magazine top

 

Brakuje własnych pomysłów, ale nie ma też doradcy, który mógłby wskazać rozwiąznie. W ostatnim czasie MSP anulowało przetarg na usługi doradcze przy prywatyzacji Ciechu. Na razie wiadomo tylko, że sprzedaż udziałów w spółce planowana jest na najbliższe dwa lata.

Skarb Państwa posiada blisko 39 proc. akcji Ciechu.

- Ciech jest na liście spółek, które Skarb Państwa posiada w swoim portfelu. Jest to niewątpliwie spółka, która jest przewidziana do prywatyzacji. Jest wpisana w programie prywatyzacji na najbliższe dwa lata, który, mam nadzieję, będzie zaakceptowany przez rząd w najbliższym czasie - mówi Paweł Tamborski, wiceminister skarbu państwa.

W procesie prywatyzacji MSP miało korzystać z pomocy profesjonalnych doradców. W styczniu jednak unieważniło przetarg na świadczenie tych usług. Wybrany podmiot miał być odpowiedzialny m.in. za: doradztwo w zakresie opracowania struktury sprzedaży i procedury zbycia akcji, weryfikację ofert, opracowanie rekomendacji wyboru najkorzystniejszej oraz przygotowanie projektów umów związanych ze sprzedażą akcji.

- My będziemy zastanawiali się, co zrobić z tą spółką, z tymi pakietami, które posiadamy w tej chwili. Nie mamy w tej chwili jeszcze żadnego skonkretyzowanego pomysłu, w jaki sposób tę transakcję, tę prywatyzację przeprowadzić i dokończyć - przyznaje Paweł Tamborski.

I podkreśla: - Spółka przeszła głęboką restrukturyzację w ostatnim czasie. Jest to taka unikalna sytuacja, w której Skarb Państwa zdecydował się na partycypowanie w podwyższeniu kapitału, uczestniczył w tej restrukturyzacji aktywnie i teraz jest czas na to, aby zastanowić się co dalej.

Spółka znalazła się w planie prywatyzacyjnym na następne 2 lata. Wkrótce zajmie się nim rząd. W tegorocznym budżecie wpływy z prywatyzacji spółek Skarbu Państwa zaplanowano na poziomie 10 mld zł. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble