magazine top

Automatyzacja i digitalizacja procesów produkcyjnych może być skuteczną bronią na kryzys. Takie nowoczesne rozwiązania oraz technologie jutra wykorzystywane w stolarce okiennej będą dominowały podczas najbliższej edycji targów WinDoor-tech 2023. Nie zabraknie także bogatej oferty przemysłu szklarskiego.

Aktualne trendy w branży budowlanej to efekt wieloletnich działań i rozwoju produktów, a także wzrostu świadomości inwestorów w zakresie wybierania rozwiązań nowoczesnych, energooszczędnych i funkcjonalnych.

Energooszczędność na topie

-Wzrost cen za energię i gaz wymusza w budownictwie implementację rozwiązań energooszczędnych. Odpowiednia termoizolacja pozwala na znaczące ograniczenie zużycia energii w celu utrzymania odpowiedniego komfortu termicznego, a co jest z tym bezpośrednio związane – również istotne oszczędności w sezonie grzewczym. Dlatego w nowoczesnych systemach okiennych będą dominować rozwiązania trzyszybowe oraz dodatkowe uszczelki. Ponadto widać też, że rynek stał się coraz bardziej otwarty na okna aluminiowe. Jeszcze do niedawna aluminium kojarzono głównie z rynkiem budownictwa użyteczności publicznej, dzisiaj trafia także w potrzeby inwestorów indywidualnych. Jest to związane z coraz większą ilością nowych inwestycji, do których pasują wyłącznie rozwiązania w technologii aluminium, charakteryzujące się niewielką wagą, dużą wytrzymałością oraz dobrymi parametrami termoizolacyjnymi mówi Mateusz Szymczak, dyrektor targów WinDoor-tech.

WinDoor-tech to jedyne targi w Europie Środkowo-Wschodniej z kompleksową ofertą innowacyjnych technologii wykorzystywanych w produkcji okien drzwi, bram i fasad. W ofercie wystawców znajdą się m.in.: maszyny, roboty, urządzenia i narzędzia, systemy konstrukcyjne i systemy profili. W tej edycji pojawią się także szyby, produkty ze szkła oraz rozwiązania wykorzystywane w przemyśle szklarskim, dzięki połączeniu targów WinDoor-tech z targami Glass.

Nowoczesna architektura stawia na szkło

Kończący się rok 2022 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Szkła. Taką decyzję podjęło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dla branży stolarki otworowej to symboliczne otwarcie świata na promocję najnowszych rozwiązań w dziedzinie szkła budowlanego oraz produktów, które takie szkło wykorzystują. Ten plastyczny surowiec stał się bardzo pożądanym elementem nowoczesnej architektury, gdzie dominują spektakularne przeszklenia na wąskich profilach, zwiększających powierzchnię okna. Coraz więcej projektów biurowców czy budynków mieszkalnych powstaje z rozmachem z zakresie formy i stylu. Inwestorzy decydują się na duże przeszklenia, które nadają inwestycjom nowoczesnego charakteru. Ponadto optycznie powiększają i doświetlają pomieszczenia, zacierając granicę między wnętrzem i tym, co jest na zewnątrz.

- Mamy nadzieję, że włączenie oferty targów Glass do ekspozycji WinDoor-tech pozwoli przemysłowi szklarskiemu obranie właściwego kierunku po zmianach wywołanych pandemią, wojną w Ukrainie oraz problemami z surowcem. Przemysł szklarski jest szczególnie narażony na problemy finansowe ze względu na bardzo duży udział gazu ziemnego i energii elektrycznej w ogólnych kosztach działalności. Jak to wpłynie na aktualną sytuację rynku szkła w Polsce i na świecie? Czy huty będą zmniejszać produkcję? To pytania, które powracają. Nasze targi pozwolą połączyć wystawców WinDoor-tech oferujących m.in. bogatą ofertę szyb i produktów ze szkła z producentami okien, którzy wypełnią część hal targów Budma – dodaje Mateusz Szymczak.

Właściwy kierunek: automatyzacja

Dotknij technologii jutra – to hasło najbliższej edycji targów WinDoor-tech, które doskonale obrazuje ofertę wydarzenia. To właśnie tutaj, w Poznaniu będzie można obejrzeć z bliska nowoczesne rozwiązania dedykowane stolarce okiennej, wspomagające automatyzację i digitalizację procesów produkcyjnych.

- Potrzeby związane z automatyzacją i robotyzacją dotyczą zarówno obniżenia pracochłonności, czyli zmniejszenia kosztów, ale również poprawy ergonomii produkcji, czyli sprawienia, by praca była lżejsza. Automatyzacja to dziś jedyny właściwy kierunek i remedium na kryzys. Dlatego targi WinDoor-tech są dobrym partnerem na wymagające czasy. Tutaj te rozwiązania przyszłości będą na wyciągnięcie ręki. Naszą siłą jest także silna reprezentacja wystawców - producentów stolarki okiennej na targach Budma. To ludzie, którzy na WinDoor-tech poszukują właśnie technologii i rozwiązań do wykorzystania na swoich liniach produkcyjnych i do wzmocnienia swojej pozycji na rynku. Mogę zapewnić, że z dnia na dzień liczba wystawców edycji 2023 się powiększa. Szykuje się bardzo atrakcyjna wystawa, pojawi się wiele premier, które mogą zrewolucjonizować technologię stosowaną obecnie i wprowadzić nowe standardy w produkcji okien i drzwi. Liderzy, którzy od lat z nami współpracują, rezerwują rekordowe metraże. To z pewnością wpłynie na rozmach tej edycji targów - przekonuje M. Szymczak.

Targi WinDoor-tech oraz Budma organizowane przez Grupę MTP potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej na: www.windoortech.pl

Facebook: https://www.facebook.com/events/3275646545890201/

LINKEDin: https://www.linkedin.com/showcase/83543349

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne