magazine top

Choroba najbliższej osoby lub jej zgon to zawsze trudne sytuacje, które nie pozwalają myśleć o codziennych, przyziemnych czynnościach i sprawach. Aby jednak pomieszczenie po takie osobie mogło być nadal użytkowane, konieczne jest wykonanie dezynfekcji.

Długotrwała choroba bliskiej osoby, która do tego kończy się jej zgonem to bardzo trudny czas. Opieka nad chorym, wyczerpanie psychiczne, a potem jeszcze żałoba mogą być trudne do zniesienia dla większości ludzi. Życie jednak toczy się dalej i często jest tak, że pokój lub mieszkanie po zmarłym albo chorym przejmuje inna osoba z rodziny. Trzeba zadbać o jej bezpieczeństwo. To samo dotyczy pomieszczeń szpitalnych, w którym przebywali chorzy na niebezpieczne choroby lub w których doszło do zgonów pacjentów. We wszystkich tych miejscach mogą pojawić się szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje. Wtedy najlepiej zwrócić się do doświadczonej firmy, która specjalizuje się w ozonowaniu i dezynfekcji po chorych lub zmarłych (np. marka Profesjonalne Ozonowanie).

Dezynfekcja po chorych

Niektóre choroby są bardzo zakaźne, co wymaga szczególnej ostrożności w kontaktach z chorymi osobami. To jednak nie wszystko. Niebezpieczne mogą być również pomieszczenia, w których przebywał chory, jak i rzeczy, których dotykał. Takimi miejscami i przedmiotami musi zająć się profesjonalna firma. Gdy w takim otoczeniu znajdą się dzieci lub osoby o obniżonej odporności, również mogą się rozchorować. Najlepszym rozwiązaniem jest ozonowanie powietrza w takim miejscu, dezynfekcja łóżka, wszystkich mebli i przedmiotów, a także generalne sprzątanie.

Zapoznaj się z ofertą dezynfekcji po chorych: https://ozonujemy24.pl/zastosowanie-ozonu/dezynfekcja-po-zgonach/

Dezynfekcja po zmarłych

Podobnie niebezpieczne mogą być pomieszczenia po zmarłych. Tutaj również najlepiej zlecić dezynfekcję profesjonalistom, a samemu skupić się na pogrzebie i żałobie. Warto pamiętać, że sprzątanie po zmarłym to wyjątkowo skomplikowane zadanie. Nie chodzi tu jedynie o posprzątanie rzeczy osobistych zmarłego, ale przede wszystkim o dezynfekcję. W takich pomieszczeniach mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje z kadaweryną i jadem trupim (ptomainy) na czele. W takim przypadku zaleca się kompleksowe czyszczenie pomieszczeń i wszystkich detali oraz wyposażenia. Ponadto zalecane jest również ozonowanie, które jest niezwykle skuteczne w niszczeniu wszelkich bakterii, wirusów, drobnoustrojów i innych niebezpiecznych zanieczyszczeń. Co ważne, ozonowanie pozwala skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pomieszczenia, aby nadawało się do dalszego użytkowania.

Dezynfekcja po zmarłych, zgonie lub chorobie to delikatna kwestia, ale nie można od niej uciec dla dobra tych osób, które będą użytkowały pomieszczenie w przyszłości. Dotyczy to zarówno mieszkań, pokoi, jak i sal szpitalnych. Profesjonalne usługi dezynfekcji na szczęście szybko i sprawnie poradzą sobie z tym problemem.

Usługi sprzątania po zgonach świadczy firma Profesjonalne Ozonowanie: https://ozonujemy24.pl/uslugi/sprzatanie-po-zgonach/

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne