magazine top

Nie jest tajemnicą, że znalezienie nowego pracownika, który spełnia konkretne wymagania, bywa procesem długim i kosztownym. Jeśli poszukujesz specjalisty lub utalentowanego menedżera sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, bowiem w tej grupie pracowników najlepsi zajmują stanowiska, które dostarczają im zawodowej satysfakcji, i raczej nie myślą o zmianie. W każdym przypadku rekrutacja wymagać będzie zaangażowania wielu osób, a jeśli zbyt długo nie znajdzie rozstrzygnięcia firma ucierpi na tym zarówno finansowo, jak i wizerunkowo. Rozwiązanie? Skorzystaj z usług agencji rekrutacyjnej. Oto, co możesz zyskać.

1. Dotrzesz do kandydatów pasywnych

Jeśli poszukujesz wysokiej klasy specjalisty lub menedżera dowolnego szczebla z pewnością zdajesz sobie sprawę, że najlepsi pracownicy na rynku nie poszukują zatrudnienia. Co więcej, często nawet nie odpowiadają na maile z propozycjami nowej pracy i nie są zainteresowani zmianami w życiu zawodowym. Zdecydowanie łatwiej jest pozyskać osobę aktywnie poszukującą pracy, nawet spośród dziesiątek lub setek zainteresowanych. 

Jak zatem pozyskać najlepszego, jednak pasywnego, specjalistę? Najlepszym rozwiązaniem będą profesjonalne usługi rekrutacyjne, jak executive search Katowice. Headhunterzy z zewnętrznej agencji operują rozbudowaną siecią kontaktów praktycznie w każdej branży. Wiedzą, w jaki sposób dotrzeć do najlepszych pracowników na rynku i dysponują profesjonalnymi narzędziami oraz metodami, dzięki którym mogą przekonać osoby do zmiany pracy.

2. Zyskasz dostęp do większej liczby kandydatów

Publikacja ogłoszenia o pracę, np. w internetowych serwisach branżowych, to zdecydowanie za mało. W ten sposób dotrzesz jedynie do niewielkiej grupy kandydatów. Nie zyskasz też gwarancji znalezienia pracownika, bowiem w takiej sytuacji na rozmowy kwalifikacyjne zgłaszają się często nieodpowiednie osoby. 

Agencja rekrutacyjna rozwiązuje tego typu problem, bowiem ma możliwość stałego penetrowania rynku. Headhunterzy dysponują ogromną bazą kandydatów, którą stale poszerzają. Dostęp do owej bazy może okazać się dla Twojej firmy bezcenny. Zyskasz nie tylko pracownika "skrojonego na miarę", ale i informację o tym, jak wygląda rynek.

3. Pracownik pozyskany przez agencję zostanie w Twojej firmie dłużej

Tak wskazują statystyki. Jeśli zdecydujesz się na usługę profesjonalnej rekrutacji masz szansę znaleźć pracownika nie tylko o pożądanym profilu zawodowym, ale i lojalnego. Fakt ten wynika z tego, iż agencje rekrutacyjne dysponują efektywniejszymi technikami rekrutacyjnymi. Dodatkowo, pracownicy pozyskani przez headhunterów czują się bardziej docenieni i widzą w takim działaniu prestiż.

4. Zewnętrzna rekrutacja pozwala zoptymalizować koszty i oszczędzić czas

Nie musisz bowiem ponosisz kosztów związanych z organizacją procesu, m.in. stworzenia i utrzymania działu / zespołu do przeprowadzenia rekrutacji, kosztów związanych z organizacja spotkań, czy analizą aplikacji. W sytuacji, w której pozyskaniem nowego pracownika zajmuje się podmiot zewnętrzny, firma może normalnie funkcjonować i skupiać się na istotnych dla swojej działalności obszarach.

fb button

grab my essay banner

logo jooble