magazine top

Nagroda dla rozwiązań automatyki charakteryzujących się szybkim zwrotem z inwestycji rozpoczyna rundę drugą.

Ekonomiczne rozwiązania firmy igus z zakresu robotyki i automatyzacji, które automatyzują pakowanie, sortują produkty i pomagają w wykonywaniu niebezpiecznych zadań podczas codziennej pracy. W roku 2022 specjalista motion plastics po raz kolejny wręczy nagrodę ROIBOT dla najbardziej kreatywnych zastosowań. Jurorzy szukają projektów, które wykorzystują produkty z zakresu Ekonomicznej Automatyzacji i osi napędowych drylin oraz umożliwiają szybki zwrot z inwestycji. Zwycięzcy otrzymają wybrany przez siebie zestaw robotyki z platformy RBTX.com, o wartości do 5000 euro. 

W ubiegłym roku do nagrody ROIBOT 2019/2020 wpłynęło ponad 70 zgłoszeń z całego świata. Nagroda jest przyznawana za projekty automatyzacji, które wykorzystują opłacalne rozwiązania igus z zakresu robotyki i automatyzacji. Zwycięzcy z Salzburga (Austria) otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro. Studenci skonstruowali system robota mobilnego z chwytakami do wykonywania niebezpiecznych zadań manipulacyjnych na odległość. Aplikacja wykorzystuje rękawicę wyposażoną w technologię czujników, umożliwiającą intuicyjne sterowanie za pomocą gestów i przekazywanie informacji zwrotnych. Inżynierowie opracowali system napędowy, system akumulatorów i konstrukcję mechaniczną dla ekonomicznego, bezobsługowego ramienia przegubowego igus robolink D. Projekt zachwycił jurorów na tyle, że zdobył pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło systemowi pick-and-place firmy Apostore dla sektora opieki zdrowotnej. Składał się z komory robota i systemu transportu materiału sypkiego, który miał być rozprowadzany. Trzecie miejsce zdobyła niemiecka firma Superwurm. Hodowcy dżdżownic wykorzystali produkty z gamy Niskokosztowej Automatyzacji igus do opracowania systemu, który automatycznie liczy dżdżownice i pakuje je w puszki.

Nagroda ROIBOT przechodzi do kolejnej rundy w 2022

Konkurs ROIBOT po raz kolejny przeszukuje świat w poszukiwaniu istniejących aplikacji z obszaru Ekonomicznej Automatyzacji, które umożliwiają szybki zwrot z inwestycji. Mogą one wykorzystywać roboty z ramieniem przegubowym robolink, roboty typu delta, roboty kartezjańskie i technologię napędu drylin. Koncepcje oceni jury złożone z ekspertów. Ekscytujące zgłoszenia charakteryzujące się kreatywnością i pomysłowością w zakresie optymalizacji mogą liczyć na wysoką ocenę. Zwycięzca otrzyma wybrany przez siebie zestaw robotyki z platformy RBTX.com o wartości 5000 euro — drugie miejsce 2500 euro, a trzecie miejsce 1000 euro. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2022. igus wręczy nagrody na targach automatica 2022 w Monachium — wiodących targach inteligentnej automatyki i robotyki. Uczestnicy mogą przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem strony: www.igus.pl/roibot-rejestracja

Sprawdź teraz zwycięzców nagrody ROIBOT 2019/2020: https://youtu.be/HAvJHEvj-pU

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne