magazine top

Coraz częściej zamiast drewnianych czy murowano-drewnianych ogrodzeń możemy wokół domów zobaczyć ogrodzenia wykonane z aluminium. Jakie są zalety takiego ogrodzenia, oraz jak wykonać je w najlepszy sposób, żeby pasowało do otoczenia naszego budynku?

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Aluminium to przede wszystkim trwały materiał. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, jak również na korozję co sprawi że ogrodzenie przez długie lata może być użytkowane bez prac konserwacyjnych jak malowanie czy dokładne czyszczenie. Większość producentów zaleca jedynie okresowe mycie np. po ziemie co można bez problemu wykonać myjką ciśnieniową. Kolejną zaletą ogrodzenia z aluminium jest jego lekkość. Sprawia to, że konstrukcja wsporcza nie musi być aż tak gruba jak dla ogrodzenia stalowego. Dodatkowo transport i montaż na miejscu jest prostszy i można go wykonać w mniejszą ilość osób.

Jak wybrać ogrodzenie z aluminium

Producenci ogrodzeń aluminiowych oferują wiele gotowych rozwiązań, które można ze sobą w dowolny sposób łączyć. Są to tzw. rozwiązania modułowe. Jeśli jednak chcemy aby nasz projekt był indywidualny również można to wykonać. Zaletą rozwiązań modułowych jest ich niższa cena, ponieważ producent wykonuje takie same elementy dla wielu odbiorców. Ogrodzenia aluminiowe można również dopasować do innych elementów jakie znajdują się na elewacji budynku takie jak np. balustrady czy barierki. Do ogrodzenia można również dobrać personalizowane akcesoria wykończeniowe jak klamki czy np. skrzynki na listy, lub numery domów. Mogą one być wykonane w takim samym kolorze jak elementy aluminiowe. Będzie to powodowało, że wygląd całej działki wraz z budynkiem i ogrodzeniem będzie spójny.

Produkcja ogrodzeń aluminiowych

Większość elementów w ogrodzeniach aluminiowych jest wycinanych laserowo, dzięki czemu są wykonane bardzo precyzyjnie. Poza tym łączenia elementów są wykonywane poprzez łączenie śrubami (które są później zakrywane) lub specjalnymi łącznikami. Powoduje to, że cała konstrukcja wygląda bardzo estetycznie.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne