magazine top

Dobranie odpowiedniego lektora do reklamy telewizyjnej albo radiowej ma bardzo duże znaczenie. Aby wyszukanie odpowiedniego głosu było prostsze, warto skorzystać z internetowych banków głosów lektorskich.

Dobry lektor do reklamy – czyli jaki?

Właściwy lektor w reklamie przyciąga uwagę, buduje profesjonalną atmosferę, a także pozwala na zapamiętanie przekazu. Właśnie dlatego działy marketingu poświęcają dużo czasu na wyselekcjonowanie takiego lektora, który będzie w stanie wpisać się w przekaz reklamy i go podkreślić. Wyznacza się najczęściej płeć lektora oraz jego wiek, ale również wskazuje się na to, w jaki sposób ma on odczytać przekaz, na przykład w sposób energiczny, przekonujący czy też wesoły.

Bank głosów online – szeroka gama lektorów

Gdy wiadomo, czym powinien cechować się dobry lektor, w następnym kroku należy znaleźć odpowiednią osobę, która będzie spełniała konkretne wymagania. Aby było to jeszcze łatwiejsze, warto zastosować bank głosów – internetową bazę głosów lektorskich. Internetowe banki głosów są obecnie bardzo popularne i chętnie używane przez firmy działające w branży reklamowej, a także te, które wykonują je samodzielnie. To serwisy internetowe, z którymi można błyskawicznie wyszukać potrzebnego lektora – nawet w parę minut. Banki lektorskie online prezentują często po kilkaset różnych lektorów – kobiet, mężczyźni, dzieci, w tym także osoby ze znanymi, rozpoznawalnymi głosami. Aby wyszukać odpowiedniego lektora, można skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek umieszczonych w banku.

Nagrania lektorskie – zamówisz je online

Za pomocą banku lektorskiego można nie tylko znaleźć odpowiedniego lektora. Razem z nim można też zlecić wykonanie nagrania lektorskiego. Nie trzeba zatem dodatkowo zajmować się organizacją nagrania – wystarczy wybrać odpowiedniego lektora przez bank głosów, a potem skontaktować się ze studiem, do którego ono należy. Można zrobić to też z użyciem specjalnych formularzy. Studia nagraniowe przygotowują różnego rodzaju nagrania, w tym między innymi te na potrzeby reklamowe, na przykład mogą być to reklamy do radia, telewizji, reklamy w środkach transportu, galeriach handlowych i inne. Także można zamówić w nich innego rodzaju nagrania, na przykład do seriali, filmów, do audiobooków czy też do centrali telefonicznych. Gdy zatem konieczne jest znalezienie dobrego lektora, warto odwiedzić internetowy bank głosów. To serwis internetowy, razem z którym można łatwo wyszukać właściwego lektora bez udawania się do studia. To dzisiaj najprostszy sposób, aby wybrać lektora do realizacji każdego projektu.

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble