magazine top

big g7t1cehmsyr6fxf34totprcejnahpawtwqrrkcr8n4gnhqxgp4yqqmwlrgtjawmrq1

Wynajem samochodu to prosta w realizacji usługa, która daje możliwość szybkiego zyskania dostępu do w pełni sprawnego pojazdu. Wypożyczalnie coraz częściej pozwalają na składanie rezerwacji online, dzięki czemu auto da się zamówić z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi, najemca ma zwykle pewność nienagannego stanu otrzymanego auta. Przed wyruszeniem w podróż warto jednak dokładnie sprawdzić pojazd.

Ocena stanu wizualnego i technicznego

Podczas pierwszego kontaktu z wynajętym pojazdem, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na obecność ewentualnych rys. Jeżeli klient tego nie zrobi, pracownik wypożyczalni może zauważyć niedoskonałości lakieru dopiero przy zwrocie i obwinić za nie nabywcę. Siadając za kierownicą wynajmowanego auta, warto przyjrzeć się karoserii. Wszelkie odnotowane rysy powinny zostać uwzględnione w umowie najmu. Przy okazji trzeba też sprawdzić działanie świateł samochodu. Jeżeli żarówki będą przepalone, dobra wypożyczalnia aut Gdańsk powinna je od ręki wymienić na nowe. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo jazdy, a także pozwala uniknąć kłopotów w przypadku zatrzymania przez drogówkę.

Weryfikacja stanu wyposażenia

Każdy wypożyczany samochód powinien być odpowiednio wyposażony. Poza kołem zapasowym, w bagażniku musi się znaleźć również apteczka pierwszej pomocy oraz gaśnica. W przypadku podróżowania razem z dzieckiem, należy poprosić o zamontowanie fotelika w pojeździe. Posiadająca bogatą ofertę wypożyczalnia aut Gdańsk to miejsce, gdzie zyskać można rozbudowane wyposażenie pojazdu. W zależności od standardu i warunków umowy, samochód powinien posiadać wszystkie akcesoria potrzebne klientowi.

Ilość paliwa

Przed opuszczeniem parkingu wypożyczalni, należy koniecznie sprawdzić stan paliwa. Najemca zwykle otrzymuje pojazd z napełnionym bakiem i zobowiązany jest do zwrotu auta w pełni zatankowanego. Warto odnotować zapis na ten temat umowie, a w razie braku zgodności ze stanem faktycznym, zgłosić brak paliwa pracownikowi wypożyczalni.

fb button

grab my essay banner

logo jooble