magazine top

Francuska grupa przemysłowa PVL (Plastivaloire) posiada dwadzieścia fabryk na całym świecie, z czego trzy znajdują się w Polsce. Używając metody formowania wtryskowego, firma jest polskim liderem w produkcji plastikowych komponentów dla różnych gałęzi przemysłu, w szczególności dla branży TV, Motoryzacyjnej, AGD i Elektrycznej. Będąc firmą nowoczesną, a także godnym zaufania partnerem biznesowym, PVL może pochwalić się współpracą ze światowej klasy korporacjami, takimi jak PHILIPS, LG, SONY, VALEO.

Trzy siostry

W Polsce znajdują się trzy fabryki, które działają w ramach PVL. Ich historia sięga 1996 roku, gdy Grupa Plastivaloire zdecydowała się na wybudowanie fabryki w Kwidzynie, gdzie rozpoczęto produkcję ukierunkowana na branżę telewizyjną. Dzięki szybkiemu rozwojowi, uruchomiono kolejną fabrykę, co nastąpiło w 1998 roku w Kętrzynie. Produkcja w tym zakładzie skupiała się na branży AGD i oświetleniowej. Ostatnia fabryka, otwarta w 1999 roku w Gliwicach, była skierowana na sektor samochodowy oraz telewizyjny. Od tego czasu Grupa inwestowała w infrastrukturę, technologie oraz zasoby ludzkie, co w rezultacie zaowocowało dwukrotnym rozrośnięciem się wszystkich fabryk. Dziś fabryki FPK w Kwidzynie, FPK w Kętrzynie i FPG w Gliwicach dysponują imponującym parkiem maszynowym, dzięki któremu firma jest w stanie wyprodukować niemal każdą część z tworzywa sztucznego. FPK w Kwidzynie specjalizuje się w produkcji komponentów do odbiorników telewizyjnych, a także dekoracją średnich i dużych komponentów. Jeśli chodzi o FPK w Kętrzynie, to ten zakład skupia się na częściach ekspresów do kawy, odkurzaczy, lamp i świetlówek, natomiast FPG produkuje części samochodowe (w tym cały przedni moduł do FIATA PANDA), obudowy do TV oraz elementy do branży elektrycznej.

Nie tylko dostawca

PVL czuje szczególną dumę ze współpracy z prestiżowymi koncernami międzynarodowymi, które używają jej wyrobów do produkcji telewizorów, sprzętu elektrycznego, oświetleń, samochodów, czy akcesoriów komputerowych. Pośród klientów firmy znajdują się światowi liderzy w swoich dziedzinach, tacy jak LG, PHILIPS, SONY, JABIL, TPV, VALEO, GRUPA MAGNA, FAURECIA, BOCH, DAIKIN. Te nazwy są najlepszym potwierdzeniem popularności produktów dostarczanych przez Grupę. Jak przyznaje przedsiębiorstwo, budowanie zaufania klienta jest długotrwałym procesem, na który składa się wiele czynników. Wysoka jakość produktów, niezawodność dostaw, oraz wsparcie techniczne stanowią jednie punkt wyjścia do stworzenia pozytywnych relacji między klientem a dostawcą. Chęć wsłuchiwania się w sugestie klientów świadczy o tym, że satysfakcja odbiorcy jest najważniejszym celem Grupy PVL. Każdego klienta należy traktować indywidualnie gdyż każdy sektor, jaki reprezentują jest specyficzny, przez co rządzi się swoimi prawami. PVL chciałaby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, co wymaga umiejętności dostosowywania się do ich indywidualnych potrzeb. Ponadto, Grupa stara się być postrzegana nie tylko jako innowacyjny dostawca, ale także jako rzetelny partner biznesowy, co stanowi jeden z kluczowych elementów misji firmy. Dlatego właśnie bierze ona aktywny udział w projektach, które rozwija i realizuje razem z klientami. Aby wyprzedzić ich oczekiwania, firma oferuje kompleksowe rozwiązania i nie ogranicza się jednie do wtrysku tworzyw sztucznych, a profesjonalne przygotowanie projektów, w połączeniu z ich szybkim wprowadzeniem, pomagają firmie utrzymać partnerskie stosunki. Źródła sukcesu PVL można upatrywać właśnie w poświęceniu i trosce o budowanie pozytywnych relacji, gdyż to sprawia, że klienci wciąż wracają do usług oferowanych przez PVL.

Jakość i technologia

Tym, co wyróżnia PVL na rynku jest wysoka jakość produktów oraz najnowsze technologie, które firma wprowadza w procesie produkcyjnym. Jakość i wytrzymałość to nadrzędne cechy wyrobów PVL. Niezaprzeczalnie przyczyniają się do zdobywania zaufania klientów oraz tworzenia owocnej współpracy z partnerami. Plastivaloire to firma nowoczesna, zatem używa nowatorskich rozwiązań w zakresie technologii i inżynierii, wprowadzanych na rynek przez światowych liderów w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych. Grupa posiada ogromny park maszynowy, dzięki któremu może zagwarantować kompleksową obsługę klienta, począwszy od procesu wtrysku, aż do montażu i lakierowania. Plastivaloire może poszczycić się rozległą wiedzą techniczną, niezbędną do produkcji w najróżniejszych technologiach, włączając w to wtrysk precyzyjny czy wysoko połyskowy przy użyciu pary wodnej. Dodatkowo, firma ma do swojej dyspozycji linie technologiczne do procesu ekstruzji. Przyznaje też, że jest szczególnie dumna z produkcji wysoko połyskowych obudów do telewizorów i monitorów, wysoko wyspecjalizowanych produktów z branży samochodowej, a także złożonych, precyzyjnych produktów branży elektrycznej i oświetleniowej oraz produktów dla branży AGD wymagających skomplikowanego procesu dekoracji i montażu.

Potencjał do zrealizowania

PVL nie zapomina o inwestowaniu w przyszłość. Jednym z jej strategicznych celów jest zakup nowych maszyn i wprowadzanie nowoczesnych technologii, takich jak wdrażane już systemy planowania produkcji MRP. Ponadto, PVL dąży do spłaszczenia systemu zarządzania, stawiając na zarządzanie lokalne, co wiąże się ze zwiększeniem konkurencyjności oferty firmy. PVL pokazuje też, że potrafi wykorzystywać nadarzające się okazje rynkowe. W ciągu ostatnich pięciu lat wielu producentów telewizorów zdecydowało się na inwestycje w Polsce, Słowacji i Węgrzech, dzięki czemu pojawił się bardzo duży potencjał dla przetwórców tworzyw sztucznych, takich jak PVL. Kolejnym sektorem, w którym postępuje delokalizacja jest również branża motoryzacyjna. Dział R&D we Francji, pracuje nad nowymi technologiami, które chce implementować w Europie Wschodniej. Kolejną zaletą polskich firm Grupy PVL jest ich korzystne położenie, umożliwiające dostawy klientom zarówno z Europy Zachodniej, jak i z Rosji. Zawansowana logistyka, możliwa dzięki współpracy z firmami transportowymi sprawia, że firma jest w stanie produkować wyroby dla wszystkich klientów bez względu na ich lokalizację. Strategiczny potencjał PVL leży również w wysoko wykwalifikowanej kadrze firmy. Pracownicy w dziale handlowym i obsługi klienta posługują się różnymi językami, nawet azjatyckimi. Całkowita liczba zatrudnionych w Polsce sięga ponad 1000 osób, a jest to trend rosnący. PVL inwestuje w swój personel organizując różnego rodzaju szkolenia, tak, by pracownicy chcieli pozostać ze swoim pracodawcą. Dodatkową motywacją jest wysokość zarobków, co także przekłada się na dobrą atmosferę w pracy.

Osiągnięcia

Grupa PVL jest postrzegana jako solidny dostawca z bogatym doświadczeniem na rynku. Tym, co dodatkowo pomaga przyciągnąć uwagę klientów jest dobra kondycja finansowa firmy, która oznacza, że jest PVL z chęcią podejmie się wyzwań i kapitałochłonnych projektów. Firma przestrzega normy ISO 14000, która narzuca procedury dotyczące ochrony środowiska. Ponadto, wszystkie polskie fabryki Grupy PVL posiadają certyfikaty zgodności z ISO 9001:2000, a fabryka FPG jako pierwsza wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami Specyfikacji Technicznej dla przemysłu motoryzacyjnego, który potwierdzony jest certyfikacją ISO TS 16949, a następnie wdrożyły go wszystkie pozostałe fabryki grupy. Pośród wyróżnień, które otrzymała firma znajdują się Gazele Biznesu, które zostały przyznane firmie kilkakrotnie. Ponadto nagrodzono ją certyfikatami Najlepszego Dostawcy oraz Dostawcy Kwalifikowanego. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble