magazine top

Prowadzenie profili social media na pozór może wydawać się bardzo proste. W końcu co skomplikowanego może być w napisaniu kilku zdań i dobraniu grafiki? Okazuje się jednak, że wiele. Nieprzemyślane działania nie tylko nie przybliżą marki do realizacji celów, ale mogą negatywnie wpłynąć na jej wizerunek.

Nic bez planu

Brak określonego celu to jedna z gorszych rzeczy na początku przygody z mediami społecznościowymi. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań konieczne jest sprecyzowanie dokładnego planu działania. Social media mogą okazać się niezwykle przydatne przy budowaniu wizerunku marki, podczas wprowadzania nowego produktu na rynek, a nawet do tego, by zwiększyć sprzedaż. Określenie celu jest ściśle połączone z ustaleniem grupy docelowej. Inny komunikat będzie skierowany do młodej mamy, a inny do doświadczonego sportowca. Po stworzeniu opisu odbiorcy można przejść dalej.

Duże możliwości

Jak prowadzić social media, by zainteresować odbiorców i nie zginąć w gąszczu komunikatów? Ważne jest to, by przygotować harmonogram postów i przemyśleć możliwości contentowe. W praktyce oznacza to zrobienie zdjęć, grafik lub filmów, które przyciągną uwagę grupy docelowej, będą interesujące i zachęcą do interakcji. Na początku ciężko jednoznacznie stwierdzić, co się sprawdzi. Najlepiej zapoznać się z działaniami konkurencji i sprawdzić, jakie treści przyciągają wcześniej opisanych odbiorców. Wypracowanie własnego sposobu na social media może być trudne i czasami lepiej skonsultować się ze specjalistami, takimi jak Tearsofjoy.pl.

Niekończąca się historia

Przygotowanie strategii i zaplanowanie contentu to dopiero początek drogi. Później należy sprawdzić, jak plan działa i w razie potrzeby zająć się jego optymalizacją. Tu pomocne mogą okazać się analizy statystyk. Sprawdzić można niemal wszystko, zaczynając od zasięgu postów, poprzez przyrost fanów, aż po stopień zaangażowania. Im dokładniejsze badanie, tym bardziej przydatne wyniki.

Skuteczne prowadzenie social mediów wymaga wielu godzin pracy. Każdy szczegół musi być dopracowany. Oczywiście nie obędzie się także bez błędów. Ważne jest jednak to, by wyciągać z nich wnioski i nie powielać ich w przyszłości.

fb button

grab my essay banner

logo jooble