magazine top

Simplex Sp. z o.o. z Mikołowa to ceniony dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie pakowania dla różnorodnych produktów. Specjalizując się w opakowaniach elastycznych, takich jak saszetki i doypacki, firma zyskała uznanie dzięki innowacyjności, wykwalifikowanej kadrze, niezmiennie wysokim standardom jakości, zaawansowanemu parkowi maszynowemu oraz holistycznemu podejściu do potrzeb klientów. Oprócz podstawowych usług pakowania szerokiej gamy preparatów (w tym tub oraz materiałów sypkich), Simplex oferuje także projektowanie opakowań, etykietowanie, foliowanie, organizację transportu i utylizację odpadów. Dzięki tym rozszerzonym możliwościom, Simplex od ponad dwudziestu lat wspiera swoich klientów w optymalizacji procesów operacyjnych i wyróżnianiu się na rynku.

W ciągle ewoluującym świecie usług dla biznesu, przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniami związanymi z adaptacją do najnowszych trendów rynkowych oraz realizacją swoich zobowiązań społecznych i środowiskowych. Simplex, lider innowacyjnych rozwiązań w sektorze opakowań, aktywnie odpowiada na te wyzwania. W niniejszym wywiadzie mamy przyjemność rozmawiać z Kamilem Piesio i Barbarą Płoskoń, reprezentującymi firmę Simplex. Przedstawiają oni bogaty wgląd w działalność firmy, uwzględniając jej historię, ofertę, innowacje, zespół, najświeższe sukcesy, wartości i strategie rozwoju na przyszłość.

Czy mogliby Państwo przybliżyć, w jaki sposób firma rozpoczęła swoją działalność i jakie wydarzenia miały decydujący wpływ na jej rozwój?

Przedsiębiorstwo Simplex zostało założone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe w zakresie pakowania. Rozwijając nasz park maszynowy i infrastrukturę, wprowadziliśmy nowe urządzenia oraz przenieśliśmy biuro i produkcję do nowej lokalizacji, otwierając możliwości dalszej rozbudowy. Kluczowym momentem dla naszego rozwoju było uruchomienie działu produkcji spożywczej oraz zdobycie certyfikatów, co umożliwiło nam pakowanie suplementów diety i innych produktów spożywczych. To wydarzenie znacząco rozszerzyło nasze możliwości oraz zasięg działania, umacniając naszą pozycję na rynku.

Jak obecnie prezentuje się oferta Simplex i na czym skupia się główna działalność firmy?

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej produkcji saszetek, pojedynczo pakowanych chusteczek jednorazowych, tub oraz proszków. Oferujemy zarówno napełnianie produktu do wybranego opakowania, jak i kompleksową produkcję gotowego wyrobu w jednym z wymienionych opakowań. Kluczowym elementem naszej działalności jest dbałość o najwyższą jakość i precyzję wykonania. To zaangażowanie pozwala nam skutecznie zaspokajać potrzeby naszych klientów i budować z nimi długotrwałe relacje.

Do jakich grup odbiorców kierujecie swoją ofertę i czy działalność firmy ogranicza się tylko do rynku krajowego?

Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm z ugruntowaną pozycją na rynku, jak i do młodych, rozwijających się inicjatyw, które pomagają nam zrozumieć nowe potrzeby rynkowe. Jesteśmy otwarci na wszelkie zapytania i realizujemy różnorodne zlecenia, nie ograniczając się tylko do klientów z Polski. Nasze usługi są również dostępne dla firm z innych krajów europejskich, mamy klientów m.in. z Niemiec czy Francji

Co wyróżnia firmę Simplex na tle konkurencji i jakie wartości przyczyniają się do Państwa sukcesu?

Nasza przewaga nad konkurencją wynika z wieloletniego doświadczenia, solidności, rzetelności i nieustannego dążenia do zachowania najwyższej jakości w naszych usługach. Kluczem do sukcesu jest także nasze zobowiązanie do innowacyjności i budowania trwałych relacji z partnerami, które w niektórych przypadkach trwają od samego początku naszej działalności.

W kontekście nieustannego poszukiwania nowatorskich rozwiązań, jak Simplex inwestuje w rozwój technologiczny i produktowy? Czy moglibyście przedstawić przykład innowacji, nad którą obecnie pracujecie?

Nieustannie monitorujemy aktualne trendy panujące na rynku, dostosowując naszą ofertę do zmieniających się potrzeb. W reakcji na wzrastające zapotrzebowanie na rozwiązania ekologiczne i minimalizację negatywnego wpływu na środowisko, prowadzimy badania nad monofoliami, które umożliwiają recykling odpadów po zużyciu naszych produktów.

Nowoczesny park maszynowy i zaawansowane standardy produkcyjne to jeden z atutów Simplex. Czy mogliby Państwo opowiedzieć o aktualnych inwestycjach i jak wpłyną one na działalność firmy?

Obecnie rozbudowujemy nasz park maszynowy, infrastrukturę oraz zaplecze produkcyjne. Te zmiany nie tylko zwiększą wydajność naszej produkcji, ale również poszerzą gamę oferowanych typów opakowań, dostosowując możliwości produkcyjne do różnorodnych potrzeb naszych klientów. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej odpowiadać na zmieniające się wymagania rynku oraz zapewniać naszym klientom jeszcze wyższą jakość i elastyczność w realizacji ich zamówień.

Kluczowe znaczenie dla sukcesu przedsiębiorstwa mają ludzie. Ile osób obecnie pracuje w firmie i czy mogliby Państwo opisać zespół specjalistów zatrudnionych w Simplex?

W Simplex pracuje aktualnie ponad 50 wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników, wśród których wielu jest z nami od lat. Nasz zespół podzielony jest na mniejsze grupy, które współpracują ze sobą, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Wszystko zaczyna się w dziale sprzedaży, gdzie przyjmujemy nowe projekty i odpowiadamy na pytania klientów. Dział produkcji to nie tylko osoby odpowiedzialne za obsługę maszyn, ale również zespół biurowy, który zarządza procesem produkcyjnym i jego planowaniem. Dział kontroli jakości odpowiada za monitorowanie standardów wykonania usług, a po jego akceptacji kwestie związane z odbiorem lub wysyłką przekazywane są do kierowniczki magazynu i jej zespołu, w skład którego wchodzą magazynierzy, pakowaczki i logistyk.

Wysoka jakość usług Simplex opiera się również na współpracy z renomowanymi dostawcami. Jakie są kryteria ich wyboru? Czy wśród nich są takie firmy, które zasługują na szczególne wyróżnienie, jako najważniejsi partnerzy?

Nasze główne kryteria wyboru dostawców koncentrują się na jakości i terminowości dostarczanych usług, jednak równie istotna jest dla nas atrakcyjność cenowa. Przykładamy także dużą wagę do innowacyjności oferowanych rozwiązań oraz do jakości i trwałości naszej współpracy z danym dostawcą, ocenianej na przestrzeni lat. Wśród naszych zaufanych partnerów znajdują się renomowane firmy, takie jak Formika, Fano, Etidruk oraz Mal-Pol.

Jak firma Simplex angażuje się w inicjatywy pozabiznesowe, podkreślając swoją społeczną odpowiedzialność?

Angażujemy się aktywnie w inicjatywy społeczne, skupiając się na wsparciu psychicznym i materialnym naszych pracowników oraz lokalnych społeczności. Przykładem takiego działania jest nasz udział w inicjatywie Świnki Bohaterki, mającej na celu wsparcie młodych pacjentów Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie. Ponadto, udzielamy bezpośredniego wsparcia finansowego różnym fundacjom i stowarzyszeniom.

W obliczu zmieniających się trendów rynkowych, jak przedstawiają się kierunki rozwoju firmy? Jakie plany i cele stawia przed sobą Simplex na nadchodzący okres?

W odpowiedzi na dynamiczne zmiany trendów rynkowych, naszym priorytetem są działania proekologiczne. Koncentrujemy się na wykorzystaniu energii odnawialnej, w tym z paneli słonecznych, a także na poszukiwaniu i promowaniu ekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Szczególną uwagę przykładamy do monofolii i opakowań typu refill, które zachęcają do ich wielokrotnego użycia. Ponadto, śledzimy najnowsze innowacje w zakresie opakowań giętkich i twardych, aby nasze produkty mogły sprostać ewoluującym potrzebom rynku.

fb button

grab my essay banner

logo jooble