magazine top

wyswietlacz-oled-oczyszczacz-powietrza-xiaomi-ap-2s1

W nowoczesnym budownictwie królują otwarte przestrzenie i wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach trendy te nie ulegną zmianie. Salon otwarty na kuchnię i jadalnię idealnie sprawdza się podczas rozmaitych imprez, ale stwarza też pewne wyzwania. Jednym z nich jest wybór oczyszczacza powietrza, który poradzi sobie z dużą powierzchnią.

Czym powinien wyróżniać się dobry oczyszczacz?

Na początek warto zastanowić się nad tym, jakie warunki powinien spełniać dobry oczyszczacz powietrza, a zwłaszcza taki, który jest przeznaczony do salonu połączonego z innymi pomieszczeniami.

Technologie skuteczne w walce z różnymi rodzajami zanieczyszczeń

Oczyszczacz powietrza zazwyczaj kupuje się z myślą o ochronie przed smogiem, ale jeśli urządzenie ma znajdować się w pomieszczeniu, w którym zamierzamy przyjmować gości, to warto, aby potrafiło usuwać także inne zanieczyszczenia, np. alergeny wziewne. Alergia to schorzenie dotykające coraz większą część społeczeństwa, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmaga się z nią kilkoro spośród twoich krewnych czy znajomych. Jeśli w tym gronie znajdują się także palacze i pozwalasz im palić w swoim domu, to potrzebujesz oczyszczacza powietrza zdolnego do pochłaniania składników dymu tytoniowego. Oprócz tego urządzenie powinno zatrzymywać lotne związki organiczne, które stanowią składnik wielu środków czyszczących, a więc produktów wykorzystywanych w każdym domu, jak również neutralizować zapachy, jakie mogą wydobywać się z połączonej z salonem kuchni. Wszystkie te zanieczyszczenia może usunąć sprzęt wyposażony w filtr HEPA i węgiel aktywny, dlatego to właśnie takie urządzenia rekomenduje serwis https://wybierzoczyszczacz.pl.

Wysoka wydajność oczyszczania

Oczyszczacz powietrza wyposażony w najskuteczniejsze technologie nie zapewni dobrego rezultatu, jeśli jego wydajność będzie zbyt mała w stosunku do metrażu pomieszczenia. We wnętrzach o standardowej wysokości zapotrzebowanie na nią wynosi 80 m³/h na każde 10 m² powierzchni. W przypadku wysokich salonów warto przyjąć zasadę, że optymalna wydajność jest trzykrotnie większa od kubatury pomieszczenia. O wydajności urządzenia informuje nas przepływ powietrza albo CADR. Pierwszy prezentuje ilość powietrza przepływającego przez urządzenie bez filtrów, a drugi objętość oczyszczonego powietrza, a więc już po zamontowaniu wszystkich elementów systemu filtracyjnego. CADR to około 80% przepływu i to właśnie ten parametr warto wziąć pod uwagę podczas wyboru urządzenia, z wyjątkiem sytuacji, gdy producent ograniczył się do podania wyłącznie przepływu powietrza.

Komfort obsługi

Dobry oczyszczacz powietrza to taki, który włączasz i zapominasz o zanieczyszczeniach. Aby było to możliwe, sprzęt musi być wyposażony w tryb automatyczny oraz wskaźnik zużycia filtrów, który poinformuje nas, gdy nadejdzie odpowiedni moment na ich wymianę. W trybie automatycznym sprzęt samodzielnie dostosowuje tempo filtracji do stanu powietrza, korzystając z czujnika zanieczyszczeń. Ma to wpływ zarówno na komfort użytkowania, jak i dokładność działania (w razie napływu zanieczyszczeń urządzenie szybko podejmuje kroki zmierzające do ich usunięcia) oraz racjonalne zużywanie energii. Oprócz tego powinieneś zwrócić uwagę na głośność pracy oczyszczacza. Nie jest ona tak istotna jak w przypadku sypialni, ale dobrze byłoby, gdyby w najniższych trybach wynosiła poniżej 40 dB. Na rankingu oczyszczaczy powietrza https://wybierzoczyszczacz.pl/oczyszczacze-powietrza/ redakcja premiowała cechy oczyszczaczy, które wpływają na komfort obsługi takie jak: cicha praca, tryb automatyczny, blokada rodzicielska, sterowanie online.

Estetyka oczyszczacza powietrza

Salon bywa nazywany wizytówką domu, dlatego żaden element jego wyposażenia nie powinien negatywnie wpływać na spójność aranżacji. Chociaż nie wszyscy producenci przywiązują do estetyki urządzeń taką samą wagę, to na rynku dostępnych jest coraz więcej eleganckich oczyszczaczy, a niektóre z nich oferowane są w kilku wersjach kolorystycznych.

Korzystna cena i koszty eksploatacji

Cena oczyszczacza powietrza nie zawsze stanowi wyznacznik jego jakości. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego urządzenia warto upewnić się, że jest ona atrakcyjna w stosunku do oferowanych przez niego możliwości. Równie istotną rolę odgrywają koszty eksploatacji, które będzie trzeba ponosić przez cały okres użytkowania sprzętu. Aby je obliczyć, należy wziąć pod uwagę cenę i żywotność filtrów oraz pobór energii elektrycznej.

3 top oczyszczacze powietrza do dużych salonów

Przedstawiamy trzy oczyszczacze powietrza do salonu, które spełniają zaprezentowane wcześniej warunki. Być może znajdziesz wśród nich urządzenie idealne dla siebie.

Klarta Stor

Klarta Stor to oczyszczacz powietrza o wydajności 580 m³/h, wyposażony w filtry wstępny, węglowy i HEPA oraz w jonizator powietrza. W trybie automatycznym bazuje na stężeniu pyłu zawieszonego PM2,5, czyli głównego składnika smogu. Urządzenie pięknie się prezentuje i jest dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej oraz złotej. Recenzja tego modelu i opinie znajduje się na serwisie Wybierzoczyszczacz.pl https://wybierzoczyszczacz.pl/oczyszczacze-powietrza/klarta/stor/.

Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Air Purifier Pro został wyposażony w filtr wstępny, węglowy i HEPA, a jego wydajność to 500 m³/h. Także jest zdolny do pracy inteligentnej, kontrolując stężenie pyłu PM2,5. Przypadnie do gustu zwłaszcza wielbicielom urządzeń mobilnych, gdyż można nim sterować poprzez aplikację mobilną.

Ideal AP45

Ideal AP45 to kolejne urządzenie o wydajności 500 m³/h. Powietrze oczyszczane jest przez filtr wstępny, węglowy i HEPA, a dodatkowe wsparcie zapewniają jonizator i powłoka antybakteryjna. Oczyszczacz – tak jak poprzednie modele – pracuje w trybie automatycznym.

fb button

grab my essay banner

logo jooble