magazine top

Aparthotele stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. W ofertach noclegowych pojawia się więcej ofert z nimi związanych, a inwestorzy chętniej lokują w nich swój kapitał. Opłacalność z ich prowadzenia stoi na bardzo wysokim poziomie, ale niezbędne do tego jest wybranie odpowiedniej lokalizacji.

Dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje w kurortach górskich i nadmorskich, ponieważ to tam najwięcej czasu spędzają wczasowicze. Czym więc są aparthotele? I czy warto w nich ulokować swój kapitał?

Czym są aparthotele w Polsce?

Jak już wspomniane zostało na wstępie, aparthotele w Polsce są jeszcze mało znanym rodzajem inwestycji, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem się to zmieni. Mianem aparthotelu określa się głównie usługę wynajmu apartamentu w systemie hotelowym. Co istotne, apartament taki ma także podwyższony standard. 

(Apartamenty w sprzedaży - https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/)

Różnica między standardowym wynajmem mieszkań a aparthotelem jest taka, że można go zarezerwować na krótki okres czasu. Na rynku jest wiele ofert noclegowych już od jednej doby. Firmy, które prosperują na rynku nieruchomości i najmu aparthoteli umożliwiają niekiedy rezerwacje apartamentu na godziny.

(https://republikawnetrz.pl/blog/hotel-czy-aparthotel-poznaj-plusy-i-minusy-obu-rozwiazan/ - hotel czy aparthotel)

Taka oferta jest raczej kierowana do biznesmenów. Mogą oni wynająć apartament na godzinę, czy dwie, aby w tym czasie pogadać o interesach i dobić targu. Jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niż umawianie się w kawiarni, czy restauracji, gdzie nie ma możliwości spokojnej rozmowy.

W jaki aparthotel zainwestować?

Inwestowanie w aparthotele w Polsce nie jest jeszcze powszechne, ale trend ten się zmienia. Inwestorzy widzący popyt na tego typu usługi zaczynają kupować coraz więcej apartamentów, które następnie są dostępne do rezerwacji od jednej godziny do kilkunastu dni. W jakie aparthotele w Polsce inwestować? Odpowiedź na to pytanie będzie podobna jak w przypadku każdej innej nieruchomości.

Przede wszystkim inwestycja musi przynosić zyski, a w przypadku apartamentów sprawdzą się trzy lokalizacje:

  • - kurorty nadmorskie
  • - kurorty górskie
  • - duże miasta jak Warszawa, Wrocław, czy Poznań

Bardzo ważna jest także infrastruktura dookoła hotelu oraz sama obsługa. Rzadko bowiem zdarza się, aby inwestor w pojedynkę zajmował się serwisem apartamentu i jego rezerwacjami. Zazwyczaj powierza te zadania firmie, która specjalizuje się w tego typu pracach.

Ile kosztuje wynajem apartamentu w aparthotelu?

Apartamenty to pokoje o podwyższonym standardzie i znacznie większe niż tradycyjne pokoje na wynajem. Rozpiętość cen za wynajem jest bardzo szeroka i wszystko zależy od standardu aparthotelu. Im będzie on wyższy, tym wyższa kwota za dobę będzie wymagana.

Najbardziej luksusowe apartamenty kosztują nawet ponad tysiąc złotych za dobę. Klienci płacący tyle pieniędzy mają dosłownie wszystko. Od lodówki i pralki, po dostęp do SPA i wiele udogodnień. Średnia cena wynajmu aparthotelu w Polsce oscyluje jednak w granicach około 150-200 złotych.

Aparthotele w Polsce - ile zarabiają inwestorzy?

Aparthotele w Polsce przynoszą inwestorom bardzo duże zyski. Odczuwają to oni w szczególności w sezonie wakacyjnym nad morzem i w górach. Turyści, którzy raz na rok wyjeżdżają z rodzinnego domu, coraz bardziej pragną luksusu na wczasach. Mają dość niskiego standardu, stąd też chętniej decydują się na wynajem apartamentu.

Dla inwestorów najlepszym rozwiązaniem jest wdrożenie aparthotelu do systemu hotelowego. Za drobny procent z zysków operator oferuje kompleksowe usługi od codziennego serwisu po remonty. Dzięki temu deweloper nie musi na własną rękę szukać firm, czy przyjeżdżać i zajmować się serwisem. Najczęściej umowa inwestora z operatorem zawierana jest długoterminowo, dzięki czemu może on tylko liczyć płynące zyski z interesu.

fb button

grab my essay banner

logo jooble