magazine top

Oświetlenie liniowe jest rozwiązaniem polegającym na zapewnianiu światła w pomieszczeniach dzięki oprawom mającym odznaczający się podłużny kształt. Wykorzystywane są w jego przypadku moduły LED, świetlówki LED oraz świetlówki w wersji tradycyjnej. Oświetlenie liniowe wykazuje wiele możliwości zastosowania między innymi za sprawą tego, iż potrafi generować światło o różnym kolorze.

Lampy liniowe LED - czym są?

To, co wyróżnia wszystkie lampy liniowe, to przede wszystkim podłużny kształt ich opraw. Obecnie w ofercie sklepów znajdziemy niezwykle efektowne i równocześnie efektywne w użyciu oprawy, które idealnie komponują się z minimalistycznym wystrojem w biurowych pomieszczeniach. Jest to uniwersalny typ oświetlenia, który może być bez przeszkód zastosowany między innymi:

  • w magazynach,
  • nad produkcyjnymi liniami,
  • w salach szkoleniowych czy konferencyjnych,
  • w szatniach,
  • w korytarzach,
  • nad biurkami czy też innymi stanowiskami pracy.

Jak można łatwo zauważyć profesjonalne użycie liniowych lamp LED jest niezwykle obszerne i sprawdzają się one w praktycznie dowolnym biurowcu, czy też zakładzie pracy. Warto podkreślić w tym miejscu, iż współczesnych liniowych opraw korzystających z technologii LED, nie można porównywać z liniowymi oprawami sprzed lat - tamte mogły nas mocno denerwować hałaśliwą pracą albo migotaniem, co miało bezpośredni związek z zastosowaniem jarzeniowych świetlówek albo niezbyt dobrej jakości dławików wmontowanych w oprawy. Dzisiaj taki kłopot nie pojawia się w ogóle, gdyż świetlówki w klasycznym wydaniu, zastąpiono z powodzeniem technologią LED.

Źródło światła

Niewątpliwie źródłem światła w najnowocześniejszych belkach, które zalicza się do liniowego oświetlenia, będą diody LED - stosowane są dwa typy takiego oświetlenia, czyli niewymienne oraz wymienne. Jest to już tak naprawdę standardem, który w szybkim tempie zaczął wspierać źródła klasyczne, wraz z energooszczędnymi świetlówkami.

W tym momencie ujawnia się nam pierwszy, a równocześnie kluczowy plus liniowego oświetlenia LED. Chodzi tutaj o niewielkie zużycie energii elektrycznej. Tego typu oprawy posiadające diody LED mogą zużyć nawet o 80 procent mniej prądu, aniżeli klasyczne, używane przed wieloma laty świetlówki jarzeniowe. To może dać do myślenia każdemu właścicielowi firmy, który obecnie na pewno ponosi ogromne koszty związane z rachunkami za kupno energii elektrycznej. 

Jakie zalety ma oświetlenie liniowe LED?

Liniowe oświetlenie LED jest energooszczędne i stylowe

W chwili obecnej technologia LED jest już na tyle rozwinięta, iż za jej sprawą możemy wyprodukować oświetlenie liniowe nie tylko bardzo praktyczne oraz energooszczędne, ale również dyskretne i bardzo stylowe. Mamy również wybór między trzema różnorodnymi barwami oświetlenia, to znaczy naturalną, zimną i ciepłą. To zaś umożliwia dobranie oświetlenia do warunków i charakteru danej przestrzeni, w której zamierzamy przebywać. Wszystko to razem, chociaż nie jest to nazbyt oczywisty wybór, sprawi, iż oświetlenie liniowe może nareszcie pokazywać pełnię swoich plusów jako coś znacznie lepszego, aniżeli wyłącznie oświetlenie w hangarach oraz poczekalniach.

Liniowe oświetlenie LED a oszczędzanie energii

Zastosowanie oświetlenia liniowego LED, jest nie tylko bardzo wygodne i łatwe, ale również znacząco niweluje koszty, które normalnie trzeba by było ponosić wskutek używania źródeł światła w wersji tradycyjnej. Z uwagi na to, iż zapotrzebowanie na energię elektryczną w wypadku pierwszego z wymienionych przy tak samo silnej emisji światła może być nawet o 50 procent niższe w wypadku tradycyjnych żarówek, wybór wydaje się być oczywisty.

Liniowe oświetlenie LED to także wygoda i komfort użytkowania

W przypadku tego rodzaju oświetlenia, nie musimy się martwić o to, iż światło będzie rozpraszane i przesłonięte częściowo przez oprawę, co będzie mieć wpływ na jego intensywność oraz jakość. Dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii liniowe oświetlenie LED bardzo często oferuje silny strumień światła, który może objąć całość pomieszczenia.

Dokonując wyboru oświetlenia do naszego gabinetu, biura czy salonu, miejmy na uwadze, iż musi ono nie tylko dostarczyć odpowiednią ilość światła, abyśmy mogli pracować bez przeciążania wzroku. Tak samo istotne będą wymienione wyżej czynniki - to od nich właśnie zależy, czy użyty przez nas rodzaj oświetlenia będzie sprzyjał skupieniu i zapewniał właściwy komfort w czasie pełnienia obowiązków albo spędzania swojego wolnego czasu. Profesjonalne oświetlenie liniowe znajduje się na stronie: https://www.slimled.pl/SlimLED_linear_230V.html

fb button

grab my essay banner

logo jooble