwisów MAN w Polsce”.

Ludzie i doświadczenie kluczem do sukcesu
Wieloletnie doświadczenie i ludzie to dwa czynniki, bez których sukces Spółki Bury nie byłby możliwy. Pod pojęciem „ludzie” kryją się zarówno Kontrahenci, jak i dobrze dobrana kadra odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. „W biznesie owocowo-warzywnym kluczowe są dobre relacje z dostawcami, a nie wszystkie parametry w tej delikatnej materii są mierzalne, tak więc stawiamy na dobre partnerskie relacje oraz zaufanie” – wyjaśnia Jacek Bury. – „Ponadto bardzo ważny jest rozsądek i pracowitość, otwarty umysł na świat i zmiany oraz na ludzi” – podsumowuje. Kadra, o której mowa, dziś liczy prawie 500 zatrudnionych pracowników w jedenastu lokalizacjach w siedmiu miastach w Polsce. Są to osoby pracujące na 12000m² powierzchni chłodniczych, dostarczające świeże owoce i warzywa do ponad 2000 punktów handlowych, obsługujące flotę 100 zestawów chłodniczych marki MAN (a 140 samochodów dostawczych łącznie), przejeżdżające trasy ponad 15 000 000 km rocznie oraz świadczące usługi serwisowe dla ponad 400 pojazdów miesięcznie. Śmiało można powiedzieć, że w Spółce Bury zespół tworzą doświadczeni i pełni pasji specjaliści. Dzięki nim Firma zapewnia najwyższe standardy, zyskując uznanie swoich Klientów i Partnerów w biznesie.

Rozwój wczoraj i dziś
Przedsiębiorstwo podejmuje różne inwestycje na drodze do dalszego rozwoju. Wiosną 2016 r. otworzono nowy oddział spółki w Lublinie przy ul. Konstruktorów, który stał się centrum logistycznym dystrybucji warzyw i owoców dla południowo-wschodniej Polski. Na mapie kraju pojawiły się także dwa kolejne punkty handlowe: przedstawicielstwa Firmy w Katowicach oraz w Poznaniu. Równie ambitne są plany na przyszłość. Firma Bury planuje m.in. uruchomienie myjni dla samochodów ciężarowych w nowo budowanym Serwisie w Radomiu, gdzie właśnie rozpoczyna budowę własnego profesjonalnego i nowoczesnego serwisu MAN. Rozszerza także zakres usług transportowych dzięki zakupowi kilkudziesięciu nowych zestawów MAN (ciągnik + naczepa). W planach Spółki najważniejsze miejsce zajmuje rozwój, dlatego też Firma cały czas pracuje nad kolejnymi lokalizacjami, co wynika z potrzeb rynku. Ciągle się rozwija i zatrudnia nowych pracowników. Firma Bury jako dojrzała organizacja jest świadoma tego, że pewne zmiany są potrzebne do tego, by móc się rozwijać. Patrząc długoterminowo, zawsze jest przygotowana do zmian i na bieżąco wprowadza te, które są niezbędne.

Działania na wielu płaszczyznach
Firma Bury jest aktywna społecznie na wielu płaszczyznach. Angażuje się w działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży „Sfery Lublin”. Działa charytatywnie, włącza się w różne akcje społeczne, wspiera młodych i aktywnych sportowców, kulturę oraz lokalne przedsięwzięcia. Systematycznie bierze udział w wielu ważnych wydarzeniach, zwracając szczególną uwagę na działania lokalne. Niedawno uczestniczyła jako Partner w seminarium „Bezpieczny Lublin dla wszystkich”, organizowanym we współpracy z lubelską policją, a także w Międzynarodowym Dniu Orderu Uśmiechu, skierowanym do dzieci w Lublinie. „Działamy charytatywnie, jesteśmy aktywni na tym obszarze. Sponsorujemy wiele inicjatyw społecznych, sportowych oraz kulturalnych. Wspieramy młodych, ambitnych i aktywnych ludzi, w tym sportowców. Jesteśmy ekspertem od jakości owoców i warzyw, dlatego bliskie są nam takie dziedziny jak edukacja, zdrowe odżywianie i sportowy styl życia” – mówi Jacek Bury.

Nagrody, tytuły i wyróżnienia miarą uznania
Przedsiębiorstwo może się poszczycić wieloma nagrodami i tytułami. Są wśród nich: Diamenty Miesięcznika Forbes – wyróżnienie dla Firmy za profesjonalizm i strategiczne zarządzanie, tytuł Top Manager przyznany Prezesowi Zarządu Firmy Bury Sp. z o.o., wyróżnienie za profesjonalizm od magazynu Puls Biznesu, a także przynależność do elitarnego klubu Gazel Biznesu – grona najdynamiczniej rozwijających się firm. W 2017 r. Firma otrzymała od władz Lublina Medal 700-lecia Miasta Lublin.

Powody do dumy
Jacek Bury, pytany o powody do dumy, odpowiada: „Jesteśmy dumni z rozwoju naszej Firmy i z tego, co osiągnęliśmy i wypracowaliśmy przez 25 lat działalności. Gdy pojawiają się nowe, ciekawe wyzwania, ciągle mamy chęci i pomysły na to, jak je najlepiej wykorzystać i przekuć w kolejny sukces”.

fb button

grab my essay banner

logo jooble