magazine top

Od ponad 25 lat firma MWM Elektro sp. z o.o. utrzymuje silną pozycję na rynku, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji maszyn, urządzeń oraz systemów sterowania dla rozmaitych sektorów przemysłu. Jej unikalne rozwiązania znajdują zastosowanie w branżach: górniczej, maszynowej, budowlanej czy automatyki przemysłowej. MWM Elektro nie tylko elastycznie dostosowuje się do dynamicznie zmieniających się wymagań technologicznych, ale również aktywnie przyczynia się do ich rozwoju, wyznaczając nowe standardy w dziedzinie innowacyjności, niezawodności i bezpieczeństwa.

W nieustannie zmieniającym się świecie przemysłu, umiejętność dostosowywania oferty do aktualnych potrzeb rynku stanowi o sile przedsiębiorstwa. W obliczu tych wyzwań, Marek Bajor, Prezes Zarządu MWM Elektro Sp. z o.o., dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat czynników, które są fundamentem sukcesu firmy na wymagającym rynku produkcji maszyn dla przemysłu. Wywiad ten odsłania strategiczne podejście MWM Elektro, które łączy zaawansowane technologie i bogatą wiedzę z dogłębnym zrozumieniem oczekiwań klientów, co umożliwia firmie nie tylko spełniać bieżące wymagania, ale również aktywnie wpływać na kierunki rozwoju branży. Zapraszamy do lektury, by odkryć, jak MWM Elektro nieustannie się rozwija i dąży do perfekcji we wszystkich obszarach swojej działalności

Firma MWM Elektro oferuje zaawansowane rozwiązania technologiczne, łączące wiedzę z różnych dziedzin inżynierii. Czy mógłby Pan przybliżyć, jakiego typu projekty najczęściej realizujecie i który z ostatnio wykonywanych uważacie za najbardziej interesujący?

W MWM Elektro specjalizujemy się w realizacji kompleksowych projektów „pod klucz”, które wykorzystują nasze zaawansowane umiejętności inżynierskie w dziedzinach takich jak elektryka, automatyka, mechanika czy hydraulika siłowa. Dążymy do tego, aby każde dostarczone rozwiązanie było precyzyjnie dostosowane do unikalnych wymagań naszych klientów, co pozwala nam na tworzenie wysoce spersonalizowanych systemów. Jednym z naszych najnowszych i zarazem najbardziej innowacyjnych projektów, który idealnie odzwierciedla nasze podejście, jest linia produkcyjna LP-6T, zaprojektowana specjalnie z myślą o zaspokojeniu szczególnych potrzeb danego sektora przemysłu.

Czy mógłby Pan opowiedzieć więcej o tej linii, jej zastosowaniach oraz o tym, jakie potrzeby zamawiającego były kluczowe przy jej projektowaniu?

Nasza linia LP-6T to wynik ścisłej współpracy z krajowym klientem, stworzona, aby zautomatyzować procesy transportu, ważenia oraz pakowania kręgów stalowych. Jest to złożony system składający się z ośmiu niezależnych maszyn, które razem formują efektywną linię produkcyjną. Co istotne, linia LP-6T została zaprojektowana tak, by sprostać wyjątkowym wymiarom kręgów stalowych naszego klienta. Może obsługiwać kręgi o średnicy aż do 2100 mm i masie do 6000 kg, zapewniając przy tym wydajność 60 kręgów na godzinę. Co więcej, nasz nacisk na bezpieczeństwo przekłada się na zaawansowany system zabezpieczeń jak kurtyny świetlne, czujniki laserowe i dedykowane ogrodzenie, co czyni LP-6T wzorcem w branży pod względem bezpieczeństwa.

Co, według Pana, jest kluczem do sukcesu firmy MWM Elektro na konkurencyjnym rynku maszyn i urządzeń dla przemysłu?

Uważam, że kluczowym zasobem i potencjałem naszej firmy jest wysoko wyspecjalizowana kadra, która od wielu lat stanowi serce MWM Elektro. Nasze zespoły konstruktorów, projektantów elektrycznych, mechanicznych, specjalistów w zakresie automatyki, czy napędów potrafią zaoferować praktycznie każdemu Klientowi, zarówno gotowe, jak i całkowicie niestandardowe rozwiązania. Tak więc kluczowa siła tkwi w zespole oraz naszej otwartości na nowe projekty, czy wyzwania.

W jaki sposób Państwa firma podchodzi do kwestii bezpieczeństwa przy projektowaniu urządzeń dla branż o wysokim ryzyku, takich jak np. sektor wydobywczy?

Bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem w naszej działalności. Nasze urządzenia są projektowane i budowane, by wytrzymać najbardziej wymagające warunki, zawsze z myślą o ludziach, którzy z nich korzystają. Bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach, jakie można spotkać w branży wydobywczej, jest dla nas kluczowe. Nasza długa współpraca z sektorem wydobywczym pozwoliła nam zgromadzić nieocenione doświadczenie, które przekładamy na rozwój innowacyjnych, bezpiecznych rozwiązań. Posiadamy wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, w tym ISO 9001, ISO 45001 i ISO 14001, które są świadectwem naszego zaangażowania w utrzymanie najwyższych standardów. Aktualnie implementujemy także nowy system zarządzania jakością dla urządzeń Ex, zgodnie z normą PN-ISO/IEC 80079-34:2020, co stanowi kolejny krok w kierunku zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

Czy mógłby Pan przytoczyć kilka przykładów realizacji, które najlepiej oddają doświadczenie i możliwości technologiczne firmy MWM Elektro?

Wykonaliśmy z powodzeniem prawie dwieście projektów „pod klucz”, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Nasze ostatnie „dziecko” to wyżej wspomniana linia produkcyjna LP-6T. Ciekawe i duże realizacje, to chociażby pierwsza w Polsce i działająca od początku modernizacji, na pełnych parametrach, maszyna wyciągowa z napędem prądu przemiennego i silnikiem synchronicznym wolnoobrotowym zasilanym z falowników dla szybu R-I KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG Rudna; szereg modernizacji stacji wentylatorów głównych, czy pompowni głównego odwadniania. Wszystkie te projekty miały na celu poprawę bezpieczeństwa i efektywności energetycznej naszych klientów, co udało się osiągnąć. Innym interesującym projektem jest maszyna wyciągowa szybu Daniłowicz wykonana dla Kopalni Soli Wieliczka S.A., która przez lata wspomaga transport milionów turystów. W okresach turystycznego boomu (przed pandemią COVID-19) kopalnia ta mogła przyciągać ponad milion odwiedzających z całego świata rocznie. Cieszymy się, że możemy być częścią tego pięknego projektu, zapewniając jednocześnie jego całodobową opiekę serwisową.

Czy szeroki zakres Państwa działalności dla przemysłu to zaleta w obecnych czasach?

Dywersyfikacja jest kluczowa na dzisiejszym rynku dla firm świadczących usługi produkcyjno-usługowe, takich jak nasza spółka. Konsekwentnie dostarczamy naszym klientom profesjonalne usługi projektowe i inżynierskie o szerokim zasięgu, obejmujące różne branże. Zapewniamy kompleksowe rozwiązania, w tym maszyny i urządzenia wraz z układami zasilania, sterowania, monitoringu oraz inne specjalistyczne instalacje przemysłowe. Nasza oferta obejmuje także oprogramowanie, automatykę, teletechnikę, montaż i uruchomienie urządzeń, a także serwis. Wielokrotnie podejmowaliśmy się skomplikowanych projektów realizowanych przez lata ze względu na ich zakres i wymagany na to czas ich wykonania, a nasze wieloletnie doświadczenia dają racjonalną podstawę do twierdzenia, że praktycznie brak jest wyzwań technicznych, którym nie moglibyśmy sprostać. Wypada mi więc tylko zaprosić do współpracy naszych potencjalnych, nowych Klientów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble