magazine top

Wiele młodych ludzi wciąż nie jest w stanie zapewnić sobie możliwości mieszkania w nim, a część z nich jest w stanie zaakceptować tylko taką formę lokum.

Mowa oczywiście o pokoju jednoosobowym, którego szereg zalet wyróżnia go pośród innych pomieszczeń przeznaczonych dla studentów. Dziś opiszemy te najważniejsze.

Poczucie prywatności

Szczególnie początkujący studenci będą cenili sobie odrobinę prywatności w obrębie własnych czterech ścian. Proces pobierania wyższego wykształcenia związany jest bowiem z wieloma wątpliwościami i przemyśleniami. Szczególnie gdy mowa o introwertykach, tym bardziej potrzebujących odseparowanego spokoju, uwzględniającego brak obecności innej osoby wokół.

senswyborupokojujednoosobowegodlastudenta22

Źródło: https://livinnxpoland.pl/en/

Prócz tego, pokój jednoosobowy jest w stanie zapewnić przestrzeń, gdy będziemy chcieli przenocować najbliższe nam osoby. O wiele trudniej w tym przypadku będzie w trakcie dzielenia pomieszczenia ze współlokatorem/współlokatorami, ze względu na brak wygody, zarówno tej psychicznej, jak i fizycznej.

Przebywanie samemu ze sobą nie jest wcale złe

W momencie, gdy student podpisuje umowę najmu z danym podmiotem, staje się de facto osobą odpowiedzialną za pokój. Innymi słowy, tylko on może go użytkować. Jest to szczególnie cenne dla osób, którym nie w smak losowe odwiedziny i momenty, w których nie ma możliwości spędzenia czasu z samym sobą. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, początek studiów to ten specyficzny czas nabierania zaufania do pewnych rzeczy, w tym osób z nami mieszkających. Tym bardziej należy docenić możliwość mieszkania w pokoju zamykanym na klucz.

Hulaj dusza!

W pewien sposób można potraktować taki pokój za przedbiegi do własnego mieszkania (w końcu niemal spełnia to samo założenie, mowa bowiem o drugim naszym domu, poza rodzinnym). To sprawia, że mamy dowolność jego urządzania i aranżowania. Nie mowa tu jedynie o plakatach, ale ustawieniu mebli, akcesoriów itd. Wszystko po to, aby na miejscu czuć się jak najlepiej.

Podsumowanie

Nie chcąc zamieszkiwać pokoju jednoosobowego na prywatnej stancji studenckiej, czemu by nie udać się do prywatnego akademika, łączącego mieszkalną funkcjonalność ze wszystkimi zaletami standardowego domu akademickiego? Zwłaszcza że w takich miejscach nie trzeba obawiać się zbyt małej liczby takich kwater, w związku z tym nie będzie trzeba iść na wymuszone kompromisy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble