magazine top

Alsecco istnieje na rynku od 1997 roku. Od samego początku istnienia przedsiębiorstwa, jego głównym celem jest dostarczanie produktów stolarki otworowej o najwyższej jakości. Firma już od ponad 24 lat nieustannie rozwija się i powiększa swoje moce produkcyjne. Dzięki najnowocześniejszej technologii, dbałości o jakość i precyzyjnemu zarządzaniu Alsecco z małej firmy stało się istotnym graczem na europejskim rynku stolarki okiennej. Pozwoliło to na poszerzenie oferty spółki o nowoczesne systemy przesuwne, bramy, drzwi aluminiowe i PVC, rolety, żaluzje oraz moskitiery. Spółka współpracuje z topowymi światowymi dostawcami takimi jak Profine, Veka, Salamander, Aluprof, Winkhaus, Saint Gobain, Roto i wieloma innymi.

Intensywny rozwój
W ciągu ostatnich lat firma rozrosła się prawie dwukrotnie — obecnie posiada dwa budynki biurowe w Nysie, trzy hale produkcyjne (otwarcie jednej, najnowszej jest planowane na początek 2022 roku) oraz oddziały w różnych częściach Polski. Szybki i efektywny rozwój Alsecco był możliwy dzięki ich klientom — tym stałym, którzy ufają firmie od wielu lat oraz nowym, których ilość ciągle wzrasta. Dzięki temu przedsiębiorstwo zatrudnia już ponad 1000 osób, aby obsługa kupującego była na najwyższym poziomie, a zamówienia realizowane w jak najszybszych terminach.

Inwestycje w nowoczesne technologie IT – Alsecco24
Codzienną pracę firmy ułatwiają dwie aplikacje, które pozwalają na efektywną i szybką obsługę zamówień. Aplikacja PrefWeb to kompleksowe rozwiązanie w branży okiennej, dzięki której z łatwością klienci mogą dokonywać wycen i zamówień. Alsecco24 to panel klienta, w którym można między innymi sprawdzać stan swojego zamówienia, terminu dostawy czy statusu płatności. Dzięki tym rozwiązaniom informatycznym klient firmy Alsecco może skutecznie i nowocześnie realizować działania zakupowe. Wszystko to stawia bardzo duże wymagania przed systemem informatycznym wykorzystywanym przez przedsiębiorstwo. Alsecco poszukiwało najlepszego rozwiązania w tym zakresie. Kompleksowe, bezpieczne technologie zaoferowała firma Huawei, światowy lider w technologii ICT, IP, Cloud computing. Wybór tego producenta pośrednio wynikał z misji firmy. Aby spełnić wymagania dostępności danych oraz usług 24h na dobę, 7 dni w tygodniu zainstalowano rozwiązanie oparte o metro klaster, którego kluczowymi elementami są macierze Dorado firmy Huawei. Niezawodność systemu i jego szybkość działania przekładają się na konkretne oszczędności, gdyż czas to pieniądz, który w ciągu roku sumuje się do zawrotnych wartości. Dzięki temu zyskuje firma, pracownicy i klient, który może być szybciej obsłużony.

Ultranowoczesne zaplecze produkcyjne
90% produkcji firmy realizowana jest na najnowocześniejszych, zautomatyzowanych liniach, gwarantując wysoką jakość produktów. Alsecco potrafi produkować okna dostosowane na różne rynki, zarówno europejskie jak i te za oceanem. Na ten moment moce produkcyjne przedsiębiorstwa powiększyły się z 3000 do aż 5000 szyb zespolonych na dobę, a to dzięki zainwestowaniu w pełni automatyczne magazyny szkła oraz cztery linie rozkroju firmy Lisec. Spółka korzysta z najnowocześniejszych linii do zespalania szyb, a ostatnio zamontowana posiada wbudowany skaner jakości pozwalający wykryć najdrobniejsze wady. Alsecco posiada własną okleiniarnię przystosowaną do sprawnego i efektywnego okleinowania kompletnej gamy oferowanych profili. Dzięki magazynom wysokiego składowania firma znacząco zmaksymalizowała wydajność oraz zminimalizowała koszty, tym samym usprawniła obsługę klientów. Jest to jedyne takie rozwiązanie w Polsce. Proszkowa lakiernia pozwala lakierować systemy aluminiowe. Inwestycje te pozwoliły skrócić czas produkcji i spełniać życzenia najbardziej wymagających odbiorców.

Jakość potwierdzona certyfikatami
Wszystkie produkty firmy spełniają wymogi normy EN 14351-2010+A1, co potwierdza uzyskany od jednostki certyfikującej – certyfikat 1390-CSI. Alsecco oferuje również przedłużoną gwarancję obejmującą 10 lat, a także serwis pogwarancyjny zapewniający żywotność produktu.

Ekspansja na światowe rynki
Alsecco dostarcza produkty nie tylko do polskich firm, ale również do wielu krajów Europy, a obecnie rozszerza ekspansję na inne kontynenty. Dominujące rynki strategiczne w firmie to rynki niemieckie, austriackie, włoskie, francuskie, czeskie oraz słowackie. Ostatnim sukcesem przedsiębiorstwa jest współpraca z firmami ze Stanów Zjednoczonych.

Pełne wsparcie w obliczu pandemii
Dzięki zaangażowaniu, wiedzy oraz kwalifikacjom pracowników Alsecco zdobyło tysiące zadowolonych klientów. Również podczas początkowych chwil pandemii partnerzy mogli liczyć na pełne wsparcie oraz profesjonalną obsługę. Aby uzyskać jak największy poziom bezpieczeństwa, firma zdecydowała się w krótkim czasie na umożliwienie pracy zdalnej pracownikom biurowym. Nowoczesny system informatyczny, zaangażowanie specjalistów IT oraz zgranie zespołu pozwoliło spółce odnaleźć się w nowej sytuacji i dopasować do nagłego stanu epidemiologicznego. Również na produkcji zostały zastosowane najwyższe środki bezpieczeństwa oraz przestrzegania zaleceń sanitarnych. Firma w obliczy tego szczególnie trudnego czasu dla wszystkich — nie poddaje się i działa na pełnych obrotach!

Ludzie największym kapitałem
Każdy pracownik odgrywa kluczową rolę w sukcesie i rozwoju firmy Alsecco. Specjaliści działów technicznych i handlowych posiadają bogate doświadczenie oraz wiedzę, aby rzetelnie doradzać klientom przy wyborze odpowiednich dla nich rozwiązań. Przedsiębiorstwo gwarantuje pełne wsparcie techniczne w krótkim czasie, dzięki wdrożeniu nowych standardów obsługi klienta serwisu. Doradcy handlowi z salonów partnerskich, w których dostępne są produkty marki Alsecco, udzielają fachowych porad klientom w zakresie wyboru właściwych rozwiązań. Zarząd Alsecco stara się, aby jej pracownicy wiązali się z firmą w wymiarze długofalowym, dlatego dba o jakość zatrudnienia i zadowalające warunki pracy. Spółka daje pracownikom możliwości rozwoju i inspiruje do kreatywności oraz stara się wykorzystać potencjał zawodowy każdej osoby. Działania przedsiębiorstwa oparte są na zasadach teamworku, wzajemnego szacunku i uczciwości. Motto firmy brzmi „Budujemy sukces naszych klientów, dostarczając im innowacyjne rozwiązania i najwyższej jakości produkty, jednocześnie wspierając rozwój naszych pracowników.”.

Warto pomagać
Firma Alsecco wspiera również pracowników w różnych inicjatywach. Już od lat organizuje ,,Drzewko marzeń’’ – zatrudnione w spółce osoby spełniają świąteczne marzenia dzieci z wybranej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Podopieczni przekazują bombki z życzeniami, a pracownicy firmy starają się być wzorowymi „Mikołajami”. Przedsiębiorstwo posiada własną drużynę piłkarską oraz jest oficjalnym sponsorem drużyny siatkarskiej Stal Nysa. Firma stara się również organizować bilety na różne wydarzenia kulturalne dla pracowników oraz spotkania integracyjne.

Plany na przyszłość
Celem Alsecco w najbliższej przyszłości jest być w gronie największych i najbardziej rentownych firm stolarki otworowej na rynku europejskim. Działania, które obecnie podejmuje przedsiębiorstwo, pozwalają spółce na szybki i efektywny rozwój. Alsecco z roku na rok pragnie stawać się coraz bardziej istotnym graczem na rynku nie tylko europejskim, ale również światowym.

fb button

grab my essay banner

logo jooble