magazine top

screenshot-demi-trans

Transport osób niepełnosprawnych to delikatna kwestia, o której warto wiedzieć jak najwięcej. Na polskim rynku działa wiele firm oferujących przewozy osób niepełnosprawnych. Którą z nich wybrać, poszukując takowej usługi? Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedni sprzęt to nie wszystko

Przewóz osób niepełnosprawnych to delikatny temat, dlatego osoby go obsługujące powinny cechować się odpowiednim przeszkoleniem i znajomością tematu. Personel powinien posiadać sporą wiedzę w zakresie opieki nad osobami z ograniczoną sprawnością. Dzięki temu podróż jest dla chorego o wiele bardziej wygodna, komfortowa i bezpieczna.

Indywidualne podejście do każdego klienta to bardzo ważna sprawa. Warto wybrać firmę, która zatrudnia tylko odpowiednio wykwalifikowane i doświadczone osoby oraz charakteryzuje się dokładnością, sumiennością i punktualnością w wykonywaniu swoich obowiązków.

Przewóz osób niepełnosprawnych - https://demi-trans.pl/

Odpowiednio wyposażona flota pojazdów

Auta służące do przewozu osób niepełnosprawnych, powinny być odpowiednio wyposażona. Wsiadanie i wysiadanie z pojazdu jest umożliwione przez specjalną rampę, podnośnik lub windę. Bardzo ważne jest, by wymienione urządzenia posiadały wszelkie niezbędne atesty oraz odpowiednio udźwig. Nie bez znaczenia jest także pokrycie ich specjalną, antypoślizgową powierzchnią, co zwiększy bezpieczeństwo pasażerów.

W środku pojazdu powinny znaleźć się specjalne przypodłogowe szyny oraz system montażu wózka inwalidzkiego do nich. Poza tym należy zwrócić uwagę na pasy służące zabezpieczaniu w czasie jazdy osoby siedzącej na wózku. Podłoga w takim aucie powinna być antypoślizgowa i odporna na działanie wilgoci. Bardzo istotne są także rozmieszczone w strategicznych miejscach uchwyty, dzięki którym osoba niepełnosprawna może sobie ułatwić poruszanie się po wnętrzu pojazdu.

Dodatkowe usługi

Wiele firm transportowych zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre przewożone przez nie osoby potrzebują czegoś więcej, niż sam transport. Poszerzają zatem swoje usługi o pomoc w zakupach lub załatwianiu niezbędnych formalności poza domem.

fb button

grab my essay banner

logo jooble