magazine top

VWR International Sp. z o.o. jest częścią korporacji Avantor, globalnego dostawcy wysokiej jakości surowców oraz indywidualnych rozwiązań z zakresu nauk przyrodniczych i zaawansowanych technologii. Na polskim rynku firma jest obecna od ponad 20 lat, początkowo jako Chemag, Alfalab, następnie Labart. O firmie rozmawiamy z Panią Katarzyną Sznapką - Business Development Director VWR International Sp. z o.o.

Proszę powiedzieć, jakie były początki firmy i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

Idea powstania firmy Avantor narodziła się w Lafayette College w Easton w stanie Pensylwania. Jej inicjatorem był zaniepokojony dokładnością otrzymywanych wyników analiz ówczesny student chemii, John Townsend Baker. Podstawowym kryterium funkcjonowania przedsiębiorstwa miała być produkcja chemikaliów o najwyższym stopniu czystości dostępnym na rynku. Konsekwencją tego postanowienia stała się założona w 1904 roku firma J.T.Baker Chemical, obecnie Avantor. Prawie 50 lat wcześniej, w 1852 r., John Taylor zapoczątkował rozwój firmy John Taylor Company, która następnie przekształciła się w VWR. Firma uznawana za wiodącego światowego dostawcę produktów i usług dla branży laboratoryjnej i produkcyjnej z czasem stała się częścią Avantor. Rozbudowany dostęp do kanałów dystrybucji i głębokie relacje z klientami firmy VWR wzmacniają możliwości Avantor nadając nowy wymiar pełnemu zakresowi oferowanych rozwiązań - od odkrycia do dostawy. Obecnie firma VWR dynamicznie rozwija handel elektroniczny, zapewniając swoim klientom zintegrowane, zoptymalizowane i dostosowane do ich potrzeb platformy zakupowe. Nowe rozwiązania techniczne wspomagają świadczenie usług wysokiej jakości dla klientów na całym świecie.

W Waszym aktualnym portfolio Klienci znajdą najwyższej jakości asortyment znanych producentów, a także markę własną - VWR Collection. Oferowane produkty wykorzystywane są w biotechnologii, medycynie, przemyśle farmaceutycznym, produkcji półprzewodników i elektroniki oraz w badaniach naukowych. Proszę opowiedzieć nam szerzej o Państwa produktach i świadczonych usługach?

Dysponujemy bogatą gamą produktów uwzględniającą materiały eksploatacyjne, sprzęt, instrumenty oraz usługi serwisowe. W swoim portfolio posiadamy wysokiej jakości marki własne oraz szerokie spektrum produktów naszych głównych dostawców. Różnorodność oferowanych artykułów pozwala w pełni odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania klientów. Ponadto daje możliwość tworzenia indywidualnych i zintegrowanych rozwiązań dla specjalnych wymagań naszych kontrahentów.

Na co dzień 26 specjalistów produktowych wspiera Klientów w doborze materiałów zużywalnych, odczynników chemicznych, artykułów BHP, sprzętu laboratoryjnego, produktów z segmentu Life Science i Cleanroom oraz mebli i wyposażenia laboratoriów. Na terenie całego kraju pomocą służy 20 wykwalifikowanych opiekunów handlowych. Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich Klientów?

Kluczową sprawą jest przede wszystkim wysoki poziom wiedzy merytorycznej naszych specjalistów i jakość obsługi. Zaufanie naszych Klientów budujemy na profesjonalnym doradztwie technicznym. Nasza bliska współpraca z dostawcami jest dodatkowym źródłem wiedzy, którą dzielimy się z naszymi klientami szukając dla nich nowych rozwiązań i oszczędności. Codziennie podnosimy swoje kwalifikacje i wiedzę, aby sprostać rosnącym wymaganiom naszych kontrahentów. Krótko mówiąc, nasz sukces zawdzięczamy klientom, którzy nam zaufali.

Oferta VWR nie kończy się za drzwiami laboratorium. Oferujecie kompleksowe rozwiązania serwisowe i usługowe, które pomagają Klientom koncentrować się na ich podstawowej, codziennej pracy. Wspieracie Klientów w planowaniu i koordynacji pracy, a także montażu, uruchomieniu, konserwacji, kalibracji i naprawie sprzętu laboratoryjnego. Stawiacie na całościową obsługę waszych Klientów oraz ciągły rozwój firmy, aby móc sprostać ich oczekiwaniom. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Jedną z wartości naszej firmy jest ukierunkowanie na potrzeby klienta, co oznacza, że wszystko co robimy zaczyna się od aktywnego słuchania. Rozumiejąc wyzwania i aspiracje naszych kontrahentów, aktywnie identyfikujemy rozwiązania, które odpowiadają ich obecnym i przyszłym potrzebom. Cały zespół, od przedstawicieli handlowych i obsługę klienta, po pracowników biurowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych uosabia tę wartość każdego dnia. Nasza kompleksowa oferta stanowi wsparcie dla klientów w procesach badawczych, rozwojowych i produkcyjnych. Nieustannie pogłębiana wiedza w zakresie opracowywania, dostosowywania, wytwarzania i przesyłania produktów dla szerokiego wachlarza procesów pozwala nam dostarczać rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta przez cały cykl życia jego produktów.

Firma VWR została utworzona po to, aby spełniać potrzeby Klientów, zwiększając zbiorową wiedzę i doświadczenie dzięki doskonałej sprawności operacyjnej. Fundamentem firmy są jej pracownicy. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują sukces firmy?

Nasi pracownicy mają doświadczenie w branży, jak również pasję do współpracy z klientami, pomagają im wprowadzać innowacje i odnosić sukcesy. Posiadając bogatą praktykę w zakresie regulacji prawnych, od poziomu lokalnego do globalnego, Avantor wspiera klientów w poruszaniu się po wysoce wymagających branżach na całym świecie.

Jakość to dla Państwa priorytet. Współpracujecie ze sprawdzonymi producentami i dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa głównych partnerów?

Nasza oferta obejmuje kilka milionów produktów kilkuset wiodących dostawców. Trudno wyróżnić jedynie część z nich, z uwagi na to, że posiadamy rozbudowane portfolio i dostarczamy rozwiązania zarówno w obszarze cleanroomów, life science, ochrony osobistej, chemii, szkła, jak i sprzętu. Najbardziej znane marki jakie są widoczne w każdym laboratorium to: Thermo, Eppendorf, Binder, Pall, GE, Brand, asecos i wielu innych. Należy pamiętać, że AVANTOR jest nie tylko dystrybutorem, ale także producentem. Firma posiada marki własne, zarówno w zakresie odczynników, sprzętu, jak i materiałów zużywalnych. Jesteśmy drugim co do wielkości producentem odczynników w Europie, mówimy tu np. o markach JT Baker czy VWR Chemicals.

Jakie inwestycje związane z rozwojem firmy były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

W ciągu ostatnich kilku lat Avantor dokonał kilku strategicznych przejęć, w tym POCH w Polsce, NuSil, Puritan Products i VWR. Przejęcia te pomogły nam zwiększyć zdolność do dostarczania klientom produktów i usług o kluczowym znaczeniu dla ich działalności. Ponadto Avantor zakończył niedawno pierwszą ofertę publiczną i jest notowany na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE: AVTR). Dzięki temu firmę wyróżnia elastyczność w realizacji długofalowej strategii wzrostu i dalszego tworzenia wartości dla interesariuszy.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Zamierzamy wykorzystać nasz globalny zasięg i wyróżniające się atuty konkurencyjne, aby nadal przyspieszać rozwój. Świadomi kierunku rozwoju nauki nieustannie inwestujemy w talenty, nowe produkty i usługi, poszerzanie zasięgu geograficznego, wzmacnianie globalnej platformy internetowej, a także ciągłą doskonałość operacyjną.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Jesteśmy dumni z faktu, że przez lata wypracowaliśmy zaufanie wśród naszych klientów i dostawców.

Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Lokalnie, zakład produkcyjny Avantor w Gliwicach posiada certyfikat ISO 9001:2015 oraz ISO 13485. Natomiast Spółka VWR International Sp. z o.o. uzyskała certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz OHSAS 18001:2007 w zakresie sprzedaży i zaopatrzenia, usług technicznych oraz dystrybucji.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne