magazine top

Moduł i.Cee:local określa żywotność maszyn i urządzeń, czyniąc konserwację wydajną oraz przewidywalną

 

Dzięki modułowi i.Cee firma igus stworzyła nowy dom dla swojego oprogramowania smart plastics. Moduł oblicza pozostałą żywotność e-prowadnika, przewodu, prowadnicy liniowej i łożyska ślizgowego podczas pracy. Umożliwia to optymalizację okresu żywotności systemu, wczesne wykrywanie i usuwanie usterek oraz planowanie konserwacji z wyprzedzeniem. Dzięki możliwości wielokrotnego połączenia, i.Cee może być zintegrowany poprzez Internet lub bez łączności IoT poprzez sieć lokalną, w zależności od wymagań klienta.

Inteligentne czujniki tworzyw sztucznych firmy igus monitorują ścieranie, mierzą siłę ciągnącą/pchającą i informują o zbliżającym się zużyciu. Ale w jaki sposób uzyskuje się konkretne informacje o stanie systemu? Nowym rozwiązaniem firmy igus jest urządzenie i.Cee. Inteligentny moduł gromadzi dane wszystkich używanych systemów smart plastics i przygotowuje je dla inżyniera utrzymania ruchu. i.Cee jest siedzibą oprogramowania open source i.Cee, mózgu smart plastics. Przy pierwszej instalacji oprogramowanie jest najpierw parametryzowane, a tym samym optymalnie dostosowywane do konkretnego zastosowania za pomocą algorytmów żywotności firmy igus. "Prognoza żywotności, którą określamy na podstawie milionów danych testowych w naszym wewnętrznym laboratorium o powierzchni 3800 metrów kwadratowych, jest porównywana i korygowana podczas pracy z wartościami faktycznie określonymi, dzięki czemu, w czasie rzeczywistym można określić żywotność maszyny i systemu" - wyjaśnia Hubert Kowalczyk. Dzięki systemowi i.Cee można z wyprzedzeniem zaplanować prace konserwacyjne, w porę wykryć usterki i uniknąć przestojów w zakładzie. Koszty wstępnej modernizacji mogą zostać zredukowane dzięki maksymalnemu wykorzystaniu komponentów igus, a części zamienne mogą być również automatycznie zamawiane na wczesnym etapie. Zastosowanie i.Cee jest odpowiednie dla wszystkich produktów igus smart plastics, od łożysk ślizgowych aż po prowadniki.

Możliwość wielokrotnego połączenia dla łatwego przeglądu

Drugą ważną cechą modułu i.Cee jest jego integralność. Możliwość bezproblemowej integracji z wyznaczonymi środowiskami sieciowymi pozwala na realizację różnych projektów Przemysłu 4.0. Dane z modułu i.Cee mogą być dostępne zarówno poprzez wyświetlacz danego systemu, poprzez aplikację w chmurze lub pulpit IoT, jako protokół JSON/MQTT, w intranecie, poprzez interfejs REST API lub bezpośrednio za pośrednictwem SMS lub e-mail. "Niezależnie od tego, czy w trybie online czy offline, w zależności od wymagań klienta, dzięki modułowi i.Cee, dane mogą być szybko i łatwo dostępne", mówi Hubert Kowalczyk.

Więcej informacji o i.Cee na stronie:

https://www.igus.pl/info/i-cee-plus-2

fb button

grab my essay banner

logo jooble